mmm bij komst van de Beneliga De Jong geeft zijn visitekaartje af in het bekertoernooi of het een bodybuilder of gespierde spijker is' 21 II "A\ ;vi Daar zijn helaas genoeg voorbeel den van, maar het gaat ook wel eens goed. Liever spelers nog extra beschermen dan geforceerd te werk gaan, dat inzicht wint ter rein.'' Heijboer benadrukt dat hij niet praat en wil praten over de speci fieke revalidatie van Memphis. Als Nederlander hoopt hij 'natuurlijk' dat de spits erbij kan zijn op het EK. In de filmpjes van de speler ziet zijn kennersoog niks geks voorbij komen. ,,Nee hoor. In het begin kun je gewoon vrij veel doen, zolang er maar geen vocht in de knie zit en de knie niet dik en stijf wordt bij inspanning. Actief herstel wordt zelfs gestimuleerd. Vroeger was dat heel anders. Toen mocht er vrijwel niks bij kruis bandblessures, de patiënt kreeg een brace om en de revalidatie was puur gericht op het beschermen van de knie. Nu wordt-ie juist ge prikkeld, om 'm sterk van struc tuur te maken.'' Kwaliteit Als de knie niet geforceerd wordt door de krachtoefeningen die de patiënt doet, gaat die per week vooruit. ,,Maar in een beginfase ko men er nog geen onverwachte richtingveranderingen bij kijken, gaat het niet over wenden en keren en duels spelen.'' Bepalend voor het herstel is de kwaliteit van de nieuwe kruisband die in een knie is gezet. Heijboer: „Liefst heb je een lekker dikke pees. Domme kracht bepaalt niet de hersteltijd, dus of het een body builder of een gepierde spijker is die revalideert maakt niet uit.'' Wat verder nog opvalt: Mem phis is net als Jetro Willems 25 jaar. Dat blijkt precies de leeftijd te zijn waarop spelers deze blessure ge middeld oplopen. Heijboer: „Rap portages leren ook dat spelers die al heel jong kruisbandletsel oplo pen iets gemeen hebben: die krij gen de blessure tijdens een carrière vaak aan beide knieën. Oudere spelers raken meer eenzijdig ge blesseerd.'' de belangrijkste maatstaf: wanneer uit de berekeningen blijkt dat de kloof met de vijf Europese top- competities substantieel verkleind kan worden, krijgt het project in de komende maanden een vervolg. Pas in dat geval sluiten de overige Nederlandse en Belgische clubs aan. Ook zal dan verder onderzoek worden gedaan, bijvoorbeeld naar de mening van spelers, trainers en publiek. De verdeeldheid zal ongetwij feld groot zijn. Een peiling van de Belgische krant Het Laatste Nieuws onder spelers, trainers en bestuurders in de hoogste divisie leerde dat slechts 35 procent voor stander is van een Beneliga. Ook de vijf topclubs zitten in België niet op één lijn: Standard Luik geldt als groot scepticus, zoals de weerstand bij de Waalse clubs toch al groter is dan in Vlaanderen. De zes Nederlandse clubs trek ken meer collectief op, maar dui delijk is dat de topclubs aan het stuur zitten. Met name Ajax is be palend in de komende periode; de Amsterdamse club kijkt meer dan alle anderen door een internatio nale bril naar de toekomst. Ajax legt de cijfers van de Beneliga óók naast die van een mogelijke Euro pese supercompetitie, en naast de ontwikkelingen in de Champions League. Als de Nederlandse lands kampioen geen heil ziet in de Bel gisch/Nederlandse plannen, is de kans klein dat het project concreet van de grond komt. De Eredivisie CV en de KNVB zitten vandaag aan tafel om het belang van alle overige clubs te vertegenwoordi gen. Een Beneliga heeft grote ge volgen voor het complete Neder landse en Belgische voetballand schap. Onder een Belgisch/ Neder landse topcompetitie met tien Ne derlandse en acht Belgische clubs, krijg je normaal gesproken twee nieuwe nationale profcompetities met een promotie/degradatierege ling. Ook de (financiële) gevolgen voor die divisies en clubs zijn op aandringen van de Eredivisie CV doorgerekend door Deloitte. In alle gevallen ligt de weg naar een mogelijke Beneliga nog be zaaid met hobbels. J Ajax Freek Jansen Amsterdam De pass van Carel Eiting was vol ge voel en souplesse, waarna Razvan Marin hard op de lat schoot. Siem de Jong ving de bal op en zette Ajax met een hard schot met links als nog op voorsprong. De drie mid denvelders van de Amsterdammers hadden gisteren in de achttiende minuut een groot aandeel in de openingstreffer tegen Spakenburg. Drie middenvelders die tegen de amateurs de kans kregen om zich zelf te tonen met daarbij direct per spectief. Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Erik ten Hag opnieuw achter de tekentafel moet plaatsnemen. Na het wegval len van belangrijke basisspelers als David Neres (knie) en Daley Blind (hart) kan de trainer voorlopig ook geen beroep doen op Hakim Ziy ech. „Andere spelers krijgen van avond de kans om zich in de kijker te spelen'', stelde Ten Hag vooraf gaand aan de ruime overwinning op Spakenburg. Ten opzichte van het laatste competitieduel kregen zeven andere spelers speelminuten. Daarbij liet vooral routinier Siem de Jong zich van een uitstekende kant zien. De ervaren middenvelder be leefde een sterk trainingskamp in Qatar en liet ook tegen Spakenburg zien in prima vorm te verkeren. In de eerste helft was de aanvallende middenvelder goed voor de per fecte hattrick, door in één helft met zowel links, rechts als met het hoofd te scoren. Met zijn spel en scorend vermo gen klopt routinier De Jong na drukkelijk op de deur van coach Ten Hag. De trainer heeft veel op ties om het tijdelijke gemis van A Siem de Jong (rechts) maakt zijn eerste treffer. foto anp Ziyech in te vullen. Dat kan met een middenvelder als De Jong of Jurgen Ekkelenkamp op de plek van de Marokkaan, maar ook door te schuiven in zijn elftal, waardoor el ders weer een plek vrij komt in het elftal. De concurrentiestrijd zal groot zijn en verschillende spelers lieten zich tegen Spakenburg op een posi tieve manier zien. Zoals Carel Ei- ting, die het spel met zijn passing continu naar zich toe trok, of Las- sina Traoré, die als talentvolle bal vaste spits al langere tijd zichzelf weet te onderscheiden en gisteren twee keer scoorde. Het is een nieuwe keuze die Ten Hag moet maken, op weg naar een pittige serie eredivisiewedstrijden als FC Groningen-uit, PSV-thuis en FC Utrecht-uit. Gevolgd door de kwartfinale van de KNVB. Vitesse Vitesse heeft voor het tweede sei zoen op rij Heracles Almelo uitge schakeld in de KNVB-beker. De Arnhemse club zegevierde in Al melo met 2-0. Vitesse kwam snel op voorsprong uit een vrije trap van Oussama Tannane (ex-Heracles), waarop doelman Michael Brouwer zich verkeek (0-1). Na een uur be paalde Tim Matavz de eindstand op 0-2. Achtste finales KNVB-beker donderdag 23 januari 2020 herstel kruisband J Spakenburg Ajax rekende in een uitver kochte Johan Cruijff Arena een voudig af met Spakenburg (7-0). Een overwinning, waarbij een aantal spelers streed om de tij delijke leegte van Hakim Ziyech. Heerenveen ___XA I Jsselmeervogels GA Eagles FC Utrecht 0>FC Eindhoven For tuna Sittard Feyenoord FC Utrecht Heracles pinale| Zondag |l9april| Vitesse *□3* SV Spakenburg ©220120

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21