IN DE REGIO 6 Jaagpad langs het Kanaal MIJN DORP, MIJN STAD M Het was Klaas Kikkert uit Oost Souburg, die over het fietspad naar huis fietst, nog niet opgevallen dat 7 van de 22 proeflichtpunten door vandalen zijn losgewrikt van het wegdek. Zonde, vindt hij het wel. ,,Ik rijd zelf niet vaak 's avonds over het Jaagpad. Maar dat verlichting hier nodig is, weet ik wel." Luuk Meeusen uit Vlissingen be vestigt die woorden. Hij fietst regel matig van zijn woonplaats naar Een straf van bureau Halt schrikt daders niet meer af Middelburg en vice versa. ,,De led verlichting maakt het veiliger om in het donker of de schemering over het pad te rijden. Vorige week aan de Souburgse kant reed ik in een flauwe bocht opeens de grasstrook in." Meeusen kiest nu voor de weste lijke kant van het kanaal als hij naar Middelburg of terug fietst. Zowel Kikkert als Meeusen hoopt dat de diefstal van een aantal ledlampen niet leidt tot het afgelasten van de proef door de provincie. Ongelukken Een woordvoerster meldt dat de provincie dat niet direct van plan is. Het provinciebestuur besloot eind vorig jaar een proef met ledverlich ting te houden, omdat het Jaagpad een jaar eerder door lezers van de PZC tot gevaarlijkste fietspad van Zeeland werd bestempeld. Het pad wordt door veel mensen gebruikt, zowel (brom)fietsers als wande laars. Vooral in het donker leverde dat problemen op, die regelmatig tot ongelukken leidden. Medewerkers van de provincie gingen gistermiddag nog pools hoogte nemen en kijken of een an dere bevestiging van de ledverlich ting, diefstal of vandalisme kan be moeilijken, liet de woordvoerster weten. De raadsfractie van de Partij Sou- burg-Ritthem (PSR), die de provin cie en de gemeente Vlissingen op de hoogte bracht van de verdwij ning van zevenfietspadlichten, roept eventuele getuigen op de da ders aan te geven. De partij spreekt zich uit voor strenge straffen. Raadslid Rijnco-Jan Suurmond: ,,Een straf van bureau Halt schrikt daders niet meer af. Misschien dat de publieke schandpaal meer af schrikt. De daders bekendmaken en ze de kosten voor nieuwe leds zelf laten betalen." Veiligheid Met gebruikers van het Jaagpad en de Fietsersbond Zeeland is de PSR overigens heel blij met de proef met de ledlichten, omdat de veiligheid van wandelaars, hardlopers, fiet sers, bromfietsers en scooteraars er bij gebaat is. Bridgecursus bij Scaldis Lezing Slag om de Schelde Lezing over spiritualiteit - AAGTEKERKE KOUDEKERKE dinsdag 21 januari 2020 WA Luuk Meeusen fietst regelmatig over het Jaagpad tussen Vlissingen en Middelburg. Hij is blij met de ledverlichting langs het Kanaal door Walcheren. foto dirkjan gjeltema Bijna een derde van de ledspots die een deel van het Jaagpad langs het Kanaal door Walche ren verlichten, is gestolen. Ge bruikers balen, want de ledlicht jes maken het pad tussen de Sloebrug en de draaibrug bij Oost-Souburg veiliger. René Hoonhorst Oost-Souburg -Rijnco-Jan Suurmond, raadslid PSR VLISSINGEN Bridgeclub Scaldis in Vlissingen verzorgt vanaf februari een ver volgcursus bridgen op basis van '5 kaart hoog'. Deze cursus is een ver volg op de beginners cursus van september 2019. De cursus wordt gehouden op dinsdag avond van 19.30 tot 22.30 uur. Meer informatie via kulikpj@gmail.com. MIDDELBURG Heemkundige Kring Walcheren houdt mor gen een lezing over de Slag om de Schelde. Hans Sakkers, auteur van verschillende boe ken over de Tweede Wereldoorlog, gaat tij dens de lezing in op verschillende aspecten rond de strijd om de be vrijding van Walcheren in november 1944. De lezing is in het Betje Wolff auditorium in de Zeeuwse Bibliotheek. De lezing begint om 20.00 uur, de entree bedraagt twee euro. MIDDELBURG In het kader van de 'j^SüiÖfcr.» '""ii'iimiiiim. Hans Sakkers vertelt morgen over de Slag om de Schelde. maand van spiritualiteit geeft Tanja Huissoon morgen een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. Huissoon zal spreken over het verhaal achter haar roman Het zal nooit voorbij zijn. Thema's die in dit boek de revue passeren zijn onder andere reïncarna tie, trauma en karmische relaties. De lezing vindt plaats in de Wim Hofmanzaal. Aanvang 19.30 uur. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senio ren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Kantine FC Dauwen- daele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Klaverjasclub 't Ver- zakertje'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Para site' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal VLISSINGEN Dockwize, 11.00 12.00 en 13.00-14.00 uur: Juridisch en fis caal ondernemers spreekuur; Gymzaal Theo Thijssen, Troel- straweg 473, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcentrum Bol werk, Papegaaien burg: 19.00 uur: Isra ëlische dans; 20.00 22.00 uur: Internatio nale dans WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38