tf) ItjIfiiS ES» Jurist zet alles op het spel in strijd tegen teflongladde fabriek 6 Top 5 in de bioscoop 1 (1) 1917 €175.000 €41.000 Nu in de bios €27.000 Just Mercy 1917 Bombshell FILMNIEUWS Jeremy Irons leidt jury Berlinale Regisseur Parasite geeft les Tijdens het gis teravond ge opende Interna tionale Filmfes tival van Rotter dam zal de be kroonde Zuid- Koreaanse re gisseur Bong- Joon-ho een masterclass geven over zijn film Parasite, die vorig jaar een Gouden Palm won. Tevens zal een unieke zwart-witversie van deze film worden ge toond. Film van de week. Zo maak je voor een habbekrats een gangsterfilm in Vlaanderen en zo maak je ineens een blockbuster met Will Smith. Met Bad Boys For Life werd de droom van de Marokkaanse Belgen Adil El Arbi en Bilall Fallah werkelijkheid. Maar Hollywood is ook een en al stress, biechten ze op. ill die na een take naar je toe komt en vraagt of hij het wel goed heeft gedaan." Bilall Fallah (34) grinnikt. „Pas als hij wegloopt is er dat moment van bewustzijn: dat was gewoon Will Smith. Dé Will Smith! En wij zijn hier in charge!" Adil El Arbi (31) vult aan: ,,En je denkt, die man heeft keiveel geld. Niets is hem meer vreemd. Maar het is net een klein kind, zo enthousiast. Die liefde voor cinema is puur." Black uit 2015 - over de liefde tussen een jongen en een meisje van twee rivaliserende bendes in Brussel - won tot hun eigen grote verbazing een prijs op het gerenommeerde filmfestival van Toronto. Nog verras sender: niemand minder dan Holly- woodbons Jerry Bruckheimer, pro ducent van 'moddervette' actiefilms als Top Gun, The Rock en Armageddon, bleek een fan. „Hij wilde keihard met ons afspreken", zegt Fallah. „'Zeg maar wat jullie willen maken', vroeg hij. Ehhh, Bad Boys 3 mis schien...? Dat was altijd al een droom van ons." Zo 'simpel' kan het zijn. En dan is de derde film uit de franchise (met Smith en Martin Lawrence als twee kibbelende agen ten) ook nog eens een dikke hit in de VS. Boven- r dien waren de critici veelal positief. „Wij gingen er blind vanuit dat hij net als de eerste twee films hardcore zou worden afgebrand", al dus El Arbi. Het duo, dat ook de film Patser (2018) met Ali B maakte en zich afficheert als Adil en Bilall, vermoedt dat er weer behoefte was Dark Waters chemicaliën, roept de hulp in van een bedrijfsadvocaat die eerder uitgere kend de belangen van chemiecon cerns verdedigde. Jarenlang neemt Bilott het op tegen het machtige Du- Pont, waarbij hij zich door papierber gen moet worstelen, tegen talloze muren aanloopt en uiteindelijk zijn carrière, z'n huwelijk en gezondheid op het spel zet. Ondanks sommige magere bijrol len legt deze journalistieke film niet alleen kristalhelder de corrumpe rende macht van geld bloot, maar ook subtiele klassenverschillen en de effectieve isolatie van een klokken luider. - Maricke Nieuwdorp In 2016 verscheen een verbijsterend achtergrondartikel in The New York Times Magazine over jurist Rob Bilott, die jarenlang ten strijde trok tegen DuPont, het chemieconcern dat zo lekker scoorde met de wereldbe roemde antiaanbaklaag teflon. Mark Ruffalo pikte het verhaal op en nam regisseur Haynes (Farfrom Heaven, Carol) in de arm. Een boer in West Virginia, die slachtoffer lijkt van illegaal geloosde donderdag 23 januari 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (2) April, May en June €74.000 Dolittle 4 (3) The Rise of Skywalker €28.000 5 (5) Bombshell DRAMA Oscarwinnaar Jamie Foxx speelt een terdoodveroordeelde gevangene die wordt beschuldigd van moord op een witte vrouw. Een idealistische advo caat (Michael B. Jordan) gelooft in zijn onschuld. De zoveelste film over onrecht in het Amerikaanse juridische systeem. OORLOGSDRAMA Regisseur Sam Mendes (Skyfall) ba seerde zich op de herinneringen aan zijn grootvader om zijn imposante film te maken over de Eerste Wereldoor log. Twee Britse soldaten rennen door de linies om een regiment te waarschuwen voor een hinderlaag. Duizenden levens staan op het spel. DRAMA Charlize Theron, Nicole Kidman en Margot Robbie spelen drie mede werksters van Fox News die door hun baas Roger Ailes (John Lithgow) wor den blootgesteld aan seksuele intimi datie. Zij komen in verzet, wat leidt tot de val van deze mediatycoon. FILMFESTIVAL De Engelse ac teur Jeremy Irons gaat de jury leiden van het Internatio nale Filmfestival van Berlijn, de Berlinale. Het betreft de ze ventigste editie van het festival. Als juryvoorzit ter beslist Irons (Watchmen, Bri- deshead Revisi ted) mede over films die een Gouden of Zil veren Beer kun nen winnen. FILM Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week E GO 'We hadden hooguit meer ontploffingen gewild' Gudo Tienhooven DRAMA Regie: Todd Haynes. Hoofdrollen: Mark Ruffalo, Anne Hathaway. Anne Hathaway als de vrouw van de advocaat die het opneemt tegen het machtige DuPont. foto pr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50