Dolende zielen op zoek naar verlossing in hellegat Concurrentie, regels en pech funest voor kleine boer 7 Nieuwe Bad Boys is vlees noch vis Met 100 miljoen dollar dachten we all the way te kunnen gaan. opa, is mollig en klaagt over een gebrek aan seks - en het karige spektakel te compen seren. De jacht op een Albanese huurmoorde naar (met persoonlijk motief, dus fans zet je schrap voor een twist) gaat gepaard met nogal belegen actie scènes die qua adre naline niet in de buurt komen van een gemid delde Fast The Furi- ous-sequentie. Actie is niet alles natuurlijk, maar van een slim plot moest de franchise het nooit hebben. Het Ma- rokkaans-Vlaamse ma kersduo Adil en Bilall voorzag het geheel van voldoende visuele flair en het gekibbel tussen de ouder geworden Will Smith en Martin Lawrence is aandoen lijk, maar Bad Boys For Life is verder vooral vlees noch vis. - G. T aan het type actiefilm dat vooral in de jaren 80 en 90 werd gemaakt. Adil: ,,Dit moest een hommage worden aan van die buddy cop-producties als Lethal Weapon en Beverly Hills Cop. Je ziet ze niet meer. Veel blockbusters zijn tegenwoordig superheldenfilms die niet zijn geaard in realiteit. Ik vind ze vaak wat gewichtloos. Die ze kere waarachtigheid wilden we te rug. Films waarin het gevaar echt is en personages echte mensen zijn die kunnen sterven.'' Gigantische machine Hollywood staat voor de twee Ma rokkaanse Belgen, die op de Filmaca demie bevriend raakten, vooral voor stress. ,,Wat een gigantische machine is dat toch'', vertelt Bilall. ,,Voor elke keuze moet je constant goedkeuring vragen. Wat we zelf als fanboys in de bioscoop wilden zien en wat we daadwerkelijk konden maken; daar tussen manoeuvreren is supermoei lijk.'' Adil: ,,En met 100 miljoen dollar dachten we all the way te kunnen gaan. Niet dus. Dat is daar nog een re latief bescheiden budget. Een Mis sion: Impossible of een Fast The Furi ous kost twee keer zoveel. Er was nooit genoeg geld. Dat gaf stress, want je wil het publiek van dit soort films wel bedienen met extravagante actiescènes. We moesten er zeer cre atief mee omspringen. Gaat dit er wel spectaculair genoeg uitzien, dachten we steeds. Of wordt dit een Belgische film met toevallig Will Smith en Martin Lawrence in de hoofdrol?'' ,,De actiescènes die we in ons hoofd hadden waren echt heel lang'', vervolgt Adil. „Eindeloos. Want zo zijn die toch in Jerry Bruckheimer- films? Kom aan, het is toch een actie film?! Maar ze moesten steeds wor den ingekort. Het was best een wor steling. We zijn wel stillekes gaan in- Niet dus zien dat de focus meer op de perso nages moest liggen. En die zijn zó goed en de verhaallijn was ook zó sterk, dat moesten we ook niet wiïlen compenseren met nutteloze actie. Het is supertof geworden hoor. Wij hadden hooguit meer ontploffingen gewild.'' Wellicht is er straks ruimte voor die inhaalslag. Het tweetal is nu al in gesprek over een vierde Bad Boys. Ook wordt druk onderhandeld over de regie voor een nieuw deel uit de Beverly Hills Cop-serie met Eddie Murphy. ,,Jerry Bruckheimer wilde eerst resultaten zien. Nu die er zijn, staat de deur wagenwijd open'', aldus Bilall trots. ,,Wij hebben Eddie al een paar keer ontmoet. Het ziet er goed uit. Het zal nog keuzestress opleve ren!'' Hellhole Het was Donald Trump die Brus sel na de aanslagen in 2016 om schreef als een hellhole (hellegat). Regisseur Bas Davis, afkomstig uit de Belgische metropool, ge bruikte de benaming als een soort geuzennaam voor zijn speelfilm die drie inwoners volgt. Het betreft een huisarts, een scholier en een vertaalster. Alle drie zijn het dolende zielen die met hun leven in het reine probe ren te komen na de terreurdaden. De tolk van Italiaanse origine tobt met haar liefdesleven en werk. Een burn-out ligt op de loer. De huisarts heeft te maken met een zoon die gevechtspiloot is in het Midden-Oosten. En de scholier van Algerijnse afkomst heeft veel te stellen met een ou dere broer die wil dat hij de fami liejuwelen steelt. Hellhole vertelt geen afgebakend verhaal, maar biedt wel een im pressionistische indruk van een stad in coma. Geregeld richt Davis zijn camera naar boven, naar de lucht als een roep om verlossing. Is dit de hoofdpersonen gegund? Dat is de voornaamste vraag die deze intrigerende film stelt. - Ab Zagt Au nom de la terre Debuterend regisseur en boeren zoon Edouard Bergeon baseerde dit drama op de lotgevallen van zijn eigen boerenvader. Eind ja ren 70 neemt Pierre (Canet) de boerderij van z'n pa over. Al snel lopen de inkomsten terug en be sluit Pierre tot schaalvergroting. Maar door oneerlijke concurren tie, onmogelijke regelgeving en domme pech blijft hij aan het kortste eind trekken. Bergeon laat zien hoe een le venslustige man verandert in een opvliegend, gebroken mens. Met behulp van een prima cast schetst Bergeon een hartverscheurend, menselijk verhaal in rap verande rende tijden. Door toevoeging van doodgewone, maar intieme gezinsmomentjes bouwt Bergeon aan een gelaagde vertelling over een wereld waarin snoeihard werken en hart voor de zaak heb ben al lang niet meer voldoen. - M.N. donderdag 23 januari 2020 GO V,-: :4 ¥rüm#r- ACTIE Regie: Adil El Arbi, Bi- lall Fallah Hoofdrollen: Will Smith, Martin La wrence, Vanessa Hud- gens In de tweede Bad Boys (2003) zat een smake loze achtervolging waarin lijken uit een wild rijdend busje schoven. Regisseur Mi chael Bay filmde iets te verlekkerd hoe de le venloze lichamen op de snelweg kletterden en onder autowielen ver dwenen. Nu kan zo'n scène echt niet meer. Maar deel 3 uit de film reeks over politieagen ten Mike en Marcus die gretig voor eigen rech ter spelen, had iets van die brutaliteit wel kun nen gebruiken. Al is het maar om de flauwe humor - Marcus wordt M Martin Lawrence en Will Smith (r) in Bad Boys for Life. Voor de Vlaamse re gisseurs Bilall Fallah en Adil El Arbi (r) is de film hun gedroomde Hollywooddebuut. FOTO'S AP, BELGA 4»fc FilmmakerAdil El Arbi DRAMA Regie: Bas Davis. Hoofdrollen: Willy Thomas en Alba Rohrwacher. Hamza Belarbi als de Alge rijns-Belgische scholier Mehdi. FOTO WINDMILL FILM DRAMA Regie: Edouard Bergeon. Hoofd rollen: Guillaume Canet, Veerle Baetens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51