schittert postuum in de Rai 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV MUSICAL AWARDS David Bowie gaf nooit een concert in de Rai, maar gisteravond stond de overleden zanger postuum eindelijk centraal in het Amsterdamse evenementengebouw. Lazarus, de musical over Bowie, werd met vier prijzen de grote winnaar van het gala van de Musical Awards. Heen en weer zappend tussen alle ins en outs over de rechtszaak Ruinerwold, de haartransplantatie van Ruud Gullit, prins Constantijn over start-ups en het slippertje van zangeres Merol bleef ik dinsdagavond uiteindelijk hangen bij De Hofbar op NPO 2. Zeg maar het on dergeschoven kindje van de talkshowoorlog dat al bij voorbaat met 3-0 achterstaat. Want Powned, want Rutger Castricum, want gewone mensen die maar zeggen wat zij denken - ja, daar maak je je in bepaalde kringen niet populair mee. Eigenlijk is De Hofbar een equivalent van de straatinterviews in het Journaal. Bezorgde bur gers krijgen de kans om hun emoties bij de poli tieke ontwikkelingen te uiten. Precies waar NPO- voorzitter Shula Rijxman in 2016 voor pleitte. Trump was tegen alle verwachtingen gekozen tot president van Amerika, de Engelsen hadden tot ie ders verbijstering voor de brexit gestemd en Rijx- man vroeg zich ineens vertwijfeld af of er in Hil versum ook zo'n kloof gaapte tussen media en 'het volk' (lees: het deel dat net wat rechtser is dan de gemiddelde talkshowgast). De vraag stellen was hem beantwoorden. Dinsdag sneed Rutger een kwestie aan die afge lopen dagen ook niet had misstaan in Opi en Jinek: de toenemende rol van pubers in het politieke debat. Neem Greta Thunberg, Lars die de Provinciale Sta ten van Gelderland toesprak of de klimaatspijbe laars. Een interessante kwestie, want ik zal niet de enige ouder zijn die dat met een dubbel gevoel be ziet. Dat jongeren opkomen voor het klimaat is dap per en nobel. Maar hoe oprecht is het eigenlijk? Wat weten die kinderen er nou van? En waarom leveren die ouders hun kids met huid en haar over aan het gajes op sociale media? De discussie in De Hofbar ging van meet af ook die kant op. Is het verstandig dat kinderen dit doen, is het risico op beschadiging niet te groot, doen ze het wel uit vrije wil? Een boe rin mocht zeggen dat ze het 'zorgelijk' vond. Een op- voeddeskundige benadrukte dat kinderen niet be seffen dat hun optreden voor 'de rest van hun leven' is. Rutger bevroeg een jonge activist streng of zijn betrokkenheid uit hemzelf kwam of door zijn fami lie werd gepusht. Een leraar die juist vóór activisme bij zijn leerlingen was, raakte verstrikt in zijn argu menten toen hij er opeens naaktfoto's bij haalde. Kortom, het was rommelig en eenzijdig. op mij verraste me. Kijkers die zich doodergeren aan Greta en alle klimaatspijbelaars zullen zich door deze uitzending gehoord voelen. Maar ik vroeg me na afloop juist af: waarom zijn wij met zijn allen toch zo bang voor pubers die alleen maar hun mond opendoen voor iets waar niemand te gen kan zijn? Fischer terug als Hazes Nieuwe single Pearl Jam Quote van de dag 'Ik hoop dat het maken van Ocean's 14 niet nodig is'. Bowie donderdag 23 januari 2020 Spijbelen Maar het uiteindelijke effect van de uitzending MUSICAL Martijn Fischer gaat opnieuw de hoofdrol spelen in de musical Hij ge looft in mij, die begin volgend jaar terugkeert naar de Neder landse theaters. De show was eerder in 2015 te zien. MUZIEK Fans van Pearl Jam hebben een voorproefje van het langver wachte nieuwe album gekre gen; de single Dance Of The Clairvoyants. Het album Giga- ton, opvolger van Lightning Bolt (2013), komt uit op 27 maart. —Brad Pitt laat People weten dat scheiden van Angelina en stoppen met drinken hem goed afgaat en hoopt nu zijn financiën op orde te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24