van PSV eigenlijk wel beter? De Jong volgt in spoor Kluivert ZEELAND 23 de kortste weg naar Europa openhouden I *5 dienst van FC Groningen. Als speler van Feyenoord verloor hij slechts twee cupduels, uit tegen Vitesse in het kampioensjaar en vorig seizoen thuis tegen Ajax. ,,Ja, we speelden veel thuiswedstrijden in die jaren, maar wel tegen zo'n beetje alle sterke tegenstanders", zegt Botteg- hin, die doelt op het feit dat Feyen oord slechts vier van de laatste 22 bekerwedstrijden op vreemde bo dem speelde. ,,Nu spelen we uit, dat zijn we over het algemeen iets min der sterk dan in onze eigen Kuip. Maar hoe dan ook. we moeten For- tuna Sittard uitschakelen." Het zou het vijfde seizoen op rij zijn dat Feyenoord er bij is in de kwartfinale van het bekertoernooi. Eenmaal, op 3 februari 2016, was Botteghin zelf de held van de kwartfinale. In Kerkrade zorgde hij er tegen Roda JC voor dat Feyen- oord won, in een periode dat de Rotterdammers een recordreeks aan nederlagen neerzetten. ,,Dat was heel speciaal, bekerwedstrij den zijn dat sowieso omdat het echte finales zijn. Ik was toen lang geblesseerd geweest en moest die avond zelfs nog in de verlenging aan de bak'', zegt Botteghin. Dat zou vanavond geen probleem zijn. Feyenoord oogt opeens opval lend veel fitter dan pakweg in de periode in oktober toen Fortuna Sittard met 4-2 won. ,,We trainen harder dan voorheen. Iedereen voelt zich fit. We winnen veel wed strijden. Maar dat biedt geen garan tie dat we de kwartfinale halen. Dat moeten we helemaal zelf afdwin gen. Met in het achterhoofd dat wat toen in oktober daar gebeurde, nooit meer mag voorkomen." meer te halen zijn uit een speler die afgelopen zomer vaste waarde was bij Jong Duitsland, dat de finale speelde van het EK. Olivier Boscagli PSV haalde de Fransman voor twee posities als stand-in: linker centrale verdediger en linksback. En zo ma nifesteert Boscagli zich ook: als ie mand die tekort komt voor de basis bij een topclub. Typerend: de 1-0 te gen Feyenoord, toen Steven Berg huis zomaar voor hem kroop. PSV blijft niet voor niets vol inzetten op het halen van de Zwitser Ricardo Rodriguez (27) van AC Milan. Armindo Bruma Portugees international, opgehaald in de Bundesliga, prijskaartje zo'n 15 miljoen euro. Technisch manager John de Jong legde laatst nog eens de afweging uit om Bruma te ko pen: ,,Een paar jaar geleden maakte hij als buitenspeler twaalf goals in bij Galatasaray. De eredivisie, ver gelijkbaar niveau met Turkije, dat kon goed passen.'' Net als Baum- gartl krijgt Bruma nu hernieuwd vertrouwen. ,,Zijn eerste helft tegen VVV vond ik ook gewoon goed, dreigend'', zegt Faber. ,,Hij had wel moeten scoren, ja, klopt.'' Ritsu Doan Vaardige voetballer, voorbeeldige mentaliteit, maar voorlopig nog te weinig doortastend voor het doel. Geilheid voor de goal, hoe zeg je dat in het Japans? PSV is bereid hem ruime aanpassingstijd te gunnen, zodat hij volgend seizoen klaar is voor een prominentere rol. Faber ziet hem vooral ook als middenvel der. In Venlo zondag op de bank. Kostas Mitroglou De man met baard was na één korte invalbeurt al een cultheld. Maar al maanden is er weinig meer van hem vernomen. Toch schrijft Faber de oud-goalgetter van Benfica (36 goals in 60 competitieduels tussen 2015 en 2017) nog niet af. „Kan hij puur in de zestien meter spelen, dan is Mitroglou nog steeds top. Hopelijk krijgen we hem fit, want in Qatar moest hij ook weer gebles- Veel tijd om stil te staan bij de wonderlijke middag in Madrid heeft hij niet. „Dinsdag spelen we alweer voor de beker, dus knop om en dóór", meldt Luuk de Jong. ,,Maar natuurlijk krijg je wel alle reacties mee. Patrick Kluivert was dus de laatste Nederlander met een competitiegoal in Bernabéu, las ik? Grappig." ,,Nee, daar was geen duidelijke reden voor, vind ik nog steeds. Ja, Nemanja Gudelj wil een blok zetten, maar het is niet zo dat hij tegen zijn man aan loopt.'' ^Luuk de Jong speelt met Sevilla vandaag alweer voor de beker ,,Het klinkt misschien gek, maar ik denk dat het voor een aanval ler tegen Barcelona of Real Ma drid makkelijker voetballen is. Zij hebben aanvallende intenties en daardoor ligt er automatisch iets meer ruimte aan de over kant. Voor mijn eigen vertrou wen was deze wedstrijd in Ma drid goed.'' ,,Ja. Zo voelt het zeker. De trainer, de staf, ze weten wat ze aan me hebben voor het team. Topvoet bal draait ook om zaken als mee verdedigen, tactisch flexibel zijn. Natuurlijk weet je dat óók het scoren telt bij een spits, maar de club presteert zoals verwacht, we doen vol mee voor de vier Cham pions League-plekken.'' ,,Van onze andere spitsen is er nu één, Munas Dabbur, net weg. Zijn situatie was al moeilijk, hij was nog gehaald door de vorige trainersstaf en technisch direc teur. En Chicharito zat tegen Real niet bij de selectie, hij kan naar Amerika naar LA Galaxy, wat denk ik een mooie stap voor hem is. Met Youssef En-Nesyri van Leganes is er ook een nieuwe spits aangetrokken. Ik ken hem nog niet goed, maar hij is een an der type dan ik, wat meer een dribbelaar. En jong, 22 jaar.'' ,,Haha, nee. Ik moet het afklop pen, maar voel me topfit. Bij PSV speelde ik vorig seizoen alle wedstrijden. En qua belasting en intensiteit is de overstap naar het Spaanse voetbal geen probleem geweest.'' Achtste finales KNVB-beker dinsdag 21 januari 2020 reddingsboei j> tb* cp>p>rrl •aflrat'-pm Zijn goal voor Sevilla tegen Real Madrid had dit weekeinde een speciaal tintje. Als eerste Nederlander sinds Patrick Klui vert (2004) scoorde Luuk de Jong in een competitieduel in Estadio Bernabéu. Maarten Wijffels Rotterdam/Sevilla Ja, zestien jaar geleden alweer. En jij had er nu eigenlijk twee. Snapte je waarom de 0-1 werd afgekeurd? Je speelde sowieso goed, net als eerder dit seizoen uit in Barcelona. Je staat nog steeds pas op drie goals in zeventien duels in La Liga. 'Bij Sevilla beoordeelt de trainer mij op meer dan sco ren', zei je eerder. Dat is na een half jaar nog steeds zo? Luuk de Jong viert zijn goal tegen Real Madrid. foto epa Ondertussen worden je con currenten in deze transfer- maand verkocht. Hoe staat het met je fitheid? Geen pijntjes of blessures? Want dat is voor spitsen van Oranje momenteel geen van zelfsprekendheid. IJsselmeervoaels GA Eaales PWl FC Eindhoven prt 11 ~ht Uaraplae l'lili-U J X/ifacco Aiax hcNVBtxfkJI 19 anri Heerenveen Willem II Enr tl ina fiillarH Fevenoord monoc MAP l, SV Soakenbura DC\/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23