Turners Delta Sport beste op meerkamp Salar Azimi heeft geen spijt van provocatie na derbyzege ZEELAND 11 9j E Michel Leonhart zou pas volgend seizoen aan de slag gaan als trainer bij Oostburg. Maar door het opstap pen van David Almekinders in de cember zat de zondag-vierdeklasser zonder trainer. Zijn aanstelling kwam daardoor in een stroomver snelling. ,,De club wilde het eerst intern oplos- PASPOORT sen, maar ik ben er nu al ingestapt'', vertelt Leonhart zondag op het sportcomplex Baersande. Het is na afloop van het duel te gen Breskens om de Pluym Cup, dat door Oostburg met 3-2 wordt verlo ren. Ger van de Voorde deed nog de coaching bij de Oostburgers. ,,Ger heeft afgelopen vrijdag de training gedaan. Ik heb gesprekken met de spelers gevoerd." Leonhart stapte zelf in november op bij de Bel gische tweedeprovincia- W ler Herleving Sinaai, omdat de technische commissie meer bemoei enis wilde met het eerste elftal. Zondag zat hij tijdens het duel in Breskens op de bank, maar het was moeilijk om zich afzijdig te houden. ,,Het is best lastig om helemaal niets te zeggen.'' De 53-jarige oefenmeester uit Axel komt bij Oostburg bepaald niet in een gespreid bedje. De twee assistent-trainers zijn gestopt en er is geen elftalbegeleider meer. De technische staf bestaat nu nog al leen uit Leonhart. „Slechter kan het niet worden. Het interim-be stuur heeft mij een assistent, keep erstrainer en elftalbegeleider be loofd. Ik heb er ook inspraak bij.'' De club verkeerde tot voor kort ook nog eens in een bestuurscrisis. Dat probleem is voorlopig opgelost met een interim-bestuur, dat Le onhart verkoos boven andere kan didaten. ,,Bestuursperikelen zijn mij niet vreemd. Dat heb ik eerder meegemaakt bij HVV'24, RCS en Terneuzen'', merkt hij op. Leonhart heeft inmiddels zeven tien jaar trainerservaring, boekte bij een aantal clubs prima resulta ten en is nog steeds ambitieus. Hij is in het bezit van het Uefa A-di ploma in België, waardoor hij ook in Nederland op een hoog niveau mag trainen. Zo heeft derdedivi- sieclub Goes nog steeds geen be voegde trainer voor dit seizoen. Le- onhart had een optie kunnen zijn. ,,Als de besturen andere keuzes maken, dan houdt het op. Vlissin- gen zit straks ook zonder trainer. Je ziet verder steeds meer jongere trainers opkomen. Het gaat mij vooral om het plezier. Oostburg is een leuke uitdaging. Ik wil niet ar rogant klinken, maar ik heb altijd succes gehad. Ik heb een kampi- Je ziet verder steeds meer jongere trainers opkomen. Het gaat mij vooral om het plezier oenschap en promoties met Hul- sterloo, HVV'24 (twee keer), Axel en RCS, waar ik ook nog net de promotie naar de hoofdklasse miste, meegemaakt.'' Ook bij Oostburg wil hij zijn ambities waar maken. ,,Ik wil in alle rust naar het volgend seizoen toewerken. Dan moeten we voor het kampioenschap gaan. Oost burg heeft nog nooit in de derde klasse gespeeld. Ik zie dit als een project voor langere termijn." Het is voor de ervaren trainer zijn eerste voetbalclub in West- Zeeuws-Vlaanderen. De laatste ja ren was het vizier gericht op Bel gië. Hij zag in het duel met Bres- kens punten waaraan gewerkt worden. ,,Collectief en tactisch moet het beter. Er zit best talent in deze groep." Vandaag start Leon- hart met zijn eerste training. ,,Mis- schien is dit seizoen nog niet hele maal verloren en kunnen we mee doen voor de tweede periodetitel", klinkt het strijdbaar. Zondag wacht zijn debuut in de vierde klasse met Oostburg thuis tegen Hontenisse. Zijn clubgenoot Tygo Verbrugge volgde met een tweede plaats. Grinwis verzamelde op de zes turn- onderdelen (vloer, voltige, ringen, sprong, brug en rek) 65.00 punten. Verbrugge kwam tot 63.400 pun ten. Bart Haspels uit Zierikzee pakte een zilveren medaille bij de instap vierde divisie. Twee turnsters van MTV Middel burg stonden in Kaatsheuvel geza menlijk op het podium bij de jeugdmeisjes D1 bij de eerste kwa lificatiewedstrijd van de regio Zuid West Nederland in de vijfde en zesde divisie. Angela Bos pakte het goud (53.500), terwijl clubgenote Sterre van der Linde in dezelfde categorie het brons won met 51.775. In de ca tegorie junior G was er brons voor MTV-turnster Jildau le Roy Voorwaarts Ook de Axelse vereniging Voor waarts kwam op het podium met goud bij de jeugdmeisjes D3 met Esmee van Geffen die een hoge score had van 50.525 punten. Zij liet in deze categorie Annegreet de Ronde van Delta Sport achter zich die op de tweede plaats eindigde met 48.925. Er was brons bij de jeugd H door Kim Scheele van Voorwaarts (41.200). In de categorie junior F ging de winst naar Maud Brockhus van Delta Sport (41.950). Zij hield onder meer Noa van Boven van Olympia Kapelle (41.600) achter zich, die derde werd Topscorer a 16,5 9 T1'5 I3A zat 1 3B zat jZSC'62 ,,Dat was het resultaat van een hele dag te zijn uitgescholden. Wie kaatst, moet de bal verwachten", reageerde Salar Azimi tegenover de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Eerder werd al bekend dat de Iraanse vlag, een verwijzing naar de nationaliteit van Azimi, werd gestolen. Volgens de voorzitter uit Aardenburg stopt het daar niet bij. ,,Ik wou helemaal niets verkeerds doen, maar toen ik met onze eigen fans ging vieren, bleef men mij maar uit- jfg/t schelden." „Ze zongen onder meer dat de spelers 'de hoeren van Azimi' wa ren. Dat was al zo de hele wedstrijd en toen was ik het beu. Daarom ben ik hen op hun nummer gaan zetten. Daar heb ik geen spijt van.'' Ze zongen onder meer dat de spelers 'de hoeren van Azimi' waren Azimi hoopt dat het hoofdstuk afgesloten kan worden. „Ik had nochtans een geste ge daan naar Thes Sport door de toegangsprijs voor hen te verlagen van twintig naar vijftien euro. Jammer dat het zo is moeten eindigen. We kunnen in de eindronde weer uitkomen tegen hen, tegen die tij d is iedereen dit hopelijk ver geten. Al zal een derby altijd iets speciaals zijn." De club van Azimi, Patro Eisden, staat momenteel als promovendus op de derde plaats bij de eerste amateurs, wat het derde niveau is in België. De ploeg heeft twee punten minder dan nummer twee Thes Sport en dertien minder dan de voorlopig ongenaakbare koplo per Deinze. dinsdag 21 januari 2020 GO Michel Leonhart is nog altijd ambitieus Aector Dooms Oostburg Oostburg is de tiende club op het trainers-cv van Michel Leonhart. Hij werd vijf keer kampioen, promoveerde een keer via de nacompetitie en degradeerde twee keer. 2003-2005 Hulsterloo 2005-2008 HVV'24 2008-2009 Vrasene en Bazel 2009-2011 RCS 2011-2013 VV Axel 2013-2014 GPC Vlissingen 2014-2016 RCS 2015-2017 Terneuzen 2018-2019 Herleving Sinaai 2019-2020 Oostburg - Michel Leonhart M Oostburg (links) verloor zijn eerste wedstrijd onder de nieuwe trainer met 2-3 van Breskens. FOTO PETER NICOLAI Turner Niels Grinwis van GV Delta Sport uit Zierikzee heeft in Zoetermeer bij de meerkamp de eerste kwalificatiewedstrijd ge wonnen bij de jeugd in de vierde divisie. Janny Vermeule Vlissingen (41.750). Q) co co _CC _co cc O) O O CC CC speler club Rik Impens Hoek 3e div zat 13 2 26 Steve Schalkwijk Goes 3e div zat 3A zat 12 2 24 Can Özgan ir swo^tniaiamPnimM- -i, wiw Domenique van den Berge Patrijzen 13 1,5 19,5 WKWHSTilKa 18 Bruse Boys 2E zat 12 1,5 Kevin van Iersel J Nieuwdorp 3A zat 12 1,5 18 Martijn Simonse J Luctor Heinkenszand 3A zat 12 1,5 18 Jarno van Nieuwenhuize SKNWK 4A zat 17 1 17 Maarten Hazelaar Oost'kapelie/Domburg 2E zat 11 1,5 Ruben de Jager ji Hoek j 3e div zat 7 2 14 Koen van Os i Colijnsplaatse Boys 4A zat 14 1 14 Sander van 't Hof Bruse Boys 2E zat 13,5 Ruud la Grand Nieuwdorp 3A zat 9 1,5 13,5 Robin Boogaard Kapelle 13,5 Yordi Nijland [RCS |3A zat *9j 1,5 13,5 Elco Jansen Krabbendijke 9 11,5 |-13,5 Robin Provoost 3B zat 9 1,5 13,5 De voorzitter van de Belgische voetbalclub Patro Eisden Salar Azimi (foto) kreeg zondag kri tiek nadat hij zaterdagavond na de derby Patro Eijsden - Thes Sport (1-0) wel heel nadrukke lijk richting het uitvak wan delde. Birger Vandael Maasmechelen - Salar Azimi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43