1 I SCHOUWEN-DUIVELAND 19 AFSCHEIDSFEESTJE ZONDAGMIDDAG In de zaal waar ze haar eerste echte optreden voor publiek gaf, neemt ze zondag afscheid van de Anywaveband. De ambities van Gwen van Oeveren (17) uit Zierikzee reiken verder. Nog niet eens zo heel lang geleden won de Zierik- zeese Schouwen-Duive- land's Got Talent (2016) en deed mee aan The Voice Kids (2017). Kort daarna sloot ze zich aan bij de Anywaveband, waar haar vader Etienne gitarist is: ,,Eerst zong ze alleen, later werd de zangsectie versterkt met Saskia Delfgaauw, Anja Stoel en Eelko van Eijkeren. Zo werd het geluid breder", legt Etienne uit. Maar zondag staat ze voor het laatst achter de microfoon bij de band. ,,M'n afscheidsfeestje", zegt ze lachend. ,,De weekenden zijn voor mij vooral om bij te tanken. Als ik dan veel repetities heb, breekt me dat op. Ik baal er van, maar ik moet die keuze maken." Sinds begin dit schooljaar zit de Zierikzeese namelijk in Rotterdam op de middelbare school, waar ze de havo voor muziek en dans volgt (HMD). Een opleiding waar ze goed wordt voorbereid om muzi kant te worden. Zo hoeft ze geen In de weekeinden moet ik bijtanken. De vele repetities breken me dan op gymlessen te volgen, en maat schappijleer krijgt ze ook niet: ,,Daarvoor in de plaats krijg ik zangles. En lessen over cultuur en muziekgeschiedenis. Een damu- regeling heet dat: dans en muziek. Op die manier kan ze straks met iets meer gemak doorstromen naar het conservatorium. Praat met haar over Rotterdam, waar ze dagelijks naartoe reist, en je hoort alleen lovende woorden. Dat ze vroeg vertrekt en vaak pas laat thuis is? Dat heeft ze er voor over. Ontbijten kan in de bus, huiswerk maken ook. ,,Op de ken nismakingsdag ging er een wereld voor me open. Iedereen wil het zelfde doen, is heel erg gepassio neerd en wil hard werken. We gunnen elkaar ook veel. De eerste schooldag was ik bloedzenuwach- tig. Daar was ik snel overheen, want het gaat over muziek. Het maakt niet uit wie je bent of waar je vandaan komt. Iedereen zit er voor hetzelfde, en dat miste ik een klein beetje op het Pontes Pieter Zeeman." Stappen In Zierikzee volgde ze in eerste in stantie ook de havo, maar stapte over naar de mavo om het beter te kunnen bolwerken: ,,Zodat ik meer tijd had om muziek te ma ken. Op de havo ging het moeilij ker samen met mijn sociale leven. Ik moest vaak kiezen: afspreken of muziek. Dan werd het muziek, maar op den duur ben je toch een beetje alleen. Al mijn vriendinnen gingen stappen." Tijdens haar Voice-periode viel haar al op dat sommige leeftijdge noten naar de HMD gingen. En omdat de mavo niet goed aansluit op het conservatorium, ging haar voorkeur ook uit naar de HMD. ,,Ik kon ook naar de Herman Brood Academie, maar dan behaal je geen officieel diploma, alleen een getuigschrift." Het gevolg is dat ze hard moet werken in Rotterdam. Maar, ze haalt er energie uit, zegt ze. ,,Er ko men leuke dingen uit en daar Ze ontwikkelt zich verder. En ieder einde is ook weer een nieuw begin word ik zelf enthousiast van. Dan wil ik nog harder werken, er meer tijd in steken. Ik ben best ijverig." Vader Etienne knikt goedkeu- rend. Ze moet, vindt hij, vooral doen wat ze zelf wil. Hij merkt dat ze in goede handen is. ,,De stem is haar instrument. Die ontwikkelt zich, dat hoor je. Voor je stemban den moet je goed zorgen. Daarom is het belangrijk dat je een juiste techniek hebt. Op school doen ze daar heel veel aan." Maar bij goed zingen komt meer kijken. Daar kwam Gwen al snel achter, vertelt ze lachend. ,,Ik moet ook goed voor mijn lichaam zor gen en gezond eten. Hoe beter mijn uithoudingsvermogen is, hoe beter m'n uithalen zijn. Op het Pontes gingen we wel eens naar de Lidl om een broodje. Maar op de HMD neemt iedereen salades mee, komkommers, tomatenen daar zat ik die eerste dag met mijn broodje kaas!" Gemende gevoelens heeft Etienne wel als zijn dochter zon dag voor het laatst met de band zingt. ,,Samen spelen is hartstikke leuk." Tegelijkertijd zegt de realist in hem dat het ook goed is dat ze deze stap zet. ,,Ze ontwikkelt zich verder. En ieder einde is ook weer een nieuw begin." Het optreden van de Anywave- band in FiZi begint zondag om 14.30 uur. A maandag 20 januari 2020 SD Gwen laat Anywaveband achter zich Michiel Bouwman Zierikzee - Gwen van Oeveren, dochter - Etienne van Oeveren, vader M Gwen van Oeveren zal zondag voor het laatst optreden met de Anywaveband waarin haar vader gitarist is. FOTOS ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50