Berenlul i, Veroorzaker van dodelijk ongeluk moet terug de cel in Tegen Ajax moeten, en dan je kicksen vergeten 2 WILLEM VAN DAM Column Laten we het eens over de be renlul hebben. De berenlul, ook wel open ruggetje, open been, doelpaal of leuning ge noemd, is een vet vette lekkernij, verkrijgbaar in de betere snackbar. Zo'n snackbar als bij ons vroeger om de hoek; Snackbar 't Hoekje, inderdaad. niet zo maar een berenlul, nee, hij poogde er een culinair kunst werkje van te maken. Hij sneed 'm, met de precisie van een chirurg, in de volle lengte open, spoot in de daardoor geboren gleuf een meng sel van uitjes, mayonaise, curry en nog iets van weet-ik-veel-wat- voor-smurrie. Vorkje d'r bij? Ser vetje, misschien? In de wat meer kakkineuze krin gen wenst men de berenlul niet graag in de mond te nemen. Daar rept men liever van frikandel of frikandel speciaal. Over de beren lul, annex open ruggetje, annex doelpaal, annex leuning, doen gru welijke verhalen de ronde. Er zou den koeienogen in verwerkt wor den, varkensstaarten en paarden- darmen. Maar dat is kwaadspreke rij, meldt Snacknieuws, een web log dat 'op een grappige, luchtige manier' bericht over snacks; een fatsoenlijke berenlul bevat vooral kippenvlees, varkensvlees en mis schien een snipper paardenvlees. wachtkamer van de tandarts las ik laatst in een oude Viva dat we, al leen al in Nederland, jaarlijks zo'n 600 miljoen berenlullen naar bin nen schuiven. In Zeeland weten we er ook weg mee. Zo won een destijds 32-jarige stukadoor uit Oost-Souburg een paar jaar gele den in Middelburg een wedstrijdje frikandellen-laden met de score van elf stuks in een half uur. Ove rigens steekt die prestatie schril af bij die van een zekere Sjonnie uit Delft die er in een uur zegge en schrijve zevenenveertig in het spijsverteringskanaal propte. Nou, ik wel, hoor. En doe er maar wat extra uitjes bij. In de wat meer kakkineuze kringen rept men liever van frikandel DE STELLING Vandaag: Ik ben blij dat Racoon in het Nederlands zingt Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VOEDINGSINDUSTRIE OMTWKKELT STEEDS MEER VLEESVERVANGERS vegetarische 1 JE PROEFT SEEN AARDAPPELEN. VERSCHIL KNAP! Rillander vast voor bedreigen van hennepkweker Tim Akkerman in de provincie Meer medewerkers van ZorgSaam aan de griepprik Eerder werd de man in deze zaak veroordeeld tot zes jaar cel voor (po ging) tot doodslag. De Hoge Raad vond echter dat dit onvoldoende was gemotiveerd. De zaak moest daarom opnieuw worden beoor deeld door het Bossche hof. Hoewel er tijdens de zitting twee weken ge leden geen nieuwe feiten aan de orde kwamen, meent het hof nu dat niet kan worden bewezen dat de verdachte het leven van de slacht offers opzettelijk in gevaar heeft ge bracht. Het hof heeft de Middelbur ger daarom vrijgesproken van (po ging tot) doodslag. Rijden onder invloed Volgens de rechters is de man wel schuldig aan de dood en het letsel van Kirsten en haar vriend John Grinwis. ,,Zijn handelen was in aanzienlijke mate onvoorzichtig en onachtzaam." Daarmee heeft hij volgens de Wegenverkeerswet een misdrijf begaan en komt het hof uit op een gevangenisstraf van vier jaar voor het veroorzaken van het onge val. Daarbovenop krijgt de man drie maanden celstraf voor het rij den onder invloed. Met het oog op de 'bescherming van de verkeers veiligheid' wordt ook zijn rijbewijs tien jaar ingetrokken. Bij het bepa len van de strafmaat heeft het hof gekeken naar 'aard en de ernst van wat er is gebeurd en de onherstel bare en smartelijke gevolgen daar van'. Ook is rekening gehouden met het feit dat de verdachte eerder is veroordeeld voor het rijden onder invloed. Dat heeft hem er niet van weerhouden opnieuw na het drin ken van een grote hoeveelheid alco hol te gaan rijden, aldus het hof. De Middelburger had twee jaar en zeven maanden van zijn oor spronkelijke straf uitgezeten. De schorsing van zijn voorlopige hech tenis is opgeheven, wat inhoudt dat hij nu terug moet naar de gevange nis. Hij heeft twee weken de tijd om De kans dat ik hem een keer tegen kan komen, zorgt voor een enorme onrust te beslissen of hij opnieuw in cassa tie gaat bij de Hoge Raad tegen de uitspraak van het hof. Kirstens vriend John Grinwis is teleurgesteld over de opgelegde straf. Hij is tevreden dat de man, die in 2016 nog in Dreischor woonde, weer de cel in moet. Maar het is flink minder dan de zes jaar die hem aanvankelijk door de recht bank in Middelburg was opgelegd. Voor Grinwis is het bovendien moeilijk te verteren dat de veroor deelde mogelijk weer eerder vrij komt, al dan niet met proefverlof, en dat hij als slachtoffer niet te ho ren krijgt wanneer dat het geval is. ,,De kans dat ik hem een keer on verwacht kan tegenkomen, zorgt bij mij voor een enorme onrust. Ik heb er nog geen vrede mee." Sinds zijn transfer van AFC naar Spakenburg keek Thomas van den Houten al uit naar het bekerduel met Ajax. Maar de wedstrijd ging bijna de mist in voor de linksback uit Goes. Toen tweededivisionist Spaken burg gisteravond was aangekomen in de Johan Cruijff Arena kwam de Zeeuwse verdediger er achter dat hij zijn voetbalschoenen was verge ten. Een geluk bij een ongeluk voor Van den Houten: hij is woonachtig in Amsterdam. Zijn voetbalschoe nen konden nog op tijd worden af geleverd in de Johan Cruijff Arena. Van den Houten begon gewoon in de basis bij Spakenburg. Spakenburg kwam er gisteravond niet aan te pas tegen Ajax. Het ver loor kansloos: 7-0. w P21 "Q hoteldeal 3 dagen 4*-hotel op de Veluwe nabij Arnhem incL diner donderdag 23 januari 2020 Snackbarbaas Sjaak serveerde We lusten er wel pap van. In de Nog trek in een frikandelletje? Reageer op pzc.nl Gisteren: Stop de veran deringen in het onderwijs 622 stemmen BERGEN OP ZOOM De politie heeft dinsdag avond een 26-jarige man uit Rilland en een 27-ja- rige man uit Bergen op Zoom aangehouden op verdenking van bedrei ging. De twee kregen ruzie met een 37-jarige Bergenaar die zich dus danig bedreigd voelde, dat hij uit een rijdende auto sprong. De ruzie ontstond over een hen nepkwekerij die dinsdag bij de 37-jarige man werd ontdekt door de politie. De Rillander en zijn hand- lager pikten de man op met een auto en bedreig den hem met de dood. Daarop sprong hij uit de auto en vluchtte weg. MIDDELBURG Tim Akkerman treedt za terdag op in De Drvkkery in Middelburg. Het con cert is achterin de winkel, bij de muziekafdeling. ,,Ie- dereen kan zo binnenlo pen", vertelt Steffen Brink- haus van De Drvkkery. De zanger/gitarist staat diezelfde zaterdagavond in Burgh-Haamstede op Amstie Alive XV. Daar speelt hij liedjes van Bruce Springsteen uit zijn voor stelling Tim Akkerman sings The Boss. Hij toert de komende maanden ook door het land met The Ivy League. Die con certen staan in het teken van zijn nieuwe album Lions don't cry. TERNEUZEN De inspanningen van ZorgSaam om meer me dewerkers aan de griep prik te krijgen, hebben succes gehad. Vorig jaar liet 10 procent zich inen ten. Dit jaar is dat geste gen naar 22,5 procent. Vanwege de lage vacci natiegraad vorig jaar, heeft ZorgSaam de prik deze winter actief gepro moot. Alle medewerkers werden benaderd met de vraag of ze zich wilden laten inenten. In totaal zijn zo'n 750 griepspui- ten uitgedeeld. Daardoor lopen patiënten en cliën ten minder risico dat ze worden besmet. Een 47-jarige Middelburger is door het gerechtshof in Den Bosch veroordeeld tot vier jaar en drie maanden gevangenisstraf en een rijontzegging van tien jaar. De man kroop in 2016 dronken en zonder geldig rijbewijs achter het stuur van zijn bestelauto en ver oorzaakte bij Schuddebeurs een botsing. Daarbij kwam de 29-ja- rige motorrijdster Kirsten van den Oever om het leven. Haar vriend, die achterop zat, raakte zwaargewond. Marcel Modde Den Bosch -John Grinwis, partner slachtoffer Daniel Vervelde Amsterdam dagelijks tot 23:00 uur Fletcher Hotel-Restaurant Wolf heze 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner t.w.v. 35,50 p.p V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Op ca. 15 min. rijden van Arnhem Bezoek het KröLLer Müller Museum C 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2