Bekijk alle Eredivisie goals direct op je mobiel ZEELAND 25 Waterpolosters vandaag in kwartfinale EK tegen Slowakije ACTIVEER PZC GOAL ALERT GRATIS IN ONZE APP Betsema mag weer fietsen WIELRENNEN Mathieu van der Poel kan zijn debuut maken in de voorjaarsklas sieker Parijs-Roubaix. Zijn ploeg Alpecin-Fenix is een van de vier ploegen die van organisator ASO een wild card heeft ontvangen. De 118de editie van de kassei- enklassieker wordt verre den op 12 april. De andere drie wildcards gingen naar Franse ploegen. Mannen gaan voor plaats 15 WATERPOLO De Neder landse mannen kunnen op het EK in Boedapest maxi maal als vijftiende eindigen. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer verloor gisteren in de strijd om de plekken 13 tot en met 16 van Frankrijk: 8-9 (3-3 2-2 1-2 2-2). Oranje gaat mor gen met Malta uitmaken wie het toernooi als laatste afsluit. VELDRIJDEN Denise Bet- sema mag per direct weer wedstrijden rijden. Dat meldt haar nieuwe ploeg Pauwels Sauzen-Bingoal en de internationale wieler- unie UCI. De 26-jarige Texelse testte vorig jaar twee keer positief op ana bole steroïden. Naar nu blijkt had Betsema hiervoor een voorlopige schorsing van zes maanden opgelegd gekregen. Wildcard VDP Parijs-Roubaix De Nederlandse waterpolosters zijn op dreef tijdens het EK in Boedapest. Slowakije mag vandaag geen probleem zijn in de kwartfinale. „Linksom of rechtsom, wij gaan naar Tokio." Onbewust zullen diverse speelsters van de Nederlandse waterpolo- ploeg dezer dagen terugdenken aan het EK van 2016 in Belgrado. Ook toen speelde Oranje het hele toer nooi ijzersterk, ook toen stond olympische kwalificatie op het spel, maar destijds ging het in de finale mis tegen Hongarije. Geen Euro pese titel en derhalve ook geen olympisch ticket voor Rio. Die domper kwamen de waterpolosters niet te boven. Twee maanden later ging het op het olympisch kwalifi catietoernooi in Gouda helemaal mis. Na 2012 ontbraken de waterpo- losters ook in 2016 op de Spelen. ,,Natuurlijk zijn we niet vergeten wat er vier jaar geleden is gebeurd", zegt Vivian Sevenich, die al acht jaar in Oranje speelt. ,,Maar het is niet zo dat we daar tijdens dit toer nooi continu mee bezig zijn. We zijn ontzettend gretig om onze Eu ropese titel met succes te verdedi gen. Als ploeg zijn we ook een stuk verder. We weten hoe het is om fi nales te spelen en ook hoe we een finale moeten winnen. Linksom of rechtsom, wij gaan naar Tokio.'' In Boedapest maakten de Neder landse waterpolosters al grote in druk met overwinningen op top- landen als Italië en Spanje. De jacht op de Europese titel gaat hand in hand met het hoogste doel: plaat sing voor Tokio. Alleen voor de Eu ropees kampioen ligt een olym pisch ticket klaar. Voor Nederland kan zilver ook volstaan als het al ge plaatste Spanje het EK wint. ,,We laten dit toernooi zien dat we tot de wereldtop behoren", zegt linkshan- der Sevenich. ,,Verdedigend staat het als een huis en ook aanvallend zit er meer verrassing in ons spel." Kenmerkend voor de ploeg van bondscoach Arno Havenga is dat de speelsters de hele wedstrijd gas blijven geven. ,,De meiden zijn su perfit", zegt Havenga, die zijn aan pak na een teleurstellend WK vorig jaar in Zuid-Korea veranderde. ,,We hebben de trainingsintensiteit het afgelopen half jaar flink opge schroefd. De dames maken meer zwemkilometers en de krachttrai ning is zwaarder. Sinds september trainen we vijf, zes dagen per week centraal in Zeist. We kunnen nu veel gerichter trainen en ja, dus ook zwaarder. De Oranje-dames wisten afgelo pen herfst niet waar ze het moesten zoeken. Sevenich: ,,Na een paar loodzware trainingsweken zei Arno: 'Volgende week wordt het nog zwaarder.' Wij keken elkaar aan en zeiden alleen maar: 'Hoe dan?' Maar we hebben het over leefd." We weten hoe het is om finales te spelen en ook hoe we een finale moeten winnen dinsdag 21 januari 2020 'We tonen aan dat we wereldtop zijn' Natasja Weber Rotterdam/Boedapest Sabrina van der Sloot, één van de vedetten van de Oranje- waterpolosters. foto ap -Vivian Sevenich (26)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25