andere auto, andere verzekering j independer experts 8 NIEUWS De posters van Film by the Sea van vorig jaar (l) en dit jaar. paulina matusiak en eddy wenting dinsdag 21 januari 2020 BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Roettaks Fabrieken kunnen maar gewoon doorgaan met het het uitstoten van allerlei, al dan niet giftige gassen. Ook vliegvelden krijgen nog steeds de ruimte om uit te breiden, waardoor het luchtver keer meer en meer toeneemt. Nee, dan die lui met oudere die sels, die fijn stof uitstoten, dat is slecht hè? Nu heb ik een oude bus, die op diesel rijdt en ik kreeg begin deze maand een brief, waarin staat, dat ik, als vervuiler, fijnstofheffing moet gaan beta len, als het aan de regering ligt, want oude auto's moeten worden opgeruimd (8 januari). Ik wil daar in principe wel aan meewerken, maar dan moeten, wat mij betreft: grote bossen worden aangelegd, geen bomen meer gekapt, energie centrales niet met houtsnippers gestookt, geen extra snelwegen aangelegd, geen extra vliegtuigen, satellieten en raketten de lucht in, fabrieks- uitstoot aan banden gelegd, enzo voort. Carry Munter p/a Molenwater 15, Breskens Gepensioneerden Deze krant (13 januari) schrijft dat er grote problemen komen, want de zorgkosten zijn als ge volg van de vergrijzing enorm ge stegen. Dat vind ik dus geen fijne tekst. Natuurlijk zijn de kosten voor veel gepensioneerden hoger en zijn er meer dan vroeger. In die zin klopt de tekst maar enige nu ancering zou toch wel op zijn plaats zijn. Met het ingevoerde eigen risico betalen zij al een flink bedrag ex tra. Ook hebben veel gepensio neerden 50 jaar lang premie be taald en elke ondernemer zou in de jaren waarin de kosten laag zijn reserveren voor de jaren waarin de kosten hoger zijn. Zo niet de overheid. Ander aspect is dat de zorgkosten ook stijgen doordat er steeds nieuwe tech nieken komen en meer ziektes behandeld worden. Er zullen ook andere oorzaken zijn die wij niet kunnen beoordelen want een zie kenhuis wil geen verlies meer lij den dus de kosten zullen omhoog gaan. Jaap Eversen Laan der Commando's 9 Middelburg Tuinen In de krant van zaterdag 11 januari werden bewoners in Goes uitge daagd onderhoud van tuinen of andere taken van de gemeente over te nemen inclusief het bijbe horende budget. Ik nodig hierbij het gemeente bestuur uit een kijkje te komen nemen bij de appartementen 14 16-18-20 aan de J.A. van der Goes- kade. Het tuinonderhoud wordt al jaren door enkele bewoners uitgevoerd, tegen een zeer ge ringe vergoeding. Het stemt tot grote tevredenheid en gemeen schapszin. Goed voorbeeld doet goed volgen Jan Remijnse J.A. vd Goeskade 14-09, Goes Burgemeester Het is voor een normale inwoner van Kapelle niet te begrijpen, dat in- en intrieste geknoei van de gemeenteraad voor een nieuwe burgemeester (15 januari). Als ik het goed begrijp, draait het hele verhaal om een jaren du rende vete tussen twee partijen. Geen van de twee heeft in de ga ten dat zij daar zitten om de be volking te vertegenwoordigen en niet om over de ruggen van de bevolking een ordinaire ruzie uit te vechten. Nu ligt er het belachelijke voor stel om de benoeming van de nieuwe burgemeester uit te stel len tot na de verkiezingen van 2022. Waarom niet tot na de ver kiezingen van 2030? Dan zijn deze kinderachtige ruziemakers hopelijk de raad uit en is het weer mogelijk om een normaal functi onerende gemeente raad te krij gen in Kapelle. Je schaamt je op deze manier om inwoner van Kapelle te zijn, bestuurd door een ruziënde ge meenteraad, die geen beslissin gen durft te nemen. Tim Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Poster Na het zien van de 'nieuwe' pos ter voor Film by the Sea (15 ja nuari) overheerste bij mij teleur stelling. Waar Leo Hannewijk er altijd alles aan heeft gedaan het festival onder de nationale aandacht te brengen (en wat hem uiteindelijk ook lukte), is het met de poster van vorig jaar (nu op herhaling) publicitair teruggebracht tot een provinciaal dingetje. Lezingen, boekbesprekingen, workshops en ook een creatieve poster maken van een filmfestival een cultureel evenement. Het gaat om dat geheel. De ambitie om te verjongen is er, met dit beeld, mijns inziens ook zeker niet mee gediend. Mijn eerste gedachte was: ar moe. Harry Visser Groenewoud 48, Vlissingen Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. in financieel inzicht GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40