Wil Terneuzen te veel woningen bouwen? Stichting Terhole Breed Actief houdt de Winterloop levend IN DE REGIO 6 Achtergrond MIJN DORP, MIJN STAD A Hij baalt er enorm van, de Terneuzense wethouder Frank van Hulle. Probeer je Terneuzen op te stuwen in de vaart der volkeren, gaat de provin cie lastig doen. In Terneuzen lig gen te veel woningbouwplannen op de plank, vindt de provincie. Terneuzen moet zich net als an dere Zeeuwse gemeenten aan re gionale woningmarktafspraken houden. Met het aantal nieuw- bouwplannen gaat Terneuzen daar ver overheen. Dat heeft het provinciebestuur onlangs ertoe gebracht een opmerkelijke stap te zetten. Tegen één specifiek plan is bezwaar gemaakt: tegen de bouw van appartementencomplex Bella- myhof op de plek van een leeg staande kerk bij winkelcentrum Zuidpolder. De provincie vindt dat er ergens een streep moet wor den getrokken en dat is bij dit pro ject. Heel zuur Voor de initiatiefnemers én om wonenden is dat extra vervelend. De kerk is zichtbaar aan het ver pauperen. Bovendien had de ont wikkelaar al willen slopen, ware het niet dat eerst vleermuisonder- zoeken moesten plaatsvinden. Het laatste staat dit voorjaar gepland. Dat juist het Bellamyhof de dupe dreigt te worden van een conflict tussen twee overheden is heel zuur, onderkent ook wethou- der Van Hulle. Van de andere kant, Terneuzen heeft ook nogal wat plannen in de maak. De provincie somt er in het bezwaar vijf op: Nieuwstraat-Zuid, Beurtvaartkade en Pattistpark in Terneuzen, de Emmabaan in Koewacht en de Lindenhof in Koewacht. Deze lijst is nog verre van com pleet. De Kampanje en een project van Impact Vastgoed op de Kop van de Noordstraat, Anna Bijns bij woonzorgcentrum De Blide en Residentie Veerhaven staan er niet bij. En dan is er ook nog een vrij recent plan om vijftig a zestig ap partementen te maken in het vroegere belastingkantoor aan de Rosegracht. Al deze plannen zijn samen goed voor ruim 450 woon eenheden, met name appartemen ten. Terneuzen heeft plannen voor in totaal ruim 450 wooneenheden De markt zal uiteindelijk haar werk doen, reageert wethouder Van Hulle op de oorwassing van de provincie. Als er geen vraag is, wordt er ook niet gebouwd. Daar zal de provincie geen genoegen mee nemen, zeker niet omdat in Terneuzen de bouw van heel veel kleine appartementen op de rol staat. Nieuw Dow-personeel zou daar met name behoefte aan heb ben. Of dat zo is, is nooit met on derzoek gestaafd. Het inwonertal van Terneuzen daalde bovendien vorig jaar met 171 tot 54.428. Dat is geen goed te ken, alhoewel. De afname is ver oorzaakt door meer sterfgevallen dan geboortes (min 285), terwijl zich wel meer mensen (plus 134) vestigden dan vertrokken. Terneuzen is dus in zekere zin wel in trek. De plaatselijke voetbalclub is ter ziele, maar dat wil niet zeggen dat er in Terhole geen sportieve uit spattingen meer zijn. Stichting Terhole Breed Actief houdt de Winterloop levend. Op zondag 26 januari wordt de zevende editie van de Winterloop gehouden. Er hebben zich ruim tweehonderd deelnemers inge schreven. ,,Zo zie je maar dat Ter hole sportief nog op de kaart staat", zegt voorzitter Marjolein van der Klooster van Breed Actief. De stichting maakt zich met aller lei activiteiten sterk voor de leef baarheid in het dorp. Van der Klooster: ,,De voetbalclub lag aan de basis van de Winterloop. Hier- bij gingen aanvankelijk alleen en kele tientallen clubleden van start. Nadat de deur open werd gezet voor deelnemers van buitenaf, kreeg het aantal inschrijvingen een flinke boost. Vorig jaar, bij de laatste editie onder de vlag van de voetbalclub, stond de teller al op zo'n tweehonderd deelnemers." Breed Actief twijfelde dan ook geen moment om het stokje over Zo zie je maar dat Terhole sportief nog op de kaart staat te nemen. Een activiteit die zeker een kolfje is naar de hand van Mar jolein van der Klooster. Met de plaatselijke damestrimgroep loopt ze wekelijks een rondje Terhole. De Winterloop start nu vanaf dorpshuis Brandershole. Kidsrun en wandeltocht ,,Met de hulp van de organisatie van het eerste uur en vijftig vrij willigers mogen we gerust stellen dat er een uitstekend georgani seerd en populair sportfestijn is neergezet." Naast een kidsrun is er keuze uit een loop van 7,5 en 11,5 kilometer en een wandeltocht over de kortste afstand. Het start schot klinkt om 10.30 uur. Workshop in de Krikke Lezing over de Hontevloed Theaterconcert Renee van Bavel dinsdag 21 januari 2020 VL Marjolein van de Klooster van Terhole Breed Actief (midden eerste rij) gaat elke zondag ook op pad met haar loopgroep. foto camile schelstraete De gemeente Terneuzen is van plan veel te bouwen. De provincie vindt dat iets te ambitieus. Krijgt Terneuzen terecht een tik op de vin gers? Harmen van der Werf Terneuzen Edy de Witte Terhole -Marjolein van der Klooster, voorzitter Breed Actief Meer informatie via de face- bookpagina van Winterloop Ter hole 2020. SAS VAN GENT Jetty Spuessens geeft donderdagmiddag een workshop bij MFC de Krikke in Sas van Gent. Deelnemers gaan aan de slag met polyester schuim en keracoat (een verharder). De kosten bedragen vijf euro. Aan melden kan via freden- jet@zeelandnet.nl TERNEUZEN Frank Puylaert, voorma lig huisarts in Sas van Gent en kenner van de streek, geeft donderdag een lezing voor de Heemkundige Vereni ging Terneuzen over de Hontevloed van 1134. Hij deed onderzoek naar deze grootste storm vloed die Vlaanderen ooit heeft getroffen, met grote gevolgen voor de stad Gent, waardoor een open verbinding bij Othene ontstond met de Westerschelde. Het boek dat Puylaert hier over schreef, is na de le zing te koop. De lezing is vanaf 20.00 uur in hotel l'Escaut aan de Schel- dekade 65. OOSTBURG Frank Puylaert. foto boaz timmermans Renee van Bavel staat vrijdag in het Ledelthea- ter met haar theatercon cert Mensenkind. In het avondvullend pro gramma zingt zij het re pertoire van Herman van Veen. Ze verbindt het werk van Van Veen met haar eigen verhalen en observaties. Pianist Dirk Flatau begeleidt haar. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op ledel- theater.nl. AARDENBURG Kaai- plein, 8.00 uur: Weekmarkt; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie; De Halle, 10.00 uur: Samen wandelen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; 't Kasteeltje, 19.00 uur: Bingo; GRAAUW Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 13.30 uur: Prijskaar ten; 't Kruispunt, 13.30 uur: Repair café; Den Dullaert, 10.15 uur: Dans door het leven; 13.30 uur: So ciaal vitaal, beweeg- programma voor kwetsbare ouderen; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Handwerkclub (openbaar), Taalcafé, Nederlandse taal beter leren spreken en begrijpen; Honte- nissehal, 09.00 uur: Galm, beweging voor volwassen en oude ren; WZC Antonius, 14.00 uur: Kaarten; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Bodyfit bewegings programma; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 8.30 uur: Weekmarkt; De Statie, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: For mulierenbrigade; 13.30 uur: Bridge; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haak- café Steunpunt Ter- neuzen; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum12.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Tukker, 19.30 uur: Bij eenkomst dorpsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53