balderman.nl Vlieg-busreizen met vertrekgaranties! [öt iö balderman.nl Tekort aan medicijnen verdubbeld Golf sleurt Nederlands gezin mee Mobiele 5G-straling lijkt voorlopig veilig, maar meer onderzoek is vereist, adviseert het RIVM na nieuw onderzoek in opdracht van Agentschap Telecom. Wat weten we nu over de risico's van 5G? 4 RISICO'S STRALING »De intensiteit van straling van de zon is vele malen hoger dan van 5G In 2018 kampte Nederland nog met een tekort bij 769 geneesmid delen, in 2019 is dit opgelopen tot 1492. Omdat de niet-toereikende middelen door grote groepen pa tiënten worden gebruikt, is de schaarste goed voelbaar. Daarbij maakt het tekort het leven voor pa tiënten soms veel minder draaglijk. Volgens het KNMP heeft het te kort verschillende oorzaken. Zo zijn er onder meer problemen met de productie, distributie en de kwaliteit. De organisatie pleit er voor de productie van geneesmid delen terug te halen naar Europa, omdat Nederland nu erg afhanke lijk is van de productie in onder meer India en China. CALP Vijf leden van een Neder lands gezin zijn gisteren in het Spaanse Calp in de provincie Ali cante meegesleurd door een golf. Een van hen liep daarbij een gebro ken been op, de anderen hebben lichte verwondingen. Het gezin werd door het water gegrepen toen ze vanaf een dam in stormachtig weer naar de onstui mige zee keken en foto's maakten. Getuigen sloegen direct alarm bij de hulpdiensten. Door het noodweer vielen in Spanje gisteren drie doden en was de ravage - mede door enorme gol ven - op sommige plekken groot. Het vliegveld van Alicante-Elche was zondag en gisteren grotendeels gesloten. Langs de kust en in de binnenlanden rond Alicante en Va lencia kan de komende dagen een pak sneeuw vallen. 5G mobiel internet is de op volger van de bestaande 4G- netwerken en maakt het down loaden van supergrote bestanden of live televisie kijken in hoge re solutie een peulenschil. Waar 4G snelheden van 100 megabit per seconde aankan, haalt 5G snelhe den tot honderd keer zo veel. Minstens zo belangrijk is dat 5G vertraging in de mobiele commu nicatie grotendeels wegneemt. Een chirurg kan vanuit de VS op afstand via een robot opereren. Zelfrijdende auto's reageren in één tot twee milliseconde op een voetganger. Dat is honderden keren sneller dan een menselijke chauffeur ooit het rempedaal kan indrukken. Dat worden er duizenden meer. Ons land telt momenteel circa 46.000 zendmasten, blijkt uit het register van het Antenne bureau, een voorlichtingsdienst van de overheid. Agentschap Tele com denkt dat voor een dekkend 5G-net zeker 10 procent meer masten vereist zijn. Dat zijn dus een kleine vijfduizend masten. De pijlsnelle groei van het aantal masten, waaraan het kabinet ruim baan wil geven, leidt bij veel bur gers tot bezorgdheid. Een vijfde van de Nederlanders maakt zich weleens zorgen over de invloed van elektromagnetische straling op de gezondheid, bleek in 2016 uit een peiling van onderzoeksbu reau Kantar. 3 procent zegt con crete lichamelijke gevolgen van straling te ondervinden. Volgens de patiëntenvereniging Stichting EHS (Elektro Hyper Sensitiviteit) betekent dit dat mogelijk tot 500.000 Nederlanders last hebben of ziek worden. Duizend mensen demonstreerden in september tegen 5G. En in de Tweede Kamer pleitte GroenLinks in het voorjaar van 2019 voor extra onderzoek. Er is veel wetenschappelijk onderzoek gedaan naar elektro magnetische straling. De weten schappelijke consensus is tot nu toe steeds dat mobiele straling ongevaarlijk voor de gezondheid is. Deze dringt maar mondjes maat het lichaam binnen, te kort om schade te veroorzaken. ,,We worden voortdurend omringd door elektromagnetische straling, variërend van televisie- en radio signalen tot wifi en 4G", relati veerde hoogleraar antennetech nologie Bart Smolders de zorgen recent nog tegen deze krant. ^3G 4G 5G 8 dagen vlieg-bus rondreis Hoogtepunten van Portugal 8 dagen vlieg-bus Kroatië, Dalmatische kust en Makarska Riviera 8 dagen vlieg-bus Rondreis Noord-Griekenland 8 dagen vlieg-bus Rondreis Schotland 8 dagen vlieg-bus excursiereis Sardinië, Bonifacio op Corsica 8 dagen vlieg-bus rondreis Hoogtepunten van Ierland - Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! dinsdag 21 januari 2020 GO DEN HAAG Het medicijntekort in Nederland is in 2019 nagenoeg twee keer zo groot geworden, blijkt uit een inventarisatie van apothekersorganisatie KNMP. Er is vooral een tekort aan crèmes voor huidaandoeningen, bloeddrukver- lagers en aan geneesmiddelen voor de behandeling van maagklachten. 5G-netwerk ongevaarlijk? De toekomst zal het leren David Bremmer Rotterdam J Wat is 5G? 2 Wat betekent 5G voor het aantal mobiele masten? 3 Hoe gevaarlijk is mobiele straling? Cnalhaiile Tijd om een twee uur durende film binnen te halen 384 Kbps (2001) 100 Mbps (2009) 10 Gbps (2025) 1 k ^Bi r OH transovia Ui V|M> jflflËi np, fP Vertrek: mei, juni aug, sept, okt Vertrek: mei, juni, juli, aug, sept Vertrek: apr, mei, juni, sept okt Vertrek: mei, juni, juli, aug, sept Vertrek: mei, juni, juli, aug, sept Vertrek: aprmei, juni, juli, aug, sept, okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4