O O) CD O Impens en Schalkwijk blijven elkaar opjagen 10 ZEELAND De Meeuwen mikt op laatste zestien De Frel: nieuwe stal, nieuw paard en zege Zeeuwse talenten in wereldbekerfinale Trainer uit Axel wil volgend seizoen met Oostburg een gooi doen naar het kampioenschap. ,,Daar wil ik nu in alle rust naar toewerken.'' De voetballers van De Meeuwen kunnen van avond voor het eerst de laatste zestien halen in de districtsbeker. Op eigen veld is Victo- ria'03 in de vierde ronde vanaf20.00uur de te genstander. De Meeuwen stuntte in de laatste wedstrijd voor de winterstop met een 3-0- zege op eersteklasser Nieuw-Lekkerland. Te genstander Victoria'03 is een subtopper in de derde klasse van het zondagvoetbal. Vorig sei zoen èn vier seizoenen geleden sneuvelde de club uit Oudenbosch in de vierde bekerronde tegen Kloetinge, wat de enige andere Zeeuwse club is die nog in de districtsbeker zit. Boutens VOETBAL NIEUWE TRAINER uuMijf De Meeuwen (links) en Kloetinge zijn de enige twee Zeeuwse clubs die nog in de districtsbeker zitten. foto lex de meester PAARDENSPORT Dressuuramazone Stephanie de Frel uit Noordwelle stuurde de hengst Winters Four Legends KS bij zijn debuut in de Lichte Tour in de Subtopwedstrijd in Oud Gastel meteen naar de overwinning. De Frel, sinds vier we ken werkzaam bij Winter Stabels in Strijen, liep in de arena van manege Rijgershof met de Wynton-zoon in de Prix Sint George naar de uitstekende score van 69,85 procent. ,,Ik zit nog maar kort op dit paard en het was de eer ste wedstrijd. Ik merk dat de afstemming nog veel beter kan en dat we elkaar nog beter moe ten leren kennen'', zei Stephanie de Frel. ,,Maar dat komt echt wel goed.'' Nadat beiden een weekeinde rust hadden, zijn Tim van Dijke en Shirin van Anrooij geselec teerd voor de finale van de wereldbeker in Hoogerheide. Daar rijden zij zondag mee bij respectievelijk de belofte-mannen en de elite vrouwen. Van Dijke, woonachtig in Colijn- splaat, reed vijf van de zes World Cups en staat elfde in het algemeen klassement. Op het lastige parkoers op de Brabantse Wal kan hij met een goed resultaat nog de top tien bin nendringen. Van Anrooij is bij de elite-vrou wen terug te vinden op de 22ste plaats in de ranking. De juniore uit Kapelle, de kersverse Nederlands kampioene, deed aan vijf van de acht wereldbekerwedstrijden mee en drie maal finishte ze in de top tien. Voor beiden is de koers in Hoogerheide de laatste voorberei ding op het WK in Zwitserland. Tim van Dijke. foto bsr agency Impens scoorde vorige week twee keer tegen VVOG (6-0-zege) en za terdag was hij vanaf de strafschop stip succesvol tegen FC Lisse (1-1). Die drie treffers brachten hem op een seizoenstotaal van dertien goals, goed voor 26 punten in het PZC-klassement. Steve Schalkwijk werd zaterdag middag matchwinnaar bij Goes. Hij controleerde bij de zijlijn een lange bal op maat van Jarreau Manuhuwa, maakte een driehoekje met Daniel Rik Impens scoorde in januari al drie keer, Steve Schalkwijk maakte er één Wissel en schoot tegendraads zijn twaalfde goal van het seizoen bin nen, goed voor 24 punten. Impens en Schalkwijk - die op vrijdag 31 januari tijdens Goes- Hoek tegenover elkaar staan - had- den de eerste twee wedstrijden re delijk vrij baan, want het leeuwen deel van het Zeeuwse amateurvoet bal herstart komend weekeinde. Can Özgan, de nummer drie van het klassement, komt dan bijvoor beeld weer in actie met Patrijzen. De spits scoorde in de eerste com petitiehelft dertien keer voor de za terdag-derdeklasser uit 's-Heeren- hoek. Productiefste speler Jarno van Nieuwenhuize naderde de koplopers wel. Hij scoorde na mens SKNWK twee keer in het in- haalduel met Schoondijke (4-0- zege) en staat nu op zeventien goals. Daarmee is Nieuwenhuize de productiefste speler op de Zeeuwse velden. RBVM dinsdag 21 januari 2020 GO VOETBAL STRANG VELDRIJDEN a Door zijn drie doelpunten in de eerste twee wedstrijden na de winterstop staat Rik Impens (Hoek) in zijn eentje aan de lei ding in het PZC-topscorersklas- sement. Steve Schalkwijk (Goes) ging als koploper de win terstop in, maar moet nu in de achtervolging. Rudy Boogert Vlissingen 2 De rolstoelbas ketballers van RBVM boekten dit weekend wisselend suc ces. In het duel met koploper Antilope moest de formatie uit Middelburg een nederlaag slik ken, van High Five werd ge wonnen. Anti lope was met 51-44 te sterk voor RBVM, dat High Five uit Tilburg vervol gens wel met 45-35 wist te verslaan. Michel Leonhart coacht zijn nieuwe ploeg Oostburg, tijdens het duel om de Pluym Cup in en tegen Breskens. Oostburg verloor het duel met 3-2. FOTO PETER NICOLAI I Karter Ruben Boutens (foto) uit Middelburg moest na een reeks van zes overwinningen het Brits in doorkampioen schap aan ie mand anders (de Pool Michal Grzyb) laten in Milton Keynes. Hij strandde in de halve finale en werd zeven tiende. Plaats genoot Guil- lermo van Pa- melen werd twintigste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42