28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Een film (Goud), een serie Hollands Hoop) en een theatervoorstelling (Alles in de Hens). Acteur Marcel Hensema wentelt zich in het volle licht van de schijnwerpers. Toch ligt het dal nog niet zo lang achter hem. ,,Ik kreeg een hekel aan mezelf" INTERVIEW MARCEL HENSEMA^ Quote van de dag Doodgaan bij Wilfred Genee aan tafel is het meest verschrikkelijke W wat ik me kan voorstellen Het is altijd lastig als de werkelijkheid een tv-programma inhaalt. Elk woord, elk gebaar krijgt opeens een andere lading. Ik merkte het zondagavond weer bij Heel Holland Bakt. André van Duin stond in de inleiding gezellig te keuvelen over zijn winterblues, die altijd deze tijd van het jaar de kop opsteekt. „Feestdagen achter de rug, lente nog ver weg. Maar gelukkig is daar het thema van deze week: bloemen.'' Niks mis mee. Herkenbaar zelfs. Maar het wordt toch anders als je als kijker weet dat Martin Elferink, de man van André, afgelo pen week is overleden. En dat hij tijdens de bewuste opnames al heel ziek was, zonder dat de buitenwereld dat wist. Ik voelde bij het puur onschuldige presentatiepraatje een knoop in mijn maag ontstaan die de hele uitzending niet meer wegging. Niet bij wat gegrap over de uitspraak van het woord 'trifle'. Niet bij de verlepte kaas- bloemen. Niet bij de botercrème die te dun uitviel. En al helemaal niet toen er aan het einde van de uitzending een foto in beeld kwam van Martin, voorzien van lieve woor den van Omroep MAX-directeur Jan Slagter. Want waar André ging, ging Martin. Dus was hij ook altijd bij de opnames van Heel Holland Bakt. Eerlijk gezegd zat die knoop in mijn maag er de hele week al. Als ik me probeerde voor te stellen hoe het moet zijn geweest voor André de afgelopen maanden, toen op tv zijn personage Evert in Het geheime dagboek van Hendrik Groen precies hetzelfde door maakte als Martin in het echt. Als ik me af vroeg hoe die opnames van Heel Holland Bakt voor hem moeten zijn geweest. Ge woon gezellig doen, grapjes maken met de kandidaten en Janny en Robèrt plagen, ter wijl je geliefde tegen botkanker vecht. Artiesten schijnen het te kunnen, de knop omzetten, glimlach opplakken en denken: the show must go on. Niet-artiesten trouwens ook. Veel mensen moeten gewoon door, ook als hun leven op zijn kop staat. Werk hoeft in zo'n geval niet per se een loodzware op gave te zijn, het kan ook de broodnodige af leiding bieden. Ik hoop dat het laatste voor André gold. En dat hij beseft dat hij door de manier waarop hij zijn rol in Hendrik Groen invulde en door gewoon zijn humoristische, warme zelf te zijn in de baktent, hij heel veel mensen troost en afleiding biedt. En mis schien zelfs tot voorbeeld strekt. Maar wat had ik hem deze maand graag zijn jaarlijkse winterblues gegund. Samen met zijn Martin. Reprise van Night Fever Nieuwe Queen munt André dinsdag 21 januari 2020 GO MUSICAL De musical Sa turday Night Fever komt weer naar Ne derland. Vajèn van den Bosch en Javan Hoen gaan de hoofd rollen spelen in deze nieuwe versie, die in het theaterseizoen 2020-2021 in de theaters te zien zal zijn. GENRE Ter ere van de Britse rockband Queen heeft Royal Mint, de Britse konink lijke munt, een munt uitgege ven. De prijs van de munt varieert van 13 pond (15 euro) voor een gewone munt, tot 2100 pond voor een gou den exemplaar. —Johan Derksen reageert op zanger David Olney, die afgelopen weekend op het podium stierf. Stoppen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28