Interactie tot aan de hokie- pokie finale Dansmuziek of luisterliedjes w v 2 JUF ROOS 1 Familietheater De nieuwe familiemusical Peter Pan van Theater Terra ging zondag in première in Amsterdam. Het wereldberoemde avontuur van het brave meisje Wendy en die overrompelende, strijdbare Peter Pan in Nimmerland is zaterdagavond te zien in Schouwburg Middelburg. Narratieve singer songwriter Uitgelicht 1 Wie kinderen heeft, of kleinkinderen, kent Juf Roos. Want, naar het schijnt, alle kleintjes kennen Juf Roos. Zeker als ze een tablet hebben. En wie heeft die niet. Juf Roos is dé ideale oppas, zoethouder, parental controler. En eerlijk gezegd, is ze ook wel een beetje een juf. Een liedjesjuf en een verhalenjuf. rijkdom aan oude kinderliedjes, van Berend Botje tot Hansje Pansje, passeert de revue in de korte afleveringen, die vier seizoenen lang op RTL te zien waren. En die nu allemaal via een eigen ka naal te herbekijken zijn op Youtube. woont. Haar vriend Gijs komt daar steevast op bezoek. Boven op de zolder liggen stapels ver- kleedkleren, want dat is wat Gijs het liefste doet. Zich verkleden in alles wat je maar kunt bedenken, van timmerman tot detective, van zeemeerman tot Superman. Een verhaal is snel verzonnen, en een bijpassend liedje snel gevon den. (computer)geanimeerde decor, in een rustge vend patroon van herhaling en herkenning doet wonderen. Met nét genoeg stoute elementjes erin om boeiend te blijven en nét genoeg magie om verbazend te blijven. O, die wijde hoepelrok van Juf Roos, die ze maar hoeft op te tillen en over haar hoofd te trekken om naar weer een nieuw avontuur te wervelen. Heel de rijkdom aan oude kinderliedjes passeert de revue en daarna een thea terversie. Juf Roos gaat op vakantie heet die. Toneel is anders dan een studio, maar het concept blijft het zelfde. Gijs springt vrolijk en energiek uit de band, Juf Roos stuurt pedagogisch bij. 'Ik ken nog wel een liedje, zin gen jullie mee?' blijft de centrale vraag. Interac tie verzekerd, tot het kroost al hokie-pokieënd de zaal uit danst. MUZIEK TOP 3 - I antastische avon turen wachten Wendy wanneer Peter Pan haar slaapkamer bin nenvliegt en haar meeneemt naar de magische wereld van Nimmer- land. Het elfje Tinkerbel leert Wendy vliegen en samen met de 'verloren jongens' ontdekken ze het eiland. Daar ontmoeten ze de stoere prinses Tijgerlelie, maar ze komen ook ruige piraten tegen. Is Wendy klaar om samen met Peter Pan de strijd aan te gaan met de beruchte Kapitein Haak? Die strijd staat symbool voor het behoud van de kinderlijke fantasie, ook als je ouder wordt. De films- en toneelversies zijn gebaseerd op het bekende boek uit 1904 van de Schotse auteur J. M. Barrie ,,Het is een rijk ver haal met twee mooie thema's'', zegt regisseur Wesley de Ridder (32). ,,Het ene thema is het niet willen opgroeien, het besluit van Peter Pan om altijd kind te blij ven. Het andere thema gaat over vrijheid, vooral voor meisjes. Wendy moet van haar ouders naar kostschool om Kinderen lachen vaak om heel andere dingen dan de ouders daar echte meisjesdingen te le ren, maar zij wil ook gewoon avonturen beleven, lekker spelen in de plassen en vieze kleren krijgen. Daarom gaat ze mee met Peter Pan. Maar in Nimmerland komt Wendy erachter dat ex treme avonturen toch niet direct haar ding zijn en dat je maar het beste een beetje in het mid den kunt zitten. Dus netjes zijn, maar toch ook een beetje ondeu gend.'' Disneyfilm De regisseur herinnert zich dat hij zelf een jaar of zeven, acht was toen hij voor het eerst ken nismaakte met Peter Pan door het zien van de Disneyfilm. ,,Het verhaal in het boek wordt in Ne derland best een beetje als inge wikkeld ervaren. Misschien is dat in Engeland anders hoor'', 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... I Akoestische muziek Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij 1 schrijft over allerlei voor stellingen. Wat: Juf Roos gaat op vakantie (2+) Waar: Scheldetheater Terneuzen Wanneer: zondag, 13.30 en 16.00 uur Een liedjesjuf op de eerste plaats. Heel de Het begint allemaal in de molen waar Juf Roos De optelsom van verhaal, liedje en het Natuurlijk moest er een film van komen, De keuze van onze redactie: Eminem - Music to be murdered by Onaangekondigd iets leuks krijgen, dat zijn de beste cadeautjes. 20 liedjes aan het begin van 2020. Dank je wel Emi nem. Sfc-AB* J?S># i Roosbeef - Lucky Ze is er weer. Terug uit Ame rika, waar ze twee jaar woonde, en terug met een nieuw album. Een ijzer sterke come back. Algiers - There is no year Post-punk én gospel als invloe den? Elektro er onder én teksten met een bood schap? Waarom makkelijk doen als het ook moei lijk kan? donderdag 23 januari 2020 B Juf Roos gaat op vakantie staat zondag 26 januari in het Scheldetheater in Terneuzen. GO laat je altijd kind blijven Ali Pankow Wesley de Ridder, regisseur De lage temperaturen zijn geen reden om thuis te blijven. Zoek de warmte op van mooie luisterliedjes of swing de lente te gemoet. Of laat je verrassen door cabare tesk muziektheater. Genoeg te kiezen weer, deze week. Als overlevende van een terroristische aan slag heeft Sam Baker een turbulent leven achter zich. Het spoorde de Texaan aan de ervaringen te verwerken in songs als ode op het te koesteren bestaan. Die liedjes, die hij zelf op gitaar begeleidt, zijn meer verhaaltjes. Zijn eigenaardige declamerende en narratieve wijze van zingen, is een gevolg van de aanslag, waarbij zijn trommelvliezen scheurden. Inmiddels heeft de laatbloeier vijf albums op zijn naam. Die werden ontdekt en geprezen door een gedijende schare fans in Nederland. Land of Doubt, zijn laatste (live)cd, zal centraal staan. »Sam Baker, zondag, Stadhuis Goes, 15.30 uur ■p* tvïj,- Y; - fax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46