c Zeeland eist duidelijkheid na geruchten over andere locatie op sociale media Jarno van Nieuwenhuize Michèl Obrie lijkt in veel op zijn idool Cristiano Ronaldo Lang wachten op rijbewijs domper voor epilepsievrije De binnenstad van Vlissingen was gisteren het toneel van opnamen voor de film De Slag om de Schelde. Op de set ging men terug naar 1944, naar de dag, Dolle Dinsdag, dat de Duitse bezetter gelooft te zijn verslagen en de stad ontvlucht. In 2012 viel het besluit dat de mari niers van Doorn naar Vlissingen gingen verhuizen. Opeenvolgende bewindslieden bij Defensie hebben nooit aan dat besluit getornd, maar de uitvoering laat al jaren op zich wachten. Binnen het Korps Mari niers is weerstand tegen de ver plaatsing naar Zeeland. De hele in spraak rond het project moest over omdat er fouten waren gemaakt. Vorige week ging op Twitter het verhaal rond dat het kabinet op het punt staat het project in Vlissingen af te blazen en dat de mariniers een nieuwe kazerne in Nieuw Milligen, op de Veluwe bij Apeldoorn, krijgen. Het bericht werd nergens bevestigd. Voor dagelijks provin ciebestuurder Dick van der Velde waren de ge ruchten 'redelijk concreet' wat het gevoel van onze kerheid in Zee land aanwak kerde. Na vraag bij het ministerie van Defensie leverde volgens de Vlissingse wet houder Albert Vader geen klip en klaar antwoord op. ,,Het gerucht bleek hardnekkig en was na contact met Defensie ook niet voldoende opgehelderd", aldus Vader. ,,Het was ook voor het eerst dat een alter natieve locatie werd ge noemd." Voor Vader en zijn collega-bestuurders re den om aan de staats secretaris (foto) te vragen on- dubbelzin- nig pu bliekelijk te verklaren dat de bouw van de mari nierskazerne in Vlissingen doorgaat. Die verklaring moet een einde maken aan het gevoel van onzekerheid in Zeeland, voegt ge deputeerde Van der Velde hier aan toe. De brief aan de staatssecretar is leest als een ultimatum: ,,Gelet op de nauwe contacten en het goede overleg dat wij in de afgelopen jaren steeds met u hebben gehad, kun nen wij ons niet voorstellen dat daadwerkelijk een voorstel van die Ze hoeft alleen maar te zeggen dat de geruchten niet kloppen strekking (afzien van verhuizing naar Vlissingen, red.) in voorberei ding is. Wij gaan er vanuit dat u nog steeds achter de afspraken met ons staat en verzoeken u dan ook om per ommegaande, uiterlijk deze week, te bevestigen dat verplaatsing van de marinierskazerne naar Vlis- singen niet ter discussie staat. Van wege het zeer grote belang van dit dossier voor Zeeland zenden wij een afschrift van deze brief aan de voorzitter van de ministersraad, de heer Rutte." Voor de staatssecretaris moet het een klein kunstje zijn om Zeeland gerust te stellen, zegt Vader: ,,Ze hoeft alleen maar te zeggen dat de geruchten niet kloppen en dat ze gewoon bezig is met het uitvoeren van het besluit om een mariniers kazerne in Vlissingen te bouwen." £1 I donderdag 23 januari 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 12 ZEELAND5 ZEELAND7 'Bevestig dat kazerne er komt' Staatssecretaris Barbara Visser moet nog deze week publiekelijk verklaren dat de bouw van de marinierskazerne in Vlissingen niet ter discussie staat. Dit eisen provincie, gemeente en water schap naar aanleiding van ge ruchten op sociale media over het afblazen van het project. Theo Giele Middelburg -Albert Vader, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29