UIT THUIS 3 Familievoorstellingen naar bekende kinderboeken Songs From The Heart eert JJ Cale en Tony Joe White Viva La Coldplay Kabarett Dapitulet THEATERTERRA zegt De Ridder. Hij stond samen met script- en liedtekstschrijver Marc Veerkamp bij Theater Terra in elk geval voor de taak het ver haal in één uur en vijf minuten te vertellen voor een publiek van kinderen vanaf zes jaar. ,,Dat is dus een kwestie van precies de kern eruit pakken. Marc maakt dan eerst een grote opzet hoe hij het verhaal scène voor scène wil ver tellen en waar liedjes moeten ko men. Dan overleggen we nog een keer voordat hij echt de tekst gaat schrijven. Ik wilde er nu graag wat Engelse folkachtige muziek bij en daar komt hij dan ook mee'', con stateert de regisseur tevreden. Hij benadrukt het belang van grootse beelden in de vormgeving bij de voorstellingen van Theater Terra. Levensgrote poppen beho ren daar ook toe. De Ridder: ,,We brengen deze voorstelling met vijf acteurs, die allen twee of drie per sonages spelen. Dat doen ze met het bespelen van een pop of in hun basiskostuum met wisselende attributen als een hoed, een rok of een jas.'' Volgens De Ridder wordt het begrip familiemusical door de theatergroep zeer serieus geno- men. Dat wil zeggen dat de voor stelling specifiek voor een jong publiek wordt gemaakt, maar dat de volwassenen het ook leuk moeten vinden. ,,We gaan zeker niet over de hoofden van kinderen heen lollig doen naar de ouders. Overigens lachen kinderen vaak om heel andere dingen. Zij heb ben nog zoveel fantasie, dat ze vaak ook alleen de poppen zien en niet eens meer de speler die er achter staat.'' Zelf raakte hij al heel jong gefas cineerd door theater. Toen zijn moeder hem als jochie meenam naar de musical Willeke in de Stadsschouwburg in Amsterdam sloeg de vonk over en die is nooit meer gedoofd. Hij wilde alleen nog maar musicals. Vanaf z'n elfde jaar nam hij theaterlessen en hij volgde zijn professionele opleiding bij de Frank Sanders' Akademie voor Musicaltheater. Bij Theater Terra wisselt hij regisseren en ac teren graag af. Zo vertolkt hij nu tot en met maart ook de hoofdrol in de voorstelling Kikker en het avontuur. Hij vindt het prettig om aan twee kanten van de lijn te staan. ,,Ik weet wat acteurs moeten ondergaan en hoe ik ze kan hel pen. Maar andersom: als er ge klaagd wordt, kan ik zeggen dat ik daar ook vaak sta, dat ik weet hoe het is en dat je gewoon moet wer ken.'' Tot en met de première van Peter Pan hield De Ridder de supervisie over de voorstelling. Nu laat hij die als regisseur grotendeels los en gunt hij zijn cast enige vrijheid bij het rijpen tijdens de tournee. Hij laat nog even weten: ,,Natuurlijk is er na elke voorstelling een feestje na afloop met een Meet Greet, waarbij de kinderen die dat willen op de foto kunnen met Peter Pan en met Wendy.'' Blues Muziek/tribute Muziektheater donderdag 23 januari 2020 GO Scene uit de voorstelling Peter Pan door Theater Terra. FOTO BOY HAZES Theater Terra maakt al meer dan veertig jaar familievoor stellingen en -musicals. De pro ducties zijn vaak gebaseerd op bekende kinderboeken, zoals Peter Pan (J. M. Barrie), Kikker, de musical (Max Velthuijs), Dolfje Weerwolfje (Paul van Loon) en Kleine Ezel (Rindert Kromhout). Daarnaast vormen bekende sprookjes de basis voor voor stellingen, zoals De Kleine Zee meermin en Aladdin. Theater Terra maakt vaak ge- bruik van poppen die ruim een meter hoog zijn. Daarnaast is er een belangrijk aandeel voor de acteurs en actrices en wordt er gewerkt met inventieve decors. De belangrijkste theatermakers zijn componist/regisseur Fons Merkies, speler/regisseur We sley de Ridder en decor-, pop pen- en kostuumontwerper Ka- thelijne Monnens. Theater Terra wordt sinds 2014 geleid door producent Michiel Morssinkhof. Theater Terra, Peter Pan, fami liemusical (6+), zaterdag, Schouwburg Middelburg, aan vang 19.00 uur. Songs From The Heart begint vandaag aan het achtste seizoen. De eerste van vijf muzikale thema avonden in poppodium De Spot in Middelburg is ge wijd aan bluesgiganten JJ Cale en Tony Joe White. JJ Cale was een Amerikaanse singer/songwriter en schreef de klassiekers Co caine en After Midnight, die bekend zijn geworden door Eric Clapton. Tony Joe White vergaarde bekend heid met zijn donkere stem en de hits Polk Salad Annie en Rainy Night in Georgia. Op het programma staan dit jaar verder de Canada Connection: McGarrigle Sisters/Leonard Cohen/ Joni Mitchell/Gordon Light- foot/Neil Young (13 fe bruari); Blaze Townes (19 maart); Rolling Stones Acoustic (16 april); Bob Dylan (14 mei). Zoals de naam duidelijk maakt, gaat het om muziek uit het hart en dus om akoestische mu ziek. Er doet steeds een wisselende groep muzikan ten mee. Vandaag, De Spot Mid delburg, 20.30uur Onder de vele Coldplay-tribu- tes, is Viva la Coldplay een klasse apart. De vier mannen uit Liverpool zijn zelf de grootste fans van de originele band rondom zanger Chris Martin. Tijdens de avond komen klassiekers als Yellow, Clocks, The Scientist, Viva la Vida en Paradise uiteraard voorbij. Of de coverband nu speelt in een Engels voetbalstadion of (zoals aankomende za terdag) in Brogum in Zierikzee, iedere keer weet de band het publiek gemakke lijk voor zich te winnen. Zaterdag, Brogum Zierikzee, 21.30 uur KABARETT Altvioliste Esther Apituley is een ster in het toegankelijk maken van klas sieke muziek. Ze pakt samen met acteur en trompettist Hans Dagelet en pianist Christiaan Kuy- venhoven uit met een mix van improvisa tie, actie en humor in Kabarett Dapitulet. Het trio trekt het publiek in korte scènes mee in de absurd-komische literatuur van Beckett, Dagelet en Bomans. Dagelet speelt een man die, om het leven te con troleren, op late leeftijd politieagent wordt. Een ontroerende muzikale avond. Morgen, Zeeuwse Concertzaal Middel burg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47