&>- A Cetnc dReAjm -<& 28 MAART 2020 AHOY ROTTERDAM TICKETS VIA WWW.NTK.NL OF 0900-9203 -JM* rij 3 dagen Veluwe HP Softwarecrisis leidt tot 'Citrixf iles' 89.501 10 NIEUWS 791 GAULTIER LAATSTE MODESHOW Een van 's werelds meest tegendraadse modeontwerpers, Jean-Paul Gaultier, houdt morgen zijn laatste show in Parijs. „Hij was niet zo'n typisch Franse ontwerper, van mantelpakjes en zo.' ;P' Hal PPPPfflMBSafc 4 dagen 4*-Van der Valk Hotel in Noord-Limburg incl. ontbijt ertig jaar gele den ging Madonna op tournee. Op het podium trok ze al dansend een chic zwart colbert uit en daar onder bleken haar borsten ver pakt te zijn in twee cups die puntig vooruitstaken. Kracht won het van erotiek. Het was destijds niets meer en niets minder dan een revolutie in de modewereld: twee cups die geen rondingen accentueerden, maar strijdlustig werden gedra gen als een harnas. ,,Alle seksuele stereotypen en ideeën over vrouwelijkheid werden met die bh op z'n kop gezet'', meldde de Amerikaanse tv-zender CNN. Het korset met punt-bh ging de modegeschiedenis in als 'ico nisch ondergoed', ontwerper Jean-Paul Gaultier verwierf er wereldfaam mee. Het kleding stuk werd voor 52.000 dollar ver kocht door veilinghuis Christie's. ,,Die bh heb ik in eerste instan tie helemaal niet voor Madonna ontworpen'', onthulde Gaultier later op de Britse televisie. ,,Ik heb 'm ontworpen voor mijn teddybeer. Toen ik klein was, wilde ik een pop, maar dat mocht niet van mijn ouders, omdat ik een jongetje was. Daarom gaven ze me die teddybeer.'' Die beer, Nana, gebruikte hij als kind al als paspop. Het stoffen beestje ligt tot op de dag van vandaag in zijn werkkamer, in een schoendoos, gewikkeld in zijde. Morgen houdt Jean-Paul Gaul- tier (67) in Parijs de laatste mode show van zijn exclusieve haute- couturelijn. Daarmee komt een einde aan vijftig jaar mode van het 'enfant terrible' van de fa shion. Lelijke koppen Als 18-jarige stuurde hij wat schetsen naar modeontwerper Pierre Cardin. De tiener had geen vakopleiding en nauwelijks vak kennis, maar Cardin nam hem in 1970 in dienst. Zes jaar later presenteerde Gaultier zijn eerste eigen collectie. Hij wilde het anders doen dan anderen. Op catwalks zag hij saaie creaties van ontwerpers op leeftijd. ,,Ik voelde me meer thuis in de wereld van punks'', vertelde hij in een interview met week blad Les Inrockuptibles. Hij werd gegrepen door de punkcultuur in Londen, zag de kleuren van de Ja panse ontwerper Kenzo, en ont wikkelde met die inspiratiebron nen zijn eigen stijl, met opval lend veel kleur en vrolijkheid. ,,Humor en spot zijn altijd de belangrijkste kenmerken van Gaultier geweest'', vertelt Alexandre Samson, conservator van het modemuseum in Parijs, Palais Galliera. ,,Hij wil mensen verrassen. Zijn modeshows zijn vernieuwend en theatraal. Zijn 3 dagen Twente H P 3 dgn Groningendiner O www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg Via de serversoftware van Citrix kan extern worden gewerkt met programma's die ook op kantoor worden gebruikt. Doordat bij het Rijk die toegang sinds vrijdag avond is afgesloten, moesten alle ambtenaren die normaliter thuis of op locatie werken gisteren een vaste plek zien te vinden. De ANWB waarschuwde daarom 's ochtends voor 'Citrixfiles'. Veel ministeries hebben extra werkplekken ingericht en zetten pc's en laptops neer voor ambtena ren. ,,Dit gaat zeker nog een week duren'', meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren na mens andere departementen die van het softwaresysteem gebruik maken. Privéaccount Tweede Kamerleden hebben geen toegang tot hun beveiligde e-mail en moeten enkele dagen vanuit het Kamergebouw werken. Als dat niet mogelijk is, mogen zij van het ministerie van Binnen landse Zaken Kamervragen indie nen via hun privéaccount. Wanneer het probleem in Den Haag is opgelost, is nog altijd onduidelijk. Binnenlandse Zaken verwacht dat een definitieve op lossing later deze week beschik baar komt. Die moet dan nog wel worden geïnstalleerd voordat de systemen weer in de lucht gaan. Een eerdere beveiligingsupdate van Citrix bleek vorige week niet afdoende te werken. Veel gebrui kers hebben daardoor nog zeker een week onveilige software ge bruikt. Dat gaf onbevoegden de kans ongemerkt toegang tot hun systemen te krijgen en daar foute software te verstoppen die later alsnog kan worden geactiveerd. Behalve de Tweede Kamer en gemeenten werken onder meer ook Schiphol, De Nederlandsche Bank (DNB) en onderwijsinstel lingen met Citrix. Van der Valk Van der Valk Hotel De Molenhoek - Nijmegen 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer Gratis Wi-Fi ën parkeren bij hotel Tip! Ga een dagje naar Nijmegen ^5) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur L 088-0331506 dinsdag 21 januari 2020 GO Van punt-bh tot Rabbi Chic Frank Renout mm FOTO KERRY TAYLOR AUCTIONHOUSE Ga wandelen op de nabij gelegen Veluwe, of bezoek historisch Amersfoort! 4* Van der Valk Hotel Leusden-Amersfoort (8,4) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 2 keer een diner (hoofdgerecht) Gratis gebruik wifi, parkeren en stadsplattegrond Hotel 't Holt, Diepenheim (7,9) 3* Hotel Schimmelpenninck Huys (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2x een 3-gangen diner Gratis wifi en parkeren ■- 1 J lx diner (hoofdgerecht) Verblijf in hartje centrum M w» Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting De Citrixcrisis leidde gisteroch tend tot langere files. Dat komt doordat de rijksoverheid pro grammatuur en servers offline haalde wegens beveiligings lekken van de software Citrix. Herman Stil Amsterdam I Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10