Kloetinge beleeft complete offday Ook SKNWK verslaat puntloos Schoondijke Inhaalduel HVV'24 gestaakt Cristina bezorgt FC Axel eerste zege van dit seizoen 1-0 Wggggffiê' r 12 DERDE DIVISIE ZESDE ZEGE Het niveau was ondermaats, maar daar maalde niemand bij Goes om na de overwinning op Dovo. Het duel in de derde divisie eindigde in 1-0, dankzij een treffer van Steve Schalkwijk. maandag 20 januari 2020 Lourens en Daan Esser (foto) waren het na afloop van de inhaalwedstrijd over één ding eens met el kaar: een complete offday. De bezoekers keken al snel tegen een achterstand aan, maar binnen het halfuur zorgde Xander van der Poel voor de gelijkmaker. Toch had Esser in het veld nooit het ge voel dat het de kant van zijn ploeg op zou vallen. ,,Als we nog drie weken hadden doorgevoetbald, zouden we nog steeds niet heb- ben gescoord.'' Vlak voor rust kwam de thuisploeg opnieuw op voorsprong, Esser zag dat er veel verkeerd ging aan de kant van Kloetinge. ,,Heel veel fouten in balbezit en nauwelijks kansen ge creëerd. Aan de bal was het enorm slordig.'' Na rust veranderde dat beeld ei genlijk niet, in de blessuretijd gooide Heerjansdam de wedstrijd in het slot (3-1). De wedstrijd die in december werd afgelast ML en er nu voor zorgde dat Kloetinge een week kor ter winterstop had, le verde dus geen drie pun ten op. Kloetinge leed de tweede nederlaag van dit sei zoen. De voorsprong op nummer twee Sliedrecht bedraagt daardoor nog steeds vier punten. Reden voor paniek is er dan ook allerminst. ,,Normaal gesproken moet je gewoon winnen van zo'n tegenstander'', zei Marcel Lou- rens, ,,maar de marge is er nog steeds.'' AXEL 2020 is goed begonnen voor FC Axel. De ploeg boekte tijdens het inhaalduel met De Meeuwen een belangrijke overwinning in de strijd tegen degradatie uit de tweede klasse E. Tot zaterdag had Axel dit seizoen nog geen wedstrijd gewonnen in competitiever band. Met slechts drie punten stond de ploeg onderaan, op gelijke hoogte met Walcheren. Maar Michael Cristina bracht daar verandering in. De ploegen leken met een 0-0-stand de rust in te gaan, maar in de 44ste minuut brak Cristina de wedstrijd open. Elf minuten voor tijd maakte de deze zomer van Terneuzen overgekomen aanvaller er ook 2-0 van. De Meeuwen scoorde vlak voor tijd nog wel tegen, via Yannick Melis, maar de eerste Axelse overwinning was een feit. Daardoor staat de ploeg nu op zes punten in de tweede klasse E. Dat zijn er net zoveel als DBGC. Het gat met de vei lige plaatsen is na twaalf duels zes punten. De ploeg van Je roen van den Broeke moet za terdag op bezoek bij Arnemui- den. De Meeuwen, vorig sei zoen nog actief in de eerste klasse, bezet de zesde plaats. Koploper Nieuwenhoorn is heel ver weg, de achterstand op nummer twee Serooskerke bedraagt slechts vijf punten. De thuisploeg speelde op een las tig te bespelen veld heel verdedi gend en hanteerde vooral de lange bal. SKNWK was af en toe slordig, maar liet wel zien wie de betere van de twee ploegen was. Nadat een corner afgeslagen werd, zette Jarno van Nieuwenhuize de bal opnieuw voor en via het dijbeen van Remon de Jonge werd het 0-1. Tien minuten voor de rust mikte Van Nieuwenhuize de 0-2 vanuit een vrije trap op het scorebord. Net na de pauze legde SKNWK een fijne counter op de mat. Van Nieuwenhuize was wederom de man van de assist, Robert Padmos prikte de 0-3 binnen. Na een pass van Dominique Prins maakte Van Nieuwenhuize zijn tweede van de middag (0-4). Daarna lieten de bezoekers nog kansen liggen om de score verder uit te breiden. ,,Het was een saaie middag en eigenlijk geen leuke wedstrijd. Maar goed, de drie punten tellen en we staan nu op doelsaldo tweede'', aldus trainer Ralph Ze- gers van SKNWK. Met kramp in beide benen verliet Ralph de Kok vlak voor tij d het veld. ,,Misschien heb ik in het begin van de wedstrijd iets te veel gegeven", lachte de jongeling. ,,Maar dat neem ik voor lief." Tijdens de warming- up was duidelijk geworden dat J elle Klap te ziek was om te spelen. Om die reden bekleedde De Kok de rechtsbackpositie. Het was lang geleden dat de voor malig jeugdspeler van FC Dor drecht in de basis startte. Vorige week tegen Sparta Nijkerk (3-0 ne derlaag) ontbrak zijn naam zelfs op het wedstrijdformulier. ,,Het is moeilijk. Ik ben gewend om altijd bij de selectie te zitten." Vanwege de verre rit koos De Kok ervoor om niet in de spelersbus te stappen. Hij was die middag toe schouwer bij de wedstrijd tussen Hoek en VVOG (6-0). ,,Steven Smulder is een goede vriend van me. Ik zie hem bijna nooit voetbal len. Het leek me leuk om een keer bij hem te gaan kijken." Teamgenoot Tim de Winter zit in dezelfde vriendengroep. Tijdens trainingen neemt hij geregeld de rol van motivator op zich. ,,Als ik even m'n koppie laat hangen, pept hij me op", vertelde de verdediger zater dag. ,,Ik praat er veel over met mijn ouders, oom en vrienden. Ze zeg gen allemaal: 'Je moet geduld heb ben. Jouw kans komt wel.' Nu ik mijn kans gepakt heb, hoop ik meer kansen te krijgen. In de eerste helft heb ik aan de trainer laten zien dat hij me niet moet vergeten." De Kok liet een degelijke indruk achter. Linksback Miquel Crucq had het een stuk lastiger. Hij ver ving de geschorste Jop Dekker. De Walchenaar - afgelopen zomer overgekomen van Vlissingen - be gon voor het eerst dit seizoen in de basis. De verdediger c.q. midden velder omschreef zijn optreden als: 'matig'. Wat dat betreft deed hij weinig onder voor zijn teamgenoten. De wedstrijd tegen Dovo kenmerkte zich niet door oogstrelend voetbal. ,,We waren slordig en onrustig op sommige momenten", consta teerde Crucq. Interim-trainer Daan Eikenhout beaamde dat. ,,Matig, heel matig. Maar de manier waarop was ondergeschikt vandaag." Zeven punten Het ging enkel en alleen om het re sultaat. Door de overwinning sloeg Goes - dat nog een wedstrijd te goed heeft - een gat van zeven pun ten met Dovo. VVSB hijgt de Goe- senaren nog altijd in de nek. Beide ploegen hebben evenveel punten. De formatie uit Noordwijkerhout bekleedt de veertiende positie op de ranglijst. Deze klassering levert aan het eind van het seizoen na- competitievoetbal op. De Brabantse spits kwam ongeluk kig in botsing met HVV'24-doel- man Nick Rijckaert. Al snel werd duidelijk dat hij een ernstige bles sure had opgelopen. De aanvaller werd met aan ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. Eric Koenraads, trainer van Hoe- ven, liet zijn spelers daarop weer aan een warming-up beginnen. Die gaven te kennen niet verder te wil len spelen. Scheidsrechter Johan Glerum uit Bij zo'n ernstige blessure gaat het om de impact die dat heeft op de spelers - Johan Glerum, scheidsrechter Bergen op Zoom besloot daarop het duel definitief te staken. ,,Bij zo'n ernstige blessure gaat het om de impact die dat heeft op de spelers groep'', zei de arbiter later. ,,Dat is acceptabel om ermee te stoppen.'' Beide teams waren voordat het duel werd gestaakt één keer dicht bij een treffer. De thuisploeg kreeg bij de eerste aanval direct na de af trap een strafschop. Scheidsrechter Glerum: ,,Mijn snelste strafschop ooit.'' Ibrahim Eryürük, de topsco rer van HVV'24 die aan het eind van dit seizoen vertrekt bij de zondag derdeklasser, zag zijn inzet gestopt door de Brabantse goalie. De onfor tuinlijke Cyriel van der Veen raakte na een kwartier spelen uit een voorzet van Stijn Kerstens de bin nenkant van de paal. Het duel stond eigenlijk gepland op 16 februari, maar werd op ver zoek van HVV'24 vooruit gespeeld, omdat op 16 februari de Vesting cross wordt verreden. VL Kloetinge kon het goede ge voel van voor de winterstop za terdag geen vervolg geven. Met een overwinning in en tegen Heerjansdam kon de for matie van Marcel Lourens de voorsprong op de concurrentie verder uitbreiden, maar de thuisploeg had andere plan nen: 3-1. Daniel Wissel Heerjansdam Nadat het duel al twee keer was afgelast, werd Schoon- dijke-SKNWK zaterdag wel ge speeld. De bezoekers boekten de negende overwinning van het seizoen en dat kostte wei nig moeite: 0-4. Robin Hamelink Schoondijke De Kok mag zich Len Wolters Goes I.G-O.f; 40. Schalkwijk Goes - Dovo 1-0 Meulmeester De Kok 83. Bank Opstellingen Van der Sman Velagic Tawfik Manuhuwa Crucq 62. De Fretes Hollemans Balk 80. Middelwijk Van Walsem De Zwart Van Zeelst Zeeman De Vlieger De Winter De Kroo 67. Nguyen Biya Waalkens Schmidt 69. Den Haag Wissel Schalkwijk Scheidsrechter: S. de Brito Roque (Capelle aan den IJssel) Toeschouwers: 400 S'V M -c.5»-l.Tvf-"- Ralph de Kok (rechts) sprint achter Dovo-spits Quincy wBÊk Arends aan. FOTO CYNTHIA CATS De voetbalwedstrijd tussen HVV'24 en Hoeven werd giste ren halverwege de eerste helft na een onderbreking van ruim een half uur als gevolg van een beenbreuk van Hoeven-speler Cyriel van der Veen definitief ge staakt. De stand was op dat mo ment nog 0-0. Peter van Kouteren Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59