ffl Met kenteken voor trekker gaat boer straks ook op de bon ZOMER 2020 4 i COLDCASEZAAK TEGENVALLER Wat zo hoopvol begon met een 'zeer serieuze tip' eindigde gisteravond met een domper: de al 27 jaar vermiste studente Tanja Groen is niet gevonden op de begraafplaats waar de hele dag onderzoek was gedaan. VROEGBOEK VOORDEEL Wat betreft het kabinet gaat voor landbouwvoertuigen - na een ja renlange discussie over nut en noodzaak - het registratiesysteem gelden zoals dat nu voor motorrij tuigen bestaat. Voor sommige voer tuigen wordt het kenteken verplicht, voor andere is het vrij willig. De juridische noodzaak voor der gelijke wetgeving, feitelijk de in voering van een APK-plicht verge zeld door een kentekenplicht, is hoog: ons land voldoet niet aan de Europese regels voor strengere ei sen aan landbouwvoertuigen en is zelfs officieel in gebreke gesteld. Torenhoge boetes kunnen volgen als in elk geval die APK-plicht niet wordt geregeld. Daarnaast viel bij de recente de monstraties van agrariërs met hun trekkers te zien dat overtredingen moeilijk bestraft kunnen worden, omdat de eigenaar niet via een ken tekenplaat te identificeren valt. Dat zouden politie en justitie graag an ders zien. Het voorstel kan waarschijnlijk rekenen op een politieke meerder heid, maar PVV'er Roy van Aalst vindt de kentekenplicht toch over bodig. ,,Van Brussel hoeft slechts een beperkte groep landbouwvoer tuigen APK-plichtig te zijn. En als agenten een boer willen bekeuren, dan laten ze hem of haar maar stop pen! Ik begrijp niet waarom VVD en CDA dit nu toch willen, een paar jaar geleden schoten ze een wets voorstel nog keihard af.'' Als agenten een boer willen bekeuren, dan laten ze hem maar stoppen! Kamerlid Remco Dijkstra (VVD) erkent dat een eerder plan destijds is verworpen door de Tweede Ka mer. ,,Dat voorstel was niet in ba lans. Het huidige voorstel wél. En de brancheverenigingen staan er achter, ook heel belangrijk. Want we vragen meer van boeren, maar geven er ook iets voor terug: ze mo gen straks harder rijden met hun trekker en zich ook op andere weg- delen begeven, zoals een rondweg.'' Maastricht Iets voor half zeven kwam Bob Willemsen van het coldcaseteam Limburg de kleine begraafplaats aan de Beente in Maastricht af. Waar eigenlijk iedereen dacht dat hij ging vertellen dat er stoffelijke resten waren gevonden, zei hij: ,,We hebben moeten constateren dat waar wij voor gingen, Tanja Groen, niet gevonden is." Even wist niemand wat hij zeg gen of vragen moest. Ineens was alle hoop op een oplossing van het mysterie Tanja Groen wegge vaagd. De zeer serieuze tip die de politie maanden geleden had ge kregen en die had geleid naar deze begraafplaats, bleek loos. In één klap werd de status van 'de zaak-Tanja Groen' weer zoals-ie was: een coldcasezaak, wachtend op de volgende tip. Er volgt nu geen onderzoek op een andere plek, er is geen spoor. Peter R. de Vries is vertrou wenspersoon van de familie Groen. ,,De familie is natuurlijk vreselijk teleurgesteld. Net als ie dereen hier. Ik heb ze de hele dag op de hoogte gehouden, maar wat overblijft is dat we de tip en de dag van vandaag gaan evalueren." Over die tip kwam verder geen enkele toelichting. Vers graf Het was De Vries die gistermor gen het nieuws naar buiten bracht dat er op een begraafplaats ergens in het oostelijke deel van Maastricht gegraven ging worden naar Tanja Groen, de hoofdper soon in een van de beroemdste vermissingszaken van Nederland. Gaandeweg de ochtend werd het verhaal nog dramatischer: ,,Het scenario is dat ze op de avond dat ze verdween is vermoord en door de dader in een vers gedolven graf is gelegd, waar de volgende dag een kist in is gegaan met een overledene, waarna het graf is dichtgegooid", zei De Vries. De politie benadrukte vervol gens meerdere keren dat de man in het graf en zijn familie niets met Tanja Groen te maken heb ben. De nabestaanden van die meneer - zijn vrouw leeft nog en woont in een verzorgingstehuis - waren ook geschokt door het ver haal dat Tanja Groen mogelijk al 27 jaar bij hun dierbare zou liggen. Woordvoerder Gertjan Bos van het Openbaar Ministerie kwam ter plaatse om te vertellen dat de grond laagje voor laagje, met ar cheologische precisie, werd afge zocht op stoffelijke resten van een ander overleden persoon dan de man die daar op i september 1993 werd begraven. Mocht er iets worden gevonden, dan zou het sowieso nog weken duren voor dat het NFI zou kunnen vaststel len of die stoffelijke resten van Tanja zouden zijn. Maar zover komt het dus niet. De kleine begraafplaats van de katholieke kerk in de Maas trichtse wijk Heugem ligt op de weg waarlangs de 18-jarige stu dente in 1993 mogelijk terug keerde vanuit de Limburgse hoofdstad naar haar kamer in het dorp Gronsveld (zie kaartje). Iets verderop was al eens eerder ge zocht naar Tanja, ook tevergeefs. De familie van Tanja was er giste ren zelf niet bij. De zaak-Tanja Groen houdt ook de politie al vele jaren bezig. Diverse moordenaars werden door de jaren heen met haar verdwijning in verband ge bracht, tot de Belgische misdadi ger Marc Dutroux aan toe. Die liep nog vrij rond toen de stu dente gezondheidswetenschap pen vermist raakte. Maar nooit was er een concrete aanwijzing. Tanja's ouders lieten tien jaar geleden dna achter bij de politie in Maastricht, voor het ge val er ooit kleding of botten zou den worden gevonden. Gistermorgen lieten de ouders via een verklaring nog weten hoe graag ze hun dochter 'terug wil len'. 'De onzekerheid over haar lot is voor mijn man, onze kinderen en mij al die tijd ondraaglijk ge weest', liet Corrie Groen, de moe der van Tanja, weten. 'Het houdt ons elke dag bezig. Wij zouden heel opgelucht zijn als we onze dochter thuis kunnen brengen. Alles is beter dan de twijfels en onzekerheid waarmee we al zo lang leven.' Feestje De destijds 18-jarige studente ge zondheidswetenschappen, gebo ren in het Noord-Hollandse Scha- gen, verdween in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993 toen ze van een feestje bij haar studentenvereniging in Maas tricht terugfietste naar haar ka mer in Gronsveld. Daar kwam ze nooit aan. Nooit werd een spoor van haar gevonden. In 2012 werd een fiets uit de Maas opgedoken, maar die bleek niet van haar. Twee jaar later vond een wande laar botresten op een akker bij Gronsveld, waarvan werd ge dacht dat die mogelijk van de stu dente waren. Dna-onderzoek wees echter uit dat de resten niet van het meisje waren. De onze kerheid duurt helaas voort. donderdag 23 januari 2020 GO Een trekker op een oprit van een snelweg. foto rob engelaar Het kabinet wil trekkers ook een kenteken geven. De politie kan boeren die zich misdragen op een tractor dan simpeler een prent geven. Brussel wil al lang dat Nederland, net als de andere EU-landen, landbouwvoertuigen aan meer eisen onderwerpt. Edwin van der Aa Den Haag/Brussel - PVV-Kamerlid Roy van Aalst Alle hoop op vinden Tanja in één keer weggevaagd Victor Schildkamp Studenten vereniging MAASTRICHT Mogelijke routes van Tanja op 4 31 aug 1993 v Opgraving in Heugem Gronsveld, Woonadres Tanja - boek t/m 3 februari Boek nu op oad.nl, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisadviseur Actievoorwaarden: zie oad.nl/Voorwaarden AL MEER DAN 350 GEGARANDEERDE VERTREKDATA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4