7 Naast haar werk op de huisartsen post in Zierikzee heeft Sanne Xhaflaire (25) sinds kort een eigen hondenuitlaat- service: De Zeeuwse Wandeltante. Ze loopt graag met honden in de natuur. „Honden zijn echt magische beesten." Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland In de weer zijn met honden is voor de op het eiland ge boren Sanne Xhaflaire een vanzelfsprekendheid. Ze groeide op in Dreischor. Rondom de boerderij wa ren altijd dieren: kippen, katten, varkens en honden. Haar moeder ging in de polder van Nieuwerkerk wonen en fokt hob- bymatig honden. Er lopen in het huis van haar moeder acht hon den, haar vader heeft er in Drei schor twee. ,,Ik ben aan honden verknocht. Het zijn magische beesten. Ze voelen de mens zo goed aan. We ten precies wanneer hun baasje troost nodig heeft bijvoorbeeld. Niet voor niets zijn er geleidehon den, politiehonden. Honden zijn erg emotioneel. Altijd dankbaar als hun baasje aandacht schenkt. Mijn moeder en ik waren eens een hond kwijt die een ongeval op de dijk tussen Nieuwerkerk en Zierikzee bleek te hebben gehad. Urenlang lag de hond verlaten in de sneeuw in de berm te rillen. Door de sneeuw heeft hij vocht binnen kunnen krijgen en het overleefd. Als je dan ziet hoe blij hij was om weer thuis te zijn. Hij - "A;, 3 kroelde, likte de andere honden en kwispelde naar hartenlust. Ik vind dat mooi." In haar eigen huisje vlak bij de haven van Zierikzee vooralsnog geen hond. De tuin is net groot genoeg voor drie kippen. ,,Ik ben geen hondenopvang, echt een uit- laatservice. Gemiddeld een uur per dag ga ik wandelen met hon den. Ik ben net begonnen en heb nu alleen nog losse opdrachten. Dit werk moet groeien. Het is Dit werk moet groeien. Het is vooral mond-tot- mondreclame vooral mond-tot-mondreclame", vertelt Xhaflaire. Ze biedt zowel groepswandelingen als individu ele wandelingen aan en kijkt goed naar wat het beste past bij een hond tijdens het intakegesprek. Naast het uitlaten doet ze ook aan thuisverzorging. Bezoeken bij baasjes thuis, zodat de hond niet uit zijn vertrouwde omgeving hoeft. Na de havo op Pontes ging ze hbo-v studeren aan de Avans Ho geschool Breda. ,,Ik ging op ka mers, maar was geen studente die doordeweeks alleen maar ging stappen. Heb netjes vier jaar over mijn studie gedaan, inclusief een stage van vijf maanden in Indone sië. Na mijn studie ben ik in ver schillende branches werkzaam geweest, omdat ik nog op zoek was naar wat nou echt bij mij paste. Zo heb ik een tijd gewerkt als teamleider binnen de horeca, op strandtent De Haven van Re- nesse bijvoorbeeld. En ik heb er varing opgedaan als jeugdver- pleegkundige binnen de jeugdge zondheidszorg. Spoedgevallen Nu werkt ze 24 uur in de week op de huisartsenpost (hap) in Bor- rendamme. In de avond, nacht en weekenden. ,,Mensen kunnen met spoedgevallen bellen. Wij kijken hoe urgent de vraag is en wat uiteindelijk de beste hulp is voor de patiënt. Advies voor thuis, een consult op de hap, visite aan huis en soms is een ambulance nodig. Het werk is erg uitdagend, de vragen verschillen enorm en soms staan we voor grote raadsels. Naast die 24 uur in de week op de hap had ik nog veel tijd over om in te vullen. Wat is mooier dan om van je hobby je beroep te ma ken? Vandaar dat ik De Zeeuwse Wandeltante ben gestart." dinsdag 21 januari 2020 4 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Sanne Xhaflaire Gerrit van Loon Zierikzee Sanne Xhaflaire in de polder van Dreischor. - Sanne Xhaflaire Sanne Xhaflaire heeft haar eigen hondenuitlaatservice. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50