LS 7 Toneelgroep viert haar 40- jarig jubileum met de voorstelling Festival der Fantasten. Iedereen heeft een rol. Goudprijs op hoogste niveau in zes jaar goui wisselkantoor VERENIGING BAARLAND VEERTIG JAAR PRET Lachsalvo's vullen de grote zaal van het dorpshuis in Baarland. De grappen vol gen elkaar in hoog tempo op. Herinneringen ophalen aan veertig jaar toneelspel in Baarland staat gelijk aan het oprakelen van talloze hilarische momenten. ,,Weet je nog die keer dat ik met een brommertje op moest?" De ou dere garde schiet in de lach. ,,Ja, je stond achter de coulissen en maar hopen dat het ding wou starten en dan moest ik de deur open doen", vertelt Jacqueline van Wingen. ,,Je schoot zó het podium op en dat was net zo klein als nu hoor." ,,En we hebben ook eens een moet een regisseur wel mee om kunnen gaan. ,,Die hebben we dan ook niet", roepen de leden in koor. ,,We hebben er eens een gehad, maar dat lukte niet. Zo iemand heeft een idee over een stuk in zijn hoofd. Nee, dat werkt niet." En dus maken ze er onderling wat van. „Ie dereen krijgt een rolletje dat hem of haar ligt", vertelt Jan. biertap gehad. Die wilde niet meer dicht." ,,Ja, dat was de eerste keer dat ik bier dronk. En het was nog lekker ook", lacht Marie de Vlieger. En dan is er nog die keer dat één van de spelers nog rustig aan de koffie zat terwijl hij allang op het podium had moeten staan. ,,Toen hebben we tien minuten gepraat over een douche, het publiek gierde het uit van het lachen", vertelt Jan van der Maden. Ans de Vriend was er al bij toen de club veertig jaar geleden begon. ,,Op een avond na de jaarvergade ring van de buurtvereniging dach ten we dat het toch leuk zou zijn om een toneelvereniging op te richten." De rest is geschiedenis. Ans staat ook dit jaar op het toneel. ,,De allereerste keer was het in het Nederlands", vertelt ze. Nou daar waren ze snel klaar mee in Baar land. Alle volgende stukken zijn in het Zeeuws opgevoerd. Gewoon een Nederlandstalig blijspel of klucht uitzoeken en zelf omzetten in dialect. En of dat nu Bevelands of Walchers of iets anders is, dat maakt niet uit. Het is maar net wat je zelf spreekt. ,,En soms in het Ne derlands, want een deftig me neertje Zeeuws laten praten klinkt niet", zegt Jan. Het tekent de sfeer in de club. Ongedwongen en gezellig. Daar Jonkie Jordy Lynch is met zijn 24 jaar het jonkie van de club én een smaak maker. ,,Ja, ik mag dan wel de jong ste zijn, ik ben wel het meest vol wassen", zegt hij met een uitgestre ken gezicht. Weer volgt een lach salvo van de rest. Jordy is vier jaar lid. Hoe dat kwam? ,,Door de kerk, ik kan het ook niet geloven dat ik dit zeg, maar zo was het. Ik was be trokken bij de processie met een rolletje en toen vroegen ze me." Jordy is niet de enige jongere. De club heeft een opmerkelijke mix van jong en oud en wie er bij wil moet vooral aan één belangrijke eis voldoen: het moet klikken. Advertentie Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen tijd fluctueerde de goudprijs en steeg soms zelfs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs nu al een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven Spanningen rond Iran, het handelsconflict tussen China en de VS en een alsmaar laag blijvende rente. Het zijn de belangrijkste ingrediënten die zorgen voor een flinke stijging van de goudprijs. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de landelijke en sociale media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Altijd een Goudwisselkantoor dichtbij Op www.goudwisselkantoor.nl is de dichtstbijzijnde locatie gemakkelijk te vinden. Dankzij meer dan 80 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. www.goudwisselkantoor.nl donderdag 23 januari 2020 Toneel zonder regie is hilarisch Melita Lanting Baarland Toneelvereniging Baarland met links bovenin Jacqueline van Wingen en Jan van der Maden in de rol len van Selam en Kees Stikkelbroek. Half achter de mattenklopper staat hun zoon, gespeeld door Jordy Lynch en rechts is Ans de Vriend, de huishoudster van de pastoor. foto marcelle davidse Het 40-jarig jubileum wordt ge vierd met de voorstelling Festival der Fantasten. De opvoeringen zijn 31 januari, 1 februari, 27 en 28 maart in dorpshuis De Camero- nian. Daarnaast zijn optredens in Nisse en Hoedekenskerke. Nu is het moment om uw oude qoud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60