O 0 O Scheldeprijs twee keer 12 ZEELAND Van Anrooij en Arens in Oranje Ralph Zegers aan de slag bij Bevelanders Visser verruilt VCK voor Serooskerke Met zeventien competitietreffers is Jarno van Nieuwenhuize de meest scorende speler van Zeeland. De spits van SKNWK wordt geïnspireerd door zijn Portugese idool 'CR7'. Zowel binnen als buiten het vel Bondscoach Loes Gunnewijk had voor beide Zeeuwse rensters een plekje vrij in de selectie. Daardoor komt zowel Van Anrooij als Arens in aanmerking voor onder meer deelname aan het EK en WK, later dit jaar. Van Anrooij is momenteel regerend Europees kampioen tijdrijden bij de junioren en werd tijdens het EK op de wegwedstrijd achtste. Op het WK pakte ze zilver op de tijdrit en tijdens de wegwedstrijd werd ze, door een late val, 45ste. Ralph Zegers wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van zaterdag-derde klasser Bevelanders. De trainer uit Middel burg is nu nog actief bij SKNWK, waar hij het na twee seizoenen voor gezien houdt. In het verleden was Zegers ook werkzaam bij Groede, Koewacht, HVV'24, JVOZ en Zeelan- dia Middelburg, waar hij assistent-trainer was. Zegers volgt bij Bevelanders Renato Dijk stra op. De Vlissinger vertrekt deze zomer na tweeënhalf jaar bij de club uit Kamperland. Volgens het bestuur van Bevelanders sluiten de ambities van Zegers goed aan bij de doel stellingen van de vereniging. Koppositie VOETBAL TOPSCORER A Een dag nadat bekend werd dat aan de samen werking tussen trainer Wesley Visser en VCK na dit seizoen een einde komt, is duidelijk ge worden dat de oefenmeester ook al een nieuwe club heeft. Visser gaat met ingang van komend seizoen aan de slag bij zaterdag tweedeklasser Serooskerke. Zondag-vierdeklasser IJzendijke hoopt bin nenkort ook een nieuwe trainer te presente ren. De Zeeuws-Vlaamse club heeft bekend gemaakt dat het na dit seizoen niet verder gaat met de huidige trainer, Eric Vanhijfte. Hij was nog maar aan zijn eerste seizoen bezig. Eerder trainde hij de vrouwen van IJzendijke. i Quote van de dag De Rijke 'Walking Football heeft toekomst in Zeeland' Iij is met zeven tien treffers de meest produc tieve speler op de Zeeuwse velden. Toch zal de naam van de aan valler van SKNWK voor veel mensen nog onbekend in de oren klinken. Jarno van Nieu wenhuize doet er alles aan om daar de komende tijd verande ring in te brengen. Hij is een beetje lui, als een echte spits. Soms zie je hem 85 minuten niet, maar maakt hij toch de winnende. Het zijn de woorden van Ralph Zegers, zijn trainer bij SKNWK, wan neer hem wordt gevraagd naar zijn topscorer. Van Nieuwen huize begint meteen te lachen op het moment dat het ter sprake komt. ,,Lui is overdre ven. Ik kies mijn momenten uit en loop niet zomaar blind op elke bal, zodat ik mijn ener gie slim kan gebruiken. Zo zie ik het meer." Aan zijn stem en het hoes ten is nog goed te horen dat de negentienjarige spits kampt met een lichte griep. Toch ver scheen zijn naam zaterdag 'ge woon' weer op het scorebord. Zoals al zo vaak dit seizoen. Inmiddels staat de teller dus op zeventien competitiegoals. Hij houdt het zelf goed in de gaten. ,,In het begin was het heel leuk dat ik een keer in de topscorerslijst stond, nu kijk ik er elke week naar en wil ik zo hoog blijven staan." Rechtsback Van Nieuwenhuize is dus nog maar een tiener. Toch is hij al bezig aan zijn derde seizoen in de hoofdmacht van SKNWK. Inmiddels is hij in Nieuwer kerk uitgegroeid tot goalget- ter, maar een aantal jaar gele den stond hij op een compleet andere positie. ,,Tot de C'tjes speelde ik als rechtsback. Daarna ging ik steeds verder naar voren en sinds vorig jaar speel ik bij het eerste echt als spits. In een 4-4-2-formatie." In dat systeem komen zijn kwaliteiten dit seizoen uitste kend tot zijn recht. Voor de mensen die hem nog niet zo goed kennen, pro beert hij uit te leggen wat voor type speler hij is. „Ik ben be weeglijk en re delijk snel, wil graag een actie ma ken en ben cre atief. Voorde goal moet ik nog rustiger wor den, maar dat gaat steeds beter." Door de overwinning van afgelopen weekend op Schoondijke staat SKNWK nu op de tweede plek, vier pun ten achter koploper Zeelandia Tweemaal eerder startte de Schel- deprijs in Terneuzen en twee keer ging de Nederlander Fabio Jakob- sen met de zege aan de haal. Zijn eerste overwinning behaalde hij als neoprof en was voor de meeste lief hebbers onverwachts, maar met een tweede zege bewees hij de cri ticasters ongelijk. Inmiddels heeft Jakobsen in zijn prille carrière al De Scheldeprijs wordt ook in Terneuzen steeds populairder - Burgemeester Jan Lonink veertien overwinningen geboekt, waaronder het Nederlands kampi oenschap op de weg en twee ritten in de Vuelta. Wat dat betreft heeft de organisa tie van de Scheldeprijs dus weinig reden tot klagen. Toch heeft de wedstrijdleiding opnieuw uitgete kend om weer meer internationale sprinttoppers te trekken. ,,Als wie- lerliefhebber is het natuurlijk schit terend om te zien dat het vanaf ki lometer één koers is, maar ik be grijp wel waarom de organisatie voor deze parcourswijziging heeft gekozen", meent sportwethouder Jack Begijn. Nooit meer terug Het parkoers viel immers niet bij alle renners in de smaak. Na een hectische editie in 2018 was bij voorbeeld de Nederlandse wereld topper Dylan Groenewegen niets ontziend. ,,Ik kom hier nooit meer terug", sprak Groenewegen duide lijk taal nadat hij evenals collega sprinter Arnaud Démare uit de koers was gezet wegens het nege- donderdag 23 januari 2020 GO WIELRENNEN Wielrensters Shirin van Anrooij uit Kapelle en Maureen Arens uit Kruiningen zijn opge nomen in de nationale selectie voor junior vrouwen. VOETBAL Ralph Zegers met een sjaal van zijn nieuwe club. foto vv bevelanders VOETBAL - ,U< Voetballer Ist- van Bakx (foto) en zijn club Ajax Cape Town hebben gisteren met 1-2 van Real Kings gewon nen. Daardoor heeft de ploeg de koppositie op het tweede niveau van Zuid-Afrika weer in han den. Bakx werd in de 62ste mi nuut gewisseld. 2 In het verhaal met en over korfbalster Romy de Rijke, dat gisteren in deze krant ver scheen, ston den twee sto rende fouten. Haar vader Jan de Rijke is sinds eind vorig seizoen niet meer als tech nisch manager werkzaam bij Zeelandia Mid delburg. Haar broer Thomas speelt ook niet meer voor die club, maar komt voor VC Vlissingen uit. 'V- WÊÊÊÊÊ - Voetbalclubs Luctor Heinkenszand, Spui, Kloetinge, De Meeuwen en FC De Westhoek gaan proberen een onderlinge Walking Football-cyclus op te zetten. Vandaag is er een bijeenkomst in Heinkenszand. a (O ano van klasse Daniel Wissel Nieuwerkerk Jarenlang werd de Scheldeprijs gekscherend in de volksmond het wereldkampioenschap voor sprinters genoemd. Sinds de wedstrijd van start gaat in Ter- neuzen is dat beeld wat veran derd. De organisatie wil echter terug naar een pure machts strijd tussen de snelste mannen op twee wielen. ,,Het is de be doeling dat de koers weer aan trekkelijker wordt voor sprin ters", klinkt het uit de mond van wedstrijdvoorzitter Jack Vis sers. Job de Feijter Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40