s n 'Onbewust wilde hij dat ik hem betrapte' BV DE LIEFDE Esmeralda (55) en Ben (58) woonden eerst met zijn drieën, toen met zijn tweeën en nu apart. Tussen hen blijft niets onbesproken. ,,Met polyamorie ben ik wel klaar, een relatie is met zijn tweeën al ingewikkeld genoeg. De behoefte aan SM is voor Ben nog wel een dingetje, maar ik vind het heel bijzonder waar wij nu samen staan. Ben was getrouwd toen ik hem op een feestje leerde kennen. Daar was ook een vrouw die ik vreselijk leuk vond: Maaike. Het bleek dat ze met elkaar getrouwd wa ren. Ik werd verliefd op allebei. Tussen ons drieën was een heel fijne harmonie, en een jaar of tien woonden we onder één dak. Toen kon ik voor mijn werk een tijd naar Maleisië. Ik vond het erg om Ben en Maaike achter te laten, maar het was een kans die ik niet wilde laten lopen. Twee maanden later stond Maaike hui lend aan mijn deur. Het was over met Ben. Zonder mij als verbindende factor had hun relatie geen stand gehouden. Daar was ik echt kapot van. Ze vroeg of ik met haar al leen verder wilde, maar dat voelde voor mij als verraad naar Ben, en ik wilde juist die drie-eenheid behouden, omdat die het zo speciaal maakte. Maaike reisde vervolgens door naar Australië en is daar gebleven. Na mijn terugkeer in Nederland werden Ben en ik toch een stel met zijn tweeën. Vijftien jaar lang waren we op die manier gelukkig. Toen vertelde hij dat hij sado masochistische gevoelens had en verlangde naar een onderdanige vrouw. Dat ben ik totaal niet, dus ik kon me absoluut niet vin den in die vorm van seksualiteit. We kregen er veel ruzie over. Natuurlijk had ik hem vroeger ook gedeeld, maar dat was met iemand van wie ik ook heel veel hield. Uiteindelijk besloot ik: ik kan hem dat gunnen. Ben was heel blij dat hij dat expe riment mocht beleven. De eerste keer dat hij terugkwam van een afspraak met een masochistische vrouw zag ik dat het hem goed deed, hij was heel ontspannen. Desondanks was ik stiekem een beetje jaloers, omdat er buiten mij om iets ge beurde waarvan ik niet wist wat het was. We spraken af dat hij haar één keer per maand kon ontmoeten, op voorwaarde dat het niet bij ons thuis was. Dat ging goed, totdat zij van hem ging houden en hem voor zichzelf wilde hebben. Ze stalkte hem en dreigde hun relatie wereldkundig te ma ken als hij niet koos voor haar. Ben had de situatie niet meer in de hand. Ik kreeg door wat er gaande was toen ik een keer onverwacht eerder terugkwam van een werkreis en zij in ons huis hun spel aan het spelen waren. Onbewust wilde Ben dat ik hen betrapte, zodat duidelijk was dat ze hem niet kon chanteren. Ik was kwaad, jaloers, verdrietig. Maar vooral was ik een groot stuk van mijn ver trouwen kwijt. We besloten uit elkaar te gaan. Het werd een zware, rottige tijd. Anderhalfjaar later werden we toch weer een stel, zij het ieder in een eigen woning. Daardoor voelen we ons allebei vrijer, min der bezig met wat de ander misschien wil. We konden altijd al goed met elkaar praten. Nu is dat nog beter, want letterlijk niets hoeft onbesproken te blijven. SM hoeft voor Ben niet meer. Het is ons duidelijk dat het voor hem een vlucht is als hij stress heeft en zich machteloos voelt. Als die drang bij hem opkomt, is dat een aan wijzing dat hij zijn woede over iets onder drukt. Ik zie het, benoem het en trigger hem daarmee zijn woede te uiten. Dan raakt hij zijn spanning kwijt en kan hij weer verder. Hem triggeren om zijn emoties te uiten: dat is nu ons spel." TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 25 JANUARI 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117