Kaj van der Ree in het nauw na seksberichten '2 lp MEDIA CULTUUR 23 199 I 1 349 fyisi# 1' Hans heeft er vijf en is al opa van vier kleinkinderen. Binnenkort introdu ceert hij bij hen zijn nieuwe vrien din, de uitkomst van zijn deelname aan Lang Leve de Liefde. De aflevering van vanavond toont hoe de vonk overslaat wanneer de twee elkaar bij binnenkomst voor het eerst zien en - bij toeval - allebei bonbons hebben meegebracht. ,,Ik dacht meteen: wow, dat is het!'' zegt Hans, amper een week later. Het is nauwelijks een spoiler te noemen: de twee maakten de vijf dagen vol en gingen aansluitend een paar dagen samen weg. ,,Mijn eerste indruk?'' zegt Conny. Wij zaten daar met een wijntje, en ik was meteen verkocht ,,Dit kan heel leuk worden.'' Meteen op de eerste middag, sa men naast elkaar op de voor hen nog onbekende bank, voelden de twee dat 'het klopte'. ,,Dat zat hem ook in de eerste aanraking en de eerste kus'', zo haalt Hans zijn herinneringen op, ,,we zaten daar met een wijntje en ik was meteen verkocht.'' Hans, gepensioneerd na een loop baan bij politie, ambulance en in de horeca, en Conny, assistente van een kaakchirurg, voelden geen twijfel om mee te doen aan deze nieuwe dating- vorm. Hans: ,,Ik heb de makers ge vraagd hoe ze het zouden aanpakken en dat stelde me gerust. Er werd hele maal niets van ons gevraagd, we mochten zelf weten hoe we de dagen doorbrachten. We hebben gekookt, bonbons gemaakt en midgetgolf ge speeld. Ik heb me geen enkel mo ment gestoord aan de camera's.'' Conny kreeg uit haar omgeving de vraag: zou je dat nou wel doen? ,,Maar ik was er snel uit. Ik ben altijd mezelf, meer dan mezelf kunnen ze niet uit zenden. Dus wat is het probleem? Ik geloof wel in deze formule, je hebt echt de kans elkaars karakter te leren kennen. Met alleen een etentje kom je nooit zo ver. Al weet ik wel zeker dat wij na een dinertje nog wel met elkaar hadden afgesproken.'' De twee kennen elkaar nog maar een week, maar klinken al heel zeker van hun zaak. ,,Het gevoel dat ik heb voor Conny, heb ik al een poos niet gehad. Het wordt bij ons allebei nog steeds heftiger, zeiden we vandaag nog tegen elkaar. Zonder dit pro gramma hadden we elkaar niet ge vonden, de makers hebben ons goed gematcht.'' Conny: ,,Op basis van een vragenlijst en een persoonlijk ge sprek. Dat hebben ze knap gedaan.'' Ze lopen hard van stapel, maar op hun leeftijd en met hun levenserva ring schrikken ze daar niet van. ,,Ik ben alleen verrast door mijn gevoel'', aldus Hans. ,,En ik ben een gevoels mens'', zegt Conny. ,,Ik heb weinig tijd nodig. Maar zo snel en zo heftig, dat is voor mij ook nieuw.'' De twee gaan latten, hebben ze af gesproken. ,,We wonen op drie kwar tier rijden van elkaar, dat is goed te doen'', meent Conny, die de vele (klein)kinderen van Hans allerminst een bezwaar vindt. ,,Ik heb zelf welis waar geen kinderen, maar had het best leuk gevonden. Het lijkt me heel gezellig, die grote familie van Hans.'' De presentator geeft zijn misstap toe. ,,Ik zie in dat ik domme fouten heb gemaakt." Kaj van der Ree, bekend van on der meer Proefkonijnen (BNNVara) en zijn eigen YouTube-kanaal, stuurde enkele jaren terug naakt foto's en seksueel getinte chatbe- richten naar meisjes die 13, 14 en 15 jaar oud waren. Via RTL Boulevard kwamen die naar buiten. Zaterdagavond reageerde hij in een verklaring op de commotie. ,,De afgelopen dagen is naar bui ten gekomen dat ik in het verleden via sociale media enkele seksueel getinte contacten heb gehad met toen nog minderjarige meisjes. Ik was vereerd door de aandacht en was mij toen niet bewust van de implicaties van mijn gedrag.'' Hij ziet nu in dat hij 'domme fou ten' heeft gemaakt. ,,Ik bied daar- voor mijn oprechte excuses aan, in de eerste plaats aan de jonge vrou wen die het betreft. Daarnaast be sef ik dat ik mijn omgeving ernstig heb teleurgesteld. Ik hoop dat zo wel de jonge vrouwen als anderen mij kunnen vergeven. Maar ik snap het ook dat organisaties op dit moment niet meer met mij willen samenwerken.'' De NPO stopt met onmiddel lijke ingang met de uitzendingen van Proefkonijnen en met Van der Ree's vrijdagavondshow Skaj is the limit op 3FM. Ook het Rode Kruis, waarvoor Van der Ree al jaren am bassadeur is, nam afstand van de vlogger. ,,Als hulporganisatie ne men we zaken als seksuele mis standen uiterst serieus. We willen dit graag zorgvuldig uitgezocht hebben. Seksuele misstanden naar minderjarige kinderen kunnen we niet tolereren'', aldus een zegs man. RTL, waar de vlogger inciden teel werkt voor het YouTube-pro- gramma Nieuwspunt, bleef niet achter: ,,Hij zal niet meer te zien zijn bij Nieuwspunt.'' Van der Rees YouTube-kanaal werd in het weekend ontdaan van alle video's. „Seksueel getint verkeer met minderjarigen heb ik achter mij gelaten, en ik kan verzekeren dat het ook niet meer zal gebeuren'', aldus Van der Ree. r maandag 20 januari 2020 44 —Hans Koomen Lang Leve de Liefde, vanaf van avond elke werkdag om 19.00 uur, SBS 6 Presentator Kaj van der Ree stuurde meisjes naaktfoto's. foto anp Presentator en vlogger Kaj van der Ree (28) heeft zichzelf een slechte dienst bewezen. De NPO, RTL en het Rode Kruis, waarvoor hij ambassadeur is, re ageerden afgelopen weekeinde geschokt op de berichten dat Van der Ree naaktfoto's en pi kante berichten stuurde naar tienermeisjes. Tom Tates Cindy van Rijswijk 1/ Inclusief 2 x stadstour met NL'se gids 4-ster ren hotel inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,4 LONDEN DRESDEN LEIPZIG Weekend shoppen sightseeing Stadstour met gids voor maar €10 Klantbeoordeling 8,4 Beleef deze romantische wereldstad Voordelig excursiepakket mogelijk Klantbeoordeling 8,1 4 dagen v.a. Hip én historisch, dat is Berlijn 4-ster ren hotel inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,5 Kras.nl/39044 Dé cultuursteden van Duitsland Inclusief 2 x stadstour met NL'se gids Klantbeoordeling8,2 Kras.nl/39531 5 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56