TeamNL Vergeer getroffen door borstkanker 22 In de hotseat T^L KALENDER OKT tafeltennis 22 T/M 26 JANUARI Jumping Amsterdam 23 t/m 26 januari EK shorttrack 24 t/m 26 januari GP Adrie van der Poel 26 januari ,,Ik heb geen goed nieuws: er is bij mij borstkanker ontdekt", zegt de 38-jarige Vergeer. ,,Dat betekent dat ik me de komende tijd moet richten op de behandeling en ge nezing hiervan. Tegelijkertijd hoop ik op diverse fronten zoveel mogelijk 'gewoon' door te blijven werken. Alleen al, omdat ik niet de hele dag bezig wil zijn met ziek zijn; ik hoop op die manier ook de nodige positieve energie te krijgen. Energie die ik juist nu goed kan ge bruiken. Er zullen ongetwijfeld momenten zijn dat ik pas op de plaats moet maken en voor mijn gezondheid moet kiezen. Met de steun van mijn gezin, mijn familie en mijn collega's bij de Founda tion, NOC*NSF en het ABN AMRO World Wheelchair Tennis Tournament, ben ik ervan over- tuigd dat ik me hier doorheen sla." Vergeer groeide al tijdens haar carrière uit als boegbeeld van de paralympische sport. In 2017 werd Vergeer benoemd tot chef de mis sion van het Paralympic Team NL. Ze leidde de equipe op de Winter spelen van Pyeongchang en heeft dezelfde rol voor de aanstaande Zomerspelen in Tokio. ,,Dit nieuws komt bij ons alle maal hard aan'', zegt Maurits Hen driks, technisch directeur van NOC*NSF. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG niet waargemaakt of uitgediept. En bovendien zijn de 211 zakken al vrijwel allemaal toegeschreven aan wielrenners en hardlopers. Wat zouden voetballers en tennis sers ook moeten met bloedzakken, in sporten waarin überhaupt geen bloedpaspoort bestaat om te om zeilen met gecompliceerde me thoden? Verder claimt Pevenage dat Tourwinnaar Lance Armstrong wist waar en wanneer er doping- controleurs opdoken (daarvoor le vert hij geen bewijs) en zegt hij doodleuk dat epo-gebruik pas in 1998 strafbaar werd. Klinkklare onzin. Gefrustreerd Der Rudy geeft geen nieuwe in kijkjes, niet in het duistere verle den van het wielrennen en ook niet in de psyche van Pevenage zelf. De voornaamste emotie die eruit naar voren komt, is dat Peve- nage zichzelf een goede ploeglei der vindt en dat hij gefrustreerd is dat hij geen plek meer heeft in de sport, ook al heeft hij alle doping- regels tal van keren met voeten ge treden. De waarde van het boek zit dan ook niet zozeer in wit Pevenage over doping zegt. Voor een renner en ploegleider van zijn generatie is het al bijzonder dat hij er iets over zegt. Die anderen, altijd weer die an deren. De Italianen, de Span jaarden, die ene Texaan met die grote mond. D^é gebruikten do ping. En dus moest Rudy Peve nage zelf ook wel. Als renner en als ploegleider. Zij sprongen in de sloot en dus moest hij er wel achteraan. Verwacht van de net versche nen biografie van Pevenage (Der Rudy, geschreven door John van Ierland) geen psychologische analyse en geen zelfreflectie. Dat zit er niet of nauwelijks in. Het is het relaas van een Belgi sche jongen die wielrenner wordt, successen viert en de duistere kanten van het wiel rennen zonder al te veel scru pules omarmt. Koersen kopen en verkopen, sjoemelen met dope en dopingcontroles: it's all in the game. Pevenage zegt zelf in het voorwoord dat hij 'heel, heel veel' vertelt. Dat valt in de praktijk nogal tegen. Wat hij vertelt, is voor het grootste deel al bekend. Oók over zijn jaren als ploegleider van onder meer de Telekomploeg met Bjarne Riis, Jan Ullrich en Erik Zabel. Het was allang duidelijk dat hij degene was die Ullrich in contact bracht met de Spaanse dopingarts Eufemiano Fuentes. De Belg ver telt over bloedzakken die werden vervoerd in lege melkkartonnen, maar dat detail is vrijwel het enige dat hij toevoegt aan de bestaande kennis over Fuentes en zijn zaken, terwijl juist Pevenage méér zou moeten weten. Hij goochelt wel met de kennis dat voetballers en een vooraan staande tennisser (niet bij naam benoemd) klant waren van Fuen- tes, en dat hun bloed in de 211 door de politie in beslag genomen zak ken kan worden aangetroffen. Dat lijkt grootspraak. De claim wordt 9789082516388 Shorttrackster Suzanne Schulting verdedigt komend weekeinde de Europese titel die ze een jaar geleden in Dordrecht behaalde. donderdag 23 januari 2020 A> HetoLri Nb Rabobank ©Kl'Jfir* TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. De Nederlandse tafeltennissters strijden in het Portugese Gon- domar voor een olympisch ticket. De beste negen van de dertig deelnemende landen mogen naar Tokio. De wereldtop van de dressuur, paradressuur en het springen komt naar Am sterdam. Marc Houtzager was in 2018 de laat ste Nederlandse winnaar van de Grote Prijs. TeamNL reist met tien shorttrackers naar het Euro pees kampioen schap in het Hon gaarse Debrecen. ARNHEM Esther Vergeer, voor malig paralympisch atleet en chef de mission van TeamNL voor de Paralympische Spelen van Tokio, is getroffen door borstkanker. De wedstrijd in Hoogerheide telt mee voor de we reldbeker. Ceylin del Carmen Alva- rado voert bij de vrouwen het klas sement aan. Pevenage: wielerman zonder scrupules Op zijn 65ste doet Rudy Peve- nage alsnog een boekje open. Over zijn eigen dopinggebruik als actieve wielrenner en dat van zijn coureurs tijdens zijn jaren als ploegleider van Tele kom. Maar veel nieuws vertelt de Belg niet. Thijs Zonneveld Rotterdam Titel: Der Rudy Auteur: John van Ierland Uitgever: Joh. Enschede Amsterdam BV Aantal pagina's: 280 Prijs: 19,95 ISBN: Rudy Pevenage (rechts) met Jan Ullrich in de Tour de France van 2003. foto epa S/HUSUHG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22