door Terneuzen met meer topsprinters ZEELAND 13 Middelburg. De rechtspoot is dan ook tevreden met de resul taten. ,,We weten dat we een goede ploeg hebben. Zeelandia gaat kampioen worden, hope lijk pakken wij nog een peri ode." Snel tevreden is Van Nieu- wenhuize niet. Zijn doelstel ling om dit seizoen veertig treffers te maken is dan ook ambitieus. ,,Veel mensen von den dat heel hoog. Maar ik denk dat je dan juist nog beter je best gaat doen. Een grotere uitdaging, anders denk je er te makkelijk over." Door zijn twee doelpunten van afgelopen zaterdag staat hij nu al op 29 treffers in alle com petities. Dat doel lijkt hij dus wel te gaan halen, maar dat is geen reden om het rustig aan te doen. ,,Niet naast mijn schoenen gaan lopen. Ik moet nog steeds keihard mijn best blijven doen." Nummer 7 Voor wie hem echt goed kent, zal het geen verrassing zijn. Van Nieuwenhuize is groot fan van Cristiano Ro- naldo en die adoratie k gaat best ver, zo zegt I hij zelf. „Daarom I I speel ik met nummer 7. Mensen vinden dat ém misschien onbelangrijk, maar ik word daar zeker- W der van. Kleine dinget jes f kunnen daar ook bij helpen." Maar het gaat nog verder. Ook de kapsels van de Portu gese superster worden gere geld overgenomen door de doelpuntenmachine van j SKNWK. „Ronaldo speelde een tijdje terug met een haar band, dat doe ik nu ook. Dan word je een paar weken uitgelachen door j e teamge- jÊr^M noten, maar ik vind het j|f JBJ leuk." Zien we hem dan WH binnenkort Xfl ook met het knotje van 'CR7'? ,,Haha. Heel toevallig heb ik dat al gehad voordat hij het had. Ik denk niet dat ik het weer ga doen." Behalve het uiterlijk en het rugnummer, is ook de menta liteit van Ronaldo een voor beeld voor Van Nieuwenhuize. Stiekem droomt hij van een soortgelijke weg, want ambi ties om hogerop te gaan heeft hij zeker. ,,Messi heeft het ta lent, terwijl Ronaldo zo goed is geworden door hard te trainen. Misschien kan dat bij mij ook en speel ik over een aantal jaar hoger dan de vierde klasse. Dat wil ik wel proberen en zou ik heel leuk vinden." Naast de trainingen bij zijn club probeert hij dan ook nog wat extra uren te maken. daar door is de spits nu tweebenig. „Vroeger speelde ik veel op pleintjes en ging ik mijn lin kerbeen trainen. Nu train ik in de zomer een beetje door op ons veld, ook al mag dat eigen lijk niet van de voorzitter", lacht hij. Door zijn studie Bedrijfs kunde aan de Universiteit in Rotterdam heeft hij daar wat minder tijd voor. Studeren gaat nog altijd voor, maar eigenlijk draait alles in zijn leven om voetbal. ,,Als ik niet zelf speel, kijk ik voetbal en anders speel ik het op de Playstation." Hij neemt zijn sport dan ook heel serieus. ,,Ik ben niet zo van het drinken. De derde helft is niet zo belangrijk, als de eer ste twee maar goed gaan." Voorlopig heeft hij het in ieder geval nog goed naar zijn zin in Nieuwerkerk. - „Het seizoen f leuk afsluiten, H daarna zien we ■k, het wel. Als er een kans komt, komt het. Anders niet. Ik ga het niet forceren." ren van waarschuwingsborden bij een spoorwegovergang in Krab- bendijke. Groenewegen hield woord en ook Démare zagen we niet terug in de voorbije editie van de Schelde- prijs. Komend jaar zal het niet an ders zijn, maar de meeste World- Teams zullen wel gewoon aanwezig zijn. Maar liefst elf WorldTeams hebben immers hun komst beves tigd. Hoewel de koers in een drukke voorjaarsperiode valt, hoopt de or ganisatie dat al die grote ploegen hun topsprinters opstellen. ,,We vermijden dit jaar de smalle polder wegen en zoeken expres brede, lange wegen op. Op die manier is de wedstrijd nog meer op het lijf ge schreven van de sprinters", meent koersdirecteur Van Zitteren. De koers is in totaal zo'n 200 ki lometer lang, waarvan 100 kilome- ter op Zeeuwse bodem. Nieuw in het parkoers is een extra doorkomst in Terneuzen. ,,We wilden graag dat de renners nog een extra keer passeerden in Terneuzen en het is mooi dat de organisatie dat heeft doorgevoerd", vertelt Begijn na mens de gemeente Terneuzen over de wielerkoers. ,,We opteerden zelfs voor een extra lus door Zeeuws-Vlaanderen, maar gezien de passage door de Westerschelde- tunnel was dat onhaalbaar." Begrip Toch is burgemeester Jan Lonink blij met deze uitkomst. ,,Voor Ter- neuzen is het een fantastische toe voeging. De voorgaande jaren ver liet de karavaan na de start al snel Terneuzen, maar nu kunnen de toeschouwers de renners nogmaals zien passeren en genieten van de koers. De Scheldeprijs is een begrip in aankomstplaats Schoten, maar wordt ook in Terneuzen steeds po pulairder. We zijn dus erg blij met deze toevoeging." Hoewel het driejarig contract tussen Terneuzen en de Schelde- prijs afloopt na de komende editie, hebben beide partijen de intentie uitgesproken om ook daarna samen verder te gaan. ,,De samenwerking is tot nu toe goed bevallen", ver klaart Begijn. ,,We merken ook dat de koers meer in Terneuzen gaat le ven. Waar het bij de eerste editie voor de Terneuzenaren wat aftas ten was, zag je afgelopen jaar al dat de lokale bevolking meer betrok ken raakt bij het evenement. Er is nog niets beklonken, maar we wil len graag daarop voortborduren de komende jaren." De Scheldeprijs is dit jaar op 8 april. donderdag 23 januari 2020 GO M Cristiano Ronaldo Een beeld van de start van de Scheldeprijs van vorig jaar, in Ter- neuzen. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41