De Stamperiusschool bezit eindelijk boeken van Stamperius IN DE REGIO 6 Basisscholen in Wemeldinge MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Wemeldinge De gemeente Kapelle heeft dik vier miljoen euro uitgetrokken voor nieuwbouw van de basisscholen in Wemeldinge. Duidelijk is al dat het één gebouw wordt. De vraag is al leen nog of OBS Wemeldinge en CBS De Hoeksteen fuseren of dat ieder zelfstandig blijft en alleen het gebouw gaat delen. Als voorbereiding op de nieuw- bouwplannen is onder de ouders van de leerlingen een vragenlijst uitgezet. Daaruit blijkt dat op de openbare school 90 procent van ou ders een fusie toejuicht. Bij De Hoeksteen is slechts 49 procent voorstander van samengaan. Beide scholen vallen sinds enkele jaren onder dezelfde koepel: Albero. Het College van Bestuur van Albero heeft op basis van de uitslag beslo ten om de vraag of de scholen moe ten fuseren voor te leggen aan de medezeggenschapsraden. Krimp Het aantal leerlingen in Wemel- dinge is de laatste jaren fors ge daald. Zeven jaar geleden telden beide basisscholen nog allebei dik 180 leerlingen. Nu is de openbare school qua leerlingenaantal drie keer zo groot als de protestant- christelijke school. Volgens de meest recente cijfers van het minis terie telt OBS Wemeldinge 155 leer lingen tegenover 52 kinderen van De Hoeksteen. In de doos zit een collectie kin derboeken van Jacob Stamperius (1858-1936). Kinderboekenschrij ver, schoolmeester en onderwijs- inspecteur uit Wilhelminadorp. Zijn grote inspiratiebron was zijn eigen jeugd in het dorp onder de rook van Goes. Dat lees je terug in de verhalen. De doos vol boeken is geschonken aan de school door Nico Stamperius uit Nieuwer- kerk. ,,Ja, ik ben inderdaad fami lie", vertelt hij. „Eigenlijk zijn alle Stamperiussen familie van el kaar." Verhuizen Hij doet met pijn in het hart af stand van de doos met boeken, maar het is niet anders. ,,Ik heb ze Het leek me leuker om ze te geven aan de Stamperiusschool verzameld. Ik had van alle boeken drie exemplaren. Twee voor mijn kinderen en één voor mij. Maar ik ga verhuizen naar een apparte ment en dat is een stuk kleiner. Dan moet je dingen wegdoen. Ik heb nagedacht wat ik met de boe ken moest doen. Mijn broer heeft ze geschonken aan het archief van Goes. Dat had ik ook kunnen doen, maar het leek me leuker om ze te geven aan de Stamperius- school." Spannend ,,Zou u een klein stukje willen voorlezen?", vraagt juf Marjoleen. Stamperius gaat er even goed voor zitten en begint voor te lezen uit De klompenmaker en de prinses. Een boek over de tijd dat de kinderen op klompen naar school gingen, maar dat maakt niet uit. Het ver haal begint spannend genoeg. De kinderen hangen aan zijn lippen. Lezzom Viva la Coldplay Zang en muziek zaterdag 25 januari 2020 Ouders verdeeld over fusie Nico Stamperius leest voor. Ingespannen luisteren kinderen van de Stamperiusschool in Wilhelmi- nadorp naar een verhaal over klompen en prinsessen. foto marcelle davdse Ouders van de twee basisscho len in Wemeldinge denken heel verschillend over een mogelijke fusie. Dat blijkt uit een enquête. De verhuisdoos is zwaar en wordt met een plof op tafel gezet. De kinderen van de Stamperiusschool in Wilhelmi- nadorp kijken er vol verwach ting naar. ,,Wat zou er in zit ten?", vraagt juf Marjoleen Franken. De vingers schieten in de lucht. ,,Een school." ,,Een boormachine." „Boeken." ,,Ja, het zijn boeken", vertelt de juf. „Heel oude en bijzondere boe ken." Melita Lanting Wilhelminadorp -Nico Stamperius, familie van kinderboekenschrijver en schoolmeester Jacob Stamperius Burgemeester Huib Hieltjes vorig jaar op bezoek bij De Hoek steen in Wemeldinge. Ouders van deze school zijn het meest ver deeld over de vraag of de basisscholen in het dorp samen moeten gaan. foto marcelle davdse OOST-SOUBURG Mannenkoor Lezzom geeft morgen om 11.30 uur een lunchconcert in de Historische Kerk Souburg. Voor dit con cert heeft het koor ge kozen voor een afwisse lend programma. Op het repertoire staan vrijwel alle genres van de koor muziek, van historisch tot hedendaags en van klassiek tot pop. Kaar ten kosten in de voor verkoop 9 euro en zijn verkrijgbaar bij de Pri- mera in de Lange Zelke in Vlissingen, de Primera aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg en Sier speld Handwerken en Naaimachines in Oost Souburg. Kaarten kunnen ook be steld worden via histori- schekerksouburg.nl. ZIERIKZEE In Brogum is vanavond een Coldplay-tribute. Onder de vele Coldplay- tributes, is Viva la Cold- play een klasse apart. Deze vier Britse muzi kanten zijn grote fans en dat is op het podium te horen. Twee uur aan materiaal uit de artis tieke loopbaan van Coldplay passeert de revue. Het concert be gint om 21.00 uur. Meer info op brogum.nl. ■k v. Mannenkoor Lezzom geeft morgen een lunch concert. foto jan de jonge TERNEUZEN Met Hart en Stem en het Zeeuws Reformatorisch Orkest 'Convocare' vie ren vanavond beiden hun jubileum met een concert in de Grote Kerk. Het gezamenlijk concert begint om 19.30 uur, de kerk is vanaf 19.00 uur open. De toe gang is gratis. De nieuwe cd is te koop voor 15 euro. Zaterdag GOES De Spinne, 14.00 17.00 uur: Polderfair; De Mythe, 20.00 uur: Optreden Country band Savannah met Dick van Altena 's-Heer Abtskerke Versvliet, 19.30 uur: Toneelvereniging Schabbekercke speelt het toneelstuk Familie Bruinsma in de bocht, de straat- prijs; KAPELLE De Vroone, 14.00 uur: Lezing Leonie Kaptein 'De appel valt niet ver van de (stam)boom' over DNA en familie- onderzoek; KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt; THOLEN Marina Beachclub bij Waterrijk Oesterdam, 11.00-16.00 uur: 'Met veel Liefde Trouw- beurs'; Rehobothkerk, 19.45-21.15 uur: Psalm zangavond met bo- venstemgroep Scher- penisse. Zondag COLIJNSPLAAT Dorpskerk, 15.00 uur: Concert Henk Taze- laar-orgel, Corella Nijsse-zang en Anja Kopmerls-zang en gi taar; ELLEWOUTSDIJK Kerke van Ellesdiek, 14.30 uur: Optreden Zeeuwse Band B4, met liedjes uit de jaren 60; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kin derclub Schatzoekers voor kinderen van 4 13 jaar; KAPELLE FitXperience, Vroonlandsweg 47, 10.45 uur: Indoor Cycling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 139