Schikking maakt einde aan lange supermarktstrijd Pizza scoren vanuit de auto in Goes 8 ZEELAND W NIEUWE SINGLE HET IS AL LAAT TOCH^ Racoon gaat Nederlandstalig. Vandaag lanceert de Zeeuwse band de single Het is al laat toch, als voorbode van een compleet album in de eigen taal. Dat verschijnt later dit jaar. JL Willem Adriaansens Kamperland Die strijdbijl was opgepakt door de ondernemers naar aanleiding van de komst van de Aldi naar Kamperland en de vermeende 'staatssteun' aan de toenmalige Attent in Wissenkerke. Volgens de bezwaarmakers, Albert Heijn en Bazar De Kleine Winst uit Kam perland en de Spar uit Kortgene, was er geen ruimte voor een extra supermarkt op het eiland. Bovendien was de gemeente lijke financiële steun voor de ver bouwing van de Attent tot Spar- winkel de twee Kamperlandse on dernemers een doorn in het oog. Voor die verbouwing in 2017 kreeg de supermarkt destijds 92.500 euro van de gemeente. Dat leek, volgens de bezwaren, op oneerlijke concurrentie. De ondernemers spanden daarop beroepsprocedures aan te gen de gemeente. Dat leidde begin november vorig jaar tot een zitting bij de rechtbank in Middelburg. De rechtbank ging toen echter niet in op het verzoek van de ad vocaat van de ondernemers. Die vroeg om uitstel van behandeling omdat de partijen in overleg zou den zijn over een schikking. Twaalf weken Geen uitstel van behandeling, maar wel twaalf weken om tot een akkoord te komen, was de bood schap van de rechter. En lukt het Met de ondertekening van een overeenkomst komt een einde aan de supermarktstrijd op Noord-Beveland niet binnen die twaalf weken, dan volgt er alsnog een uitspraak. Dat lijken de strijdende partijen nu voor te zijn met de overeenkomst die vandaag wordt getekend. Over de inhoud van de schikking willen beide partijen niets kwijt. Goes Het had niet veel ge scheeld of zanger Bart van der Weide van Racoon was solo ge gaan. ,,Ik wilde al heel lang Nederlandstalig en er lagen al veel liedjes, maar de rest van de band had er een hard hoofd in. Toen heb ik gezegd: jongens, het spijt me, maar dit moet nü uit mijn koker." ,,We hebben de twijfel naar el kaar uitgesproken: moet dit onder de vlag van de band of echt iets van Bart zelf zijn?", beaamt gitarist Dennis Huige. ,,Ik heb nooit die klik gehad met Nederlandstalig. Ik vond die muziek altijd klef. Dat idee moest ik leren loslaten. Toen Bart zei dat hij het leven wilde vat ten zonder die kleffactor, was ik wel benieuwd wat er zou gebeu ren." Kim van Kooten Het is een aanloop geweest van ruim zeven jaar. Op verzoek van Kim van Kooten schreef Racoon in 2012 een Nederlandstalig nummer voor de film Alles is familie. Dat werd Oceaan, dat uitgroeide tot een grote hit. ,,Ik schrijf al heel mijn leven Nederlandse teksten, Luc Oggel Goes De drive-thru in Goes is een nieuw concept voor New York Pizza, zegt directeur franchise en development Steffen van Dijk. ,,Goes is een goede plek om dat te testen, vanwege de vele verkeersbewegingen op die plek. Als het een succes wordt, wil len we het verder uitrollen in Ne derland." Hoewel de focus komt te liggen op het verstrekken van losse pun ten aan automobilisten, kunnen er ook hele pizza's worden besteld. ,,Maar dat duurt dan wel wat lan ger", zegt Van Dijk. Verder gaat NYP ook bezorgen en komt er een De focus ligt op losse punten, maar er kunnen ook hele pizza's worden besteld klein restaurantgedeelte waar be zoekers met minder haast hun pizza kunnen verorberen. Pizzalief hebbers die achter het stuur willen eten, hoeven niet bang te zijn op hun hagelwitte overhemd te klie deren; de punten worden in een speciaal 'slicedoosje' verstrekt. Op het 'snackplein' bij de op- en afritten van de A58 in Goes-Zuid kunnen automobilisten al langer terecht voor een snelle hap bij McDonald's en Burger King en sinds kort ook bij KFC. Daar komen nog een vestiging van De Beren (in aanbouw) en NYP bij. De bouw van het pand moet nog beginnen, maar Van Dijk hoopt en verwacht in de zomer te kunnen openen. ,,Het ontwerp is iets aangepast, en de vergunningaanvraag is de deur uit. Dus als er geen gekke dingen meer gebeuren kan het snel gaan." Een franchise-ondernemer die de zaak gaat exploiteren is ook al gevonden. Volgens Van Dijk is dat iemand 'uit de buurt'. maar door dat nummer heb ik ook in het Nederlands leren zingen", zegt Van der Weide. ,,Dat was een zware dobber in het begin, omdat ik enorm wor- stelde met de uitspraak. Mezelf horen praten in het Nederlands, laat staan zingen, vind ik ver schrikkelijk. Je gaat over alles na denken. Ik ben nogal van de ac- «I m donderdag 23 januari 2020 GO De Aldi in Kamperland vormde (mede) de aanleiding tot een ja renlange strijd op Noord-Beveland. Nu komen de strijdende par tijen tot een schikking. foto mechteld jansen De strijdbijl kan eindelijk wor den begraven op Noord-Beve land. Met de ondertekening van een overeenkomst vandaag tussen de gemeente en een aantal ondernemers komt een einde aan de voortsukkelende supermarktstrijd op het eiland. Racoon kiest voo Rolf Bosboom Het bord dat de komst van New York Pizza aankondigt hangt er al bijna een jaar. foto marcelle davidse Gek op pizza, maar geen zin of tijd ergens te gaan zitten? Dan hoef je vanaf deze zomer alleen je autoraam maar naar beneden te laten zakken langs de snelweg bij Goes. New York Pizza opent op de foodboulevard de allereer ste drive-thru van Nederland. Racoon, met (vlnr) Dennis Huige, Bart van der Weide, Paul Buk- kens en Maarten van Damme. foto bibian bingen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36