Kunnen aankopen 22 ZEELAND Feyenoord wil revanche op Fortuna Sittard en Het bekertoernooi is meer dan ooit rood omcirkeld in de agenda van Feyenoord. Bovendien moet de ploeg zich revancheren voor de smadelijke competitie nederlaag tegen Fortuna Sittard eerder dit seizoen. Chiefs en 49ers naar finale Kort De Wagt Einde seizoen voor Willems Jetro Willems kan dit seizoen niet meer in actie komen voor Newcastle United. De 25- jarige linksback heeft een kruisband in zijn linkerknie afgescheurd, zei trainer Steve Bruce gisteren op een persconferentie. ,,Het is wat we al vreesden'', aldus Bruce. Van Gerwen tegen Wright Ruim een maand nadat ze om de wereldtitel streden, staan Michael van Gerwen en Peter Wright weer tegenover elkaar. De twee ne men het op de eerste avond van het nieuwe seizoen in de Premier League, op donderdag 6 februari in Aberdeen, tegen elkaar op. AMERICAN FOOTBALL Kansas City Chiefs en San Francisco 49ers gaat dit jaar strijden om de Superbowl, de belangrijkste prijs in het American football. De wedstrijd wordt op 2 februari gespeeld in Miami. Kansas City maakte de favorietenrol waar door thuis met 35-24 te winnen van Tennessee Titans, San Francisco 49ers was met 37-20 te sterk voor Green Bay Packers. FC Utrecht huurt Peterson FC Utrecht huurt aanvaller Kristoffer Peter son tot het einde van het seizoen van Swan sea City. De 25-jarige Peterson stond van 2014 tot en met 2017 ook onder contract in Utrecht, daarna speelde hij voor Heracles. Rico Strieder wordt door Utrecht verhuurd aan PEC Zwolle. Flitsen Quote van de dag 'We kunnen er niet omheen dat Liverpool buitengewoon goed is' Latifi Reinier Je kunt er met gemak een waslijst van maken. Een lange lijst met re denen waarom Feyenoord van avond in het bekertoernooi in Lim burg hoe dan ook moet afrekenen met Fortunad. 'De wraak op Sit tard'. 'De kortste weg naar Europa open houden'. 'De groepsfase Eu ropa League al ver voor de zomer veiligstellen'. In een seizoen waarin Ajax al ver voor de winterstop uit het zicht van Feyenoord was ver dwenen, werd in Rotterdam al snel duidelijk dat veel, zo niet alles op bekerwinst moet worden gezet. ,,In de competitie kun je in een reeks wedstrijden nog repareren wat eerder is fout gegaan'', zegt ver dediger Eric Botteghin. ,,In de beker weet je: het moet meteen gebeu ren." Sittard zal een heel ander Fey- enoord te zien krijgen dan begin oktober, toen de Rotterdammers op pijnlijke wijze met 4-2 ten onder gingen. ,,Misschien wel de slechtste wedstrijd van Feyenoord in de pe riode dat ik hier onder contract sta.'' Een wedstrijd ook waarin Jaap Stam, zo kort na de spectaculaire Europese thuiswinst tegen FC Porto, zich realiseerde dat zijn avontuur bij Feyenoord weleens korter zou kunnen duren dan ver wacht en gehoopt. Feyenoord gaf zoveel ruimte weg aan de Limbur gers dat het bijna op een surrealis tische voorstelling leek. Letterlijk Dat Fortuna Sittard een heel ander Feyenoord te zien zal krijgen, zoals Botteghin voorspelt, is zowel letter lijk als figuurlijk het geval. Van de ploeg die in oktober zo opzichtig faalde, zullen zes spelers (Ridgeci- ano Haps, Rick Karsdorp, Kenneth Vermeer, Sam Larsson, Renato Ta- pia en Edgar Ié) er dit keer niet bij zijn. Feyenoord lijkt ook in niets meer op de ploeg van ruim drie maanden geleden. ,,Er was toen niet veel vertrou wen, we spelen nu ook veel com pacter dan destijds'', zegt Botteg- hin. ,,We hebben een leuke serie neergezet, maar we realiseren ons hoe belangrijk deze wedstrijd is. We moeten naar de kwartfinale. De beker is mooi. En dit seizoen zit er ook een ticket voor de groepsfase van de Europa League aan vast.'' Botteghin kan het weten. Hij won tweemaal de beker als speler van Feyenoord en eenmaal in Lars Unnerstall Ook na de trainerswissel is Unner stall eerste keus in Eindhoven. Zijn kwaliteiten zijn duidelijk: uitste kende reflexen en een grote reik wijdte naar de hoeken. „Ik heb Je roen Zoet gezegd: het verschil is klein, maar Lars heeft net een streepje voor", stelt Faber, die smacht naar een keeper die punten pakt en vaker dan nu de nul kan houden. In de laatste 33 competitie duels kwam PSV 19 keer achter. Timo Baumgartl Kostte afgelopen zomer zo'n 10 mil joen euro. En al meteen waren de meningen verdeeld. 'Kan er niks van', zei NOS-analitycus Rafael van der Vaart, die tegen Baumgartl speelde in de Bundesliga. 'Uitste kende teamspeler', vond Huub Stevens, die de centrale verdediger in 2014 liet debuteren bij VfB Stutt gart. Krijgt na een periode op de bank weer de kans van Faber in een Duits defensief blok met Unner- stall en Daniel Schwaab. Hoe je hem ook wilt zien: er moet toch dinsdag 21 januari 2020 GO VOETBAL DARTS k <5*. -s VOETBAL Richard van der Venne verkast van Go Ahead Eagles naar RKC. De 27-jarige mid denvelder tekende tot 2022. Branko Ivankovic volgt Erwin Koeman op als bondscoach van Oman. Koeman werd vorige maand ontslagen. Görkem Saglam speelt de rest van het sei zoen voor Willem II. De 21-jarige Duitser komt over van VfL Bochum. —Pep Guardiola (Manchester City) geeft de Engelse titelrace op. u Oud-profvoet baller Chris de Wagt is op 34- jarige leeftijd overleden. De Wagt leed al enkele jaren aan botkanker. De Friese ver dediger speelde tussen 2005 en 2010 zo'n honderd competitiedu els voor SC Cambuur. sa I Nicholas Latifi (24) debuteert dit jaar in de Formule 1 met nummer 6 op zijn Williams. De Canadees doet dit als eerbetoon aan zijn woonplaats Toronto, die bekend staat als The Six. II Real Madrid heeft het 18- jarige Brazili aanse talent Reinier Jesus Carvalho vast gelegd. Real maakt zo'n 30 miljoen euro over aan Fla- mengo voor Reinier. O1 a 0) Beker weer de Mikos Gouka Rotterdam 6 oktober vorig jaar: Bas- sala Sambou rent in extase weg na weer een goal voor Fortuna Sit- tard tegen Feyenoord. Eric Botteghin en Rick Kars- dorp (r) staan er verslagen bij. FOTO VI IMAGES Sje? (1 Lars Unner- stall FOTOBSR AGENCY Het is één van de uitdagingen voor Ernest Faber bij PSV: meer uit de aankopen halen. Tegen VVV (1-1) stonden er zondag l vier van de zes in de basis. Maar kunnen ze wel beter? Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22