Poëzie en chansons in vestzaktheater Hulst 7 MUSEUM IN HUIS DE BLAAUWE HOEVE Als Mozes niet naar de berg kan, komt de berg toch gewoon naar Mozes? In woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst was voor één dag de expositie 75 jaar bevrijding Zeeuws- Vlaanderen te zien. Voor ouderen die niet in staat zijn Museum Hulst te bezoeken. „Dankbaar dat ze dit voor ons doen." Het is inmiddels een beproefd concept: Museum in Huis. Sinds 2014 werd in de Truffinozaal van De Blaauwe Hoeve al zes keer het mu seum in huis gehaald met diverse exposities. Gisteren was het thema '75 jaar bevrijding Zeeuws-Vlaan- deren'. De expositie duurde slechts een dag. Desondanks hadden mede werkers van het woonzorgcen trum, Museum Hulst, ZorgSaam, oorlogsmuseum Gdynia in Axel en een handvol private verzamelaars alles uit de kast gehaald om de be woners van De Blaauwe Hoeve heel wat te zien te geven. Over het dagelijks leven in de oorlog, tot hoe de bevrijding verliep. ,,Zij maakten de oorlog en de be vrijding mee, maar naar een mu seum gaan, is er vaak niet meer bij. Het is fantastisch om hen dit te kunnen bieden", zegt Edie Bo- gaert van Museum Hulst. Dankbaar De uren voorbereiding die in Mu seum in Huis zitten, staan mis- schien in geen verhouding tot de korte duur van de expositie, maar dat hebben de betrokkenen er graag voor over. Mevrouw Maria Ferket (90) was een van de eerste bezoekers. ,,Voor mijn generatie leeft de bevrijding heel erg. Mijn man diende in Ne- derlands-Indië en ik hoop over die tijd hier wat meer informatie te vinden. Ik ben heel dankbaar dat de mensen van het museum en De Blaauwe Hoeve dit voor ons doen." Ferket werd opgevangen door onder andere Arnold Vermeulen Zij maakten de oorlog en de bevrijding mee, maar naar een museum gaan, is er vaak niet meer bij uit Hulst die een deel van zijn pri- vécollectie uit de oorlog tentoon stelde, zoals foto's en gebruiks voorwerpen. Jan Ottens en Jaap van Zijderveld uit Terhole, allebei in oud militair tenue, toonden oude communicatieapparatuur en Poolse spullen van Van Zijder- velds schoonvader die uit die tijd bewaard zijn gebleven. Beschieting basiliek Inge Thuy uit Hulst toonde de na men (en veel foto's) van de 111 Hulster oorlogsslachtoffers. Ook was er veel aandacht aan die ene gebeurtenis in de oorlog die veel Hulstenaren tot aan de dag van vandaag betreuren: de beschieting van de Willibrordusbasiliek, waar- door die zijn spits verloor. Als entourage was de 'Canadian Scottisch Colour Party' present; een doedelzakspeler, vaandeldra gers en een nurse, oftewel Cana dese verpleegster, vertolkt door Rose-Marie de Bruijn uit Hulst. ,,Ik hoop niet dat ik medisch moet ingrijpen, ik heb alleen papieren zakdoekjes bij me!" Tussendoor werden liedjes uit de oorlog gezongen en voor de prijs van één distributiebon (een euro) kon je uit de veldkeuken een kom 'crisissoep' krijgen. In dit ge val lekkere kippensoep. Het vestzaktheater, aan de Lange Nieuwstraat 24, is doordeweeks de galerie van De Geus, die ook schil dert. Voor de huisconcertjes maakt de schildersezel plaats voor zo'n twintig stoelen. En dan is het vol. ,,De ruimte is klein, en toch maken we er een echt theatertje van. Heel sfeervol, zo aan de voet van de basi liek", zegt De Geus. Beide hebben ruime podiumervaring, maar het mini-theater is nieuw voor hen en voor Hulst. Omdat de plaatsen beperkt zijn, is reserveren noodzakelijk. De eer ste voorstellingen zijn aanstaande zondag om 16.00 uur (apperitief- voorstelling) en om 20:00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15 euro per persoon en daarbij is een glaasje bubbels inbegrepen. Kaarten zijn telefonisch/sms/whatsapp te be stellen via 06 292 612 68, of via de Facebookpagina van Theater La Bo hème. donderdag 23 januari 2020 VL 'Voor ons leeft de bevrijding heel erg' Sheila van Doorsselaer Hulst -Edie Bogaert, Museum Hulst De Geus (l) en Meijers tijdens een repetitie in vestzaktheater La Bohème in Hulst. foto theater la bohème In vestzaktheater La Bohème in Hulst gaan de Hulster stadsdich ter Willem de Geus en pianist Michiel Meijers elke laatste zon dag van de maand 'fijngevoelige huisconcertjes' geven. Een klein publiek kan genieten van zang, gedichten en Nederlandse en Franstalige chansons. Sheila van Doorsselaer Hulst Maria Ferket (90) bekijkt oude foto's. Haar echtgenoot diende destijds in Nederlands-Indië. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62