Van rauwe garage tot dansbare rock 5 Pink Floyd Tribute Wild Romance brengt show over Brood Scheldeblues De albums van Lorcan Mac Mat- huna kenmerken zich door een bij zondere aanpak. Geen simpele selec tie van toevallig bij elkaar geraapte songs, maar liederen rond een sterk thema ,,Dat geeft de mogelijkheid om grote vraagstukken te verkennen. Mensen zijn zintuiglijke wezens en zoeken betekenis. Dat is ook het thema van mijn volgende album An Bhuatais and The Meaning of Life. An Bhuatais (de boot) is daarop een lied over het corrumperende effect van obsessief rijkdom en status zoeken. Het album krijgt een dik boekwerkje mee. Het is wederom een themati sche aanpak.'' THEATERWEEKEND 0 Muziek Muziektheater Traditiegetrouw wordt Schelde blues geopend door The Blue Clay. De 'huisband' van het festival brengt een mix van eigen werk en covers. De teller van zelf uitge brachte albums staat inmiddels op drie. In de loop van de jaren is The Blue Clay uitgegroeid tot een graag geziene gast bij verschillende bluesroutes in Nederland, België en Duitsland. Qua genre kan de band het best geschaard worden Het publiek houdt altijd wel van een stukje herkenbaarheid onder de blues en americana. Wouter Verhelst: ,,Wat zou Schel deblues zijn zonder The Blue Clay? Het is altijd weer een feest om ze te zien spelen. Ons publiek is so wieso gek op Zeeuwse bands. Aan die wens geven we dan ook graag gehoor." Een andere Zeeuwse bluesband die op Scheldeblues te horen zal zijn is Bliss Avenue. De in 2015 op gerichte band brengt het publiek een mooie en goed dansbare mix van blues en rock. Naast oprichter en gitarist Alex Witteveen bestaat de groep uit de andere gitaristen Paul Notenbaard en Dave Vreeke, drummer Frans Penning en front vrouw Annelies van de Waarsen- burg. Verhelst: ,,Bliss Avenue is een hartstikke leuke band, die steengoede covers speelt. Zelf vind ik het belangrijk om in de line-up altijd wel een coverband te heb- ben, het publiek houdt altijd wel van een stukje herkenbaarheid." Het nummer Well Well Well van R.L. Burnside is de inspiratiebron geweest voor de naam van deze ge legenheidsformatie. De band be staat uit Lord Bernardo, Gert Ser- vaes en Renaud Lesire. Per toeval traden de heren tijdens Kwaden- damme Indoor op, waarna ze bij elkaar zijn gebleven in de nieuwe formatie. Verhelst: ,,Deze act gaat veel mensen doen verrassen. De muziek gaat echt alle kanten op. Het gaat van rauwe garage tot del tablues. Lord Benardo op de mondharmonica vind ik een regel rechte sensatie op het podium." Vraag een willekeurige blueslief hebber naar een icoon van de Ne derlandse bluesrock en de naam Julian Sas zal regelmatig vallen. In 2019 kwam alweer zijn tiende stu dio-album uit, Stand Your Ground. Al 25 jaar treedt hij met zijn band op. Inspiratie vindt hij in de mu ziek van onder anderen Jimi Hen- drix en Miles Davis. Kopiëren van muziek is er geenszins bij. Altijd weet Sas een eigenzinnige draai aan zijn nummers te geven. ,,Julian Sas behoeft eigenlijk bijna geen in troductie meer. Bij voorgaande edities was hij steeds bezet tijdens Scheldeblues, maar dit jaar hebben we geluk. Julian en zijn band zul len de avond afsluiten. Een betere slotact kunnen we ons amper wensen." Met Memo Gonzalez heeft Scheldeblues een naam binnenge- hengeld, die al lang op het wen- senlijstje stond. De Texaanse zan ger en mondharmonicaspeler is uitgegroeid tot een begrip in de Europese bluesscene. In de VS speelde Gonzalez onder anderen met Johnny Moeller van de Thun- derbirds en Jim Suhler. Verhelst: ,,Dat gaat me het optreden wel worden hoor. Memo Gonzalez is een werkelijk geweldige entertai ner en geeft werkelijk alles op het podium. Het is zowel in letterlijke als figuurlijke vorm een zwaarge wicht. We zijn dan ook heel erg blij dat hij naar Scheldeblues komt." muuu iiiwni tv iiiftiin- SïimiM TVI donderdag 23 januari 2020 GO klikte direct. We hebben dezelfde be nadering van muziek en startte on middellijk met componeren." Lorcan Mac Mathuna, Daire Brac ken en Martin Tourish, morgen, De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, aanvang 20.30 uur. De Wegwijzer is het enige thea ter in Zeeland dat meedoet aan het Nationaal Theater Weekend. Zo'n tachtig theaters en schouwburgen verzorgen voor stellingen die tegen sterk gere duceerd tarief bezocht kunnen worden. Lorcan Mac Mathuna, Daire Bracken en Martin Tourish komen exclusief voor dit week end naar de Wegwijzer. Zater dag (20.30 uur) geeft cabaretier Robbert Jan Proos zijn voorstel ling Dan feest je toch mee?. Zondag zet het theater de deu ren open -vanaf 13.00 uur- en wordt om 14.00 uur een film ver toond van Odiezee, de Homeri sche rockopera die in 2014 bij Fort Rammekens werd opge voerd. Daire Bracken, Lorcan Mac Mathuna, Martin Tourish (vlnr). FOTO HOLST PHOTOGRAPHY The Wall 40 Years is een twee uur du rende voor stelling, ge baseerd op de liveconcerten die Pink Floyd in 1980 en 1981 gaf. In deze theatershow wordt het legendarische dubbelalbum van Pink Floyd uitge voerd door Pink Floyd Project, een van Neerlands meest gewaar deerde tributebands The Wall is geschre ven door bassist/ zanger Roger Wa ters. Het is het best verkochte dubbelal- bum aller tijden, met een wereldwijde ver koop van 30 miljoen exemplaren. m Zaterdag, Schelde- theater Terneuzen, 20.00 uur De originele begeleidingsband van Herman Brood komt met de bijzon dere theatertour Out of Heaven ook naar Vlissingen. Een avond vol jeugd sentiment, muzikale dynamiek, ontroe ring en humor. Dat kun je in een noten dop verwachten van de show van Wild Romance. Voor de pauze wordt het 'verhaal van Brood' verteld, ondersteund door film pjes, persoonlijke verhalen en akoesti sche optredens. De zoon van Herman Brood, Marcel, zal enkele nummers van zijn vader zin gen. Na de pauze gaat de band los met een spetterende rock-'n-rollshow. Morgen, CCXL Vlissingen, 20.15 uur Scheldeblues beleeft zaterdag de elfde editie. De organisatie van het Vlissings festival ziet een langgekoesterde wens in vervulling gaan met de Texaan Memo Gonzalez. Maar er spelen ook bands van eigen, Zeeuwse bodem. Organisator Wouter Ver- helst laat zijn licht schijnen op de verschillende acts. Bas Dingenouts Vlissingen Wouter Verhelst, organisator m Scheldeblues, zaterdag, Arse naaltheater Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Kaarten via pedaal.nl en arsenaaltheater.nl. De Texaan Memo Gonzalez stond al lang op het wensenlijstje van Scheldeblues. foto jan karow ff fff HM V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49