Kassakorting II Racoon gaat Nederlandstalig tot 300,pp Rapport rept over misbruik Vandaag bij deze krant JOL Walcheren Nog 6 dagen kassakorting Bekijk op nrv.nl al onze 29. wereldwijde groeps- en privèronareizen al vanaf 529,pp Boek vóór 30/1 Dat is de conclusie van een rap port dat de Universiteit Utrecht vandaag naar buiten wil brengen. De onderzoekers kregen 751 mel dingen binnen, blijkt uit de dag vaarding van het kort geding dat de jehova's gisteren aanspanden tegen de publicatie van het onder zoek. De dagvaarding is in handen van deze krant. Driekwart van de slachtoffers van misbruik binnen de kerk van de Jehova's getuigen vindt dat ze door de kerk onvol doende zijn geholpen. In het on derzoek deelden 751 responden ten een verhaal over seksueel mis bruik. Bijna 300 mensen (292 om precies te zijn) deden dat voor zichzelf, 459 respondenten heb ben melding gemaakt van mis bruik van iemand in hun omge ving. Het onderzoek is volgens de je hova's wetenschappelijk en feite lijk onjuist, en lasterlijk en zeer beledigend bovendien. 'In het rapport van de UU wordt ten on rechte getracht de bewering te rechtvaardigen dat Jehova's getui gen een gesloten gemeenschap zijn en een speciale interventie van de regering vereisen, inclusief toezicht op hun kinderen', schrij ven de advocaten van de jehova's. De rechter bepaalt vanmiddag of het rapport openbaar mag wor den. Uit het document blijkt ook dat de onderzoekers, die werken in opdracht van minister Dekker van Rechtsbescherming, vinden dat er een meldpunt moet komen voor seksueel misbruik binnen de kerk. Over de manier waarop dat meldpunt met deze meldingen omgaat zou jaarlijks verslag moe ten worden gedaan. Een ander opvallend gegeven: de onderzoekers suggereren vol gens de dagvaarding dat de onder- Ten onrechte wordt beweerd dat het om een gesloten gemeenschap gaat wijsinspectie de schoolprestaties van jehovakinderen beter in de gaten moet houden. Die zouden lager liggen dan op basis van hun capaciteiten mag worden ver wacht. 'Zogezegd omdat de ou ders willen dat het kind zo zich actiever kan inzetten voor zijn/haar kerkgemeenschap.' De Jehova's getuigen vinden dat oneerlijk. 'Dergelijk toezicht wordt niet aanbevolen voor kin deren die in andere religies wor den opgevoed en er wordt geen bewijs geleverd dat kinderen van Jehova's getuigen gemiddeld slechtere prestaties hebben dan andere kinderen op Nederlandse scholen.' »P13 Zeven jaar na het succes van Oceaan kiest Racoon volmondig voor het Nederlands. Vandaag verschijnt de single Het is al laat toch. Later dit jaar komt er een compleet Nederlandstalig album uit. Hoewel de rest van de band twijfelde, was het zanger Bart van der Weide die hoe dan ook een Nederlandse plaat wilde maken. ,,Ik heb gezegd: jongens, het spijt me, maar dit moet nu uit mijn koker." Racoon bestaat uit Dennis Huige, Bart van der Weide, Paul Bukkens en Maarten van Damme (vlnr).zeeland 8 donderdag 23 januari 2020 5°C Nieuwsmedia Uitgelicht Uitgaanstips Scheldebfues Televisie Weer Ivoorhetlever Jehova's liggen flink onder vuur Jehova's getuigen hebben vol gens onderzoekers een ernstig probleem wat betreft seksueel misbruik. Ze melden beschuldi gingen daarover niet (of met tegenzin) aan de politie en hebben 'een verscherpt staats- onderzoek' nodig omdat zij een 'gesloten gemeenschap' zijn. Sander van Mersbergen Den Haag —Advocaat van de jehova's Eerst nog pzc.nl kans op Ook voor het laatste vorst regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1