'Het penthouse met het mooiste uitzicht op de Westerschelde' IN DE REGIO 6 Jongeren blijven weg MIJN DORP, MIJN STAD Het was veel inwoners al opgeval len: bij de jeugdsoos aan de Nieuw- straat was het de laatste tijd maar stilletjes. „Dat klopt", zegt Dies de Bel, bestuurslid van de soos en be heerder van het naastgelegen dorpshuis. „Sinds half december is- ie dicht." Niet dat het gebouw ver der veel reuring kende: alleen op zaterdagavond konden jongeren tussen de twaalf en achttien jaar er terecht, maar daar maakte de jeugd volgens De Bel amper gebruik van. Om leegstand te voorkomen, wil het driekoppige soosbestuur zich voortaan richten op kinderen. „Dat betekent dat we één of twee midda gen per week open gaan in plaats van de zaterdagavond", aldus De Bel. „We denken aan knutselactivi- teiten en spelletjesmiddagen. En dan maar hopen dat ze ons ook we ten te vinden als ze straks wat ou der zijn." Zonder nieuwe uitbaters zijn de nieuwe ideeën lastig uit te voeren, dus daar zijn De Bel en zijn collega bestuursleden momenteel druk mee bezig. Waarschijnlijk komt het beheer niet in handen van één per soon, maar van een groepj e vrijwil ligers. „We zijn met een aantal da- mes in gesprek en dat ziet er posi tief uit", zegt De Bel. „We hopen zaterdag 23 februari, met carnaval, weer open te gaan. Activiteiten rond feesten als Halloween, Pasen en carnaval deden we in het verle den ook en dat willen we graag blij ven doen." Het lijkt er dus op dat de soos van de ondergang gered is, maar wel met een ander voornemen dan in november 2017. Toen werd De Sik omgedoopt tot De Soos en was het nieuwe bestuur samen met de nieuwe beheerder voornemens om van de voortkabbelende soos weer een bruisende plek te maken voor Kamperlandse jongeren. Onstuimige jaren De jeugdsoos in Kamperland be staat sinds 1980, maar met name de laatste vijftien jaar waren onstui mig. In het voorjaar van 2011 be trokken de jongeren hun huidige onderkomen aan de Nieuwstraat. Na de sloop van het oude gebouw in 2008 zou er binnen een paar maanden een nieuwe soos staan, maar door prijsonderhandelingen en rechtszaken duurde dat uitein delijk drie jaar. Vervolgens wilde de gemeente Noord-Beveland dat de tieners hun nieuwe pand - dat de gemeente 320.000 euro kostte - gingen delen met andere gebruikers, maar dat za gen de jongeren en toenmalige be heerder niet zitten. De gemeente bond uiteindelijk in en de soos werd hoofdgebruiker van het pand. Anderhalf jaar na de oplevering ontstonden door een constructie fout scheuren in de muren van de soos en nabijgelegen huurwonin gen. Joeri Wisse Kruiningen Je moet er maar liefst 740.000 euro voor neertellen, maar daarvoor krijg je volgens projectontwikke laar Leon Jobse wel het aller mooiste uitzicht van de hele noordoever van de Westerschelde. ,,Ik noem dit het kapiteinspent- house, omdat je vanuit deze wo ning een perfect uitzicht hebt in zuidwestelijke richting. Als een kapitein aan het roer van een schip kijk je in de lengte van de Wester- schelde tot aan Terneuzen. Ideaal voor iemand die bijvoorbeeld z'n hele leven op de grote vaart heeft gezeten", mijmert Jobse. Dat ondanks zijn mooie make laarspraatje uitgerekend dit appar tement als laatste van de 37 wonin gen in het gebouw nog niet is ver kocht, is volgens Jobse geen toeval. ,,Dat komt door het simpele feit dat het penthouse pas vorige week is opgeleverd. Het was nog wach ten op de juiste deuren", legt hij uit. Met de oplevering van het laat ste appartement, zijn de bouwac tiviteiten aan de zuidkant van nieuwbouwwijk Veerhaven defi nitief afgerond. In het middendeel wordt nog wel volop gebouwd. Ideaal voor iemand die bijvoorbeeld z'n hele leven op de grote vaart heeft gezeten ,,Alle woningen zijn verkocht. Al leen losse kavels zijn nog te koop." Het gaat in totaal nog om 25 percelen: 19 'gewone' kavels en zes grote 'parkkavels'. Speeltoestellen Jobse verwacht dat de laatste bouwgrond pas over enkele jaren is verkocht. Bijna tien jaar geleden verhuisden de eerste nieuwe be woners naar de wijk op het voor malige veerplein. De kinderen van de wijk hebben het al die tijd zon der speeltuin moeten stellen, maar daar komt binnenkort verandering in. ,,We hebben een enquête ge houden onder inwoners om te vragen welke speeltoestellen ze het liefst willen hebben." Volgens Jobse wordt het speeltuintje in het groene hart van de wijk dit voor jaar afgerond. Toneelvoorstelling in Versvliet Lezing slag om de Schelde 1 Voorlezen in de bibliotheek dinsdag 21 januari 2020 Jeugdsoos Kamperland in het nauw BE De wijk Veerhaven in Kruiningen nadert haar voltooiing. Het tweede appartementengebouw (links) is eind vorig jaar gebouwd. Alleen het penthouse in het midden van het gebouw is nog te koop. FOTO ARNOUD LIEVENSE De jeugdsoos in Kamperland is dicht. Tieners kwamen er de laatste maanden amper meer en beheerder Naomi de Bruine is op 1 januari gestopt. Maar opge ven doet het soosbestuur niet. Op carnavalszaterdag gaan de deuren weer open, met nieuwe vrijwilligers en activiteiten voor de jongere jeugd. Ellen Smaardijk-Jobse Kamperland -Leon Jobse, ontwikkelaar 'S-HEER ARENDSKERKE Toneelvereniging Schrabbekercke speelt vrijdag en zaterdag in verenigingsgebouw Versvliet het blijspel, Fa milie Bruinsma in de bocht, De straatprijs. De toneelvoorstelling gaat over de altijd rom melige familie Bruinsma. Moeder Truus breekt haar arm en dankzij buurman Paul komt er hulp van alle kanten. En als zoon Boris rondba zuint dat hij de hoofd prijs heeft gewonnen van de Postcodeloterij weet vader Sjef niet hoe vlug hij een flink deel van het geld naar zich toe moet trekken. Aan vang op beide dagen om 19.30 uur. MIDDELBURG Op verzoek van de Heemkundige Kring Walcheren houdt Hans Sakkers morgen een le zing over de Slag om de Schelde. Hans Sakkers gaat tijdens de lezing in op verschillende aspec ten rond de strijd om de bevrijding van Walche ren in november 1944. De lezing is in het Betje Wolff auditorium in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 20.00 uur, de entree is 2 euro. Hans Sakkers vertelt woensdag over de Slag om de Schelde. KAPELLE Bibliotheek Ooster- schelde houdt vrijdag een voorleesochtend in Kapelle. Een theaterdo- cente van de Jeugd- theaterschool Zeeland leest het boek Moppe reend voor aan kinderen van 0 tot en met 4 jaar. Belangstellenden zijn van 11.00 tot 11.45 uur welkom. GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie schilderijen van Ron Westerweel; Bibliotheek, 10.00 12.00 uur: Gratis bij eenkomst 'Op avon tuur in de zorg'; Bibli otheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling in groepsverband 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 09.30 11.30 uur: DigiSteun Punt KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Activiteiten voor senioren RILLAND Restaurant De Nieuwe Vliedberg, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloop; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groeps verband WEMELDINGE De Wemel, 13.30- 17.00 uur: Vrije inloop voor senioren met o.a. kaarten en an dere spelletjes; 14.00-16.00 uur: Wel fare SVRZ, handwer ken, borduren en breien; 19.00-20.00 uur: Move with Nicky; 20.00-22.00 uur: Line Dance WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Presenta tie over de Ooster- schelde kreeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51