O^E/iU Spruijt derde, ondanks val op gevreesd wasbord 15 Fransman Boris Maillard slaat dubbelslag in de Zeelandhallen Mark Boot houdt weinig over aan een flinke crash bij de 28ste Supercross in Goes. De coureur uit Kamperland komt - net als het publiek - met de schrik vrij. Zijn motor was er geluk kig slechter aan toe dan hijzelf. Mark Boot, de enige Zeeuw bij de Inters tijdens de Su percross in Goes, maakte zaterdag avond een enorme smak. Hij sloeg over de kop en landde headfirst, zoals ze dat in de crosswereld noe men. ,,Je moet er maar niet aan denken hoe dit had kunnen aflo pen." Bij het indoorcrossen gebeuren geregeld ernstige ongelukken. Bij de Supercross kunnen ze daarover meepraten. Nog vers in het geheu gen ligt de crash van Kapellenaar Joeri van Liere, die in 2014 een dwarslaesie opliep. Hij was zater dagavond een aandachtig toe schouwer in de Zeelandhallen. Boot kwam er wonder boven wonder zonder kleerscheuren vanaf. ,,Mijn hand voelt een beetje pijnlijk aan", zei hij enige tijd na zijn duikeling. „Direct nadat ik viel, was ik een beetje dizzy, maar dat is nu ook al weg. Met mijn mo tor was meer mis. Van alles verbo gen. Gelukkig ben ikzelf niet van kunststof." De 28-jarige coureur uit Kam perland wilde voor dik 3000 man publiek zo goed mogelijk de pro vinciale eer verdedigen. Te mid den van indoorspecialisten uit on der meer Frankrijk, Denemarken en Engeland wilde hij zich staande proberen te houden. ,,In dit veld zat een finale er nooit in, maar ik wilde in elk geval twee manches en de herkansingen kunnen rij den", gaf hij aan. Remmen Voor Boot ging het echter al bij aanvang van de tweede heat mis. Hij werd na het vallen van het starthek te ver naar de zijkant ge drongen van de steeds smaller wordende baan. Daar lag een bult. „Achteraf gezien had ik daar meer moeten remmen, maar op dat mo ment wilde ik meegaan met de rest. Ik had een goed resultaat no dig om door te gaan. Dus nam ik die bult. Ik had eerder al eens ge zien dat een andere rijder daar wel goed overheen ging in zo'n zelfde situatie. Mij lukte dat dus niet. Ik werd over mijn stuur geworpen en landde voorover op de baan." Het publiek hield z'n adem in. Boot stond echter 'gewoon' op en droop meteen af. Het was niet ver- antwoord om verder te gaan. Zijn motor was daarvoor ook te zwaar beschadigd. De ervaren crosser is normaal niet iemand die veel risi co's neemt. Op maandag moet hij ook weer gewoon werken, zegt hij vaak. ,,Maar ja, ik ben al jaren de enige Zeeuw bij de Inters. Dan wil je toch wat laten zien." Déja vu Met Boot op de tribunes werd kort na middernacht de finale van de zwaarste klasse verreden. Voor de kenners leverde die een déja vu op: net als in 2017 was er een geheel Frans podium. Dit keer werden Boris Maillard, Anthony Bourdon en Kevin Ballanger één, twee en drie. De enige Nederlanders in de eindstrijd, Jeffrey Meurs en Mike Kras, werden respectievelijk acht ste en tiende. ,,Ik had een slechte start", zei de winnaar, die de eerste rondes als derde doorkwam. Daarna schoof hij op naar de koppositie, om die vervolgens niet meer af te geven. ,,Het indoorcrossen is populair in Frankrijk. Ik ga in de winter ook veel races af in Europa. Mijn sei zoen is tot nu toe heel goed." De Suzuki-rijder won twee maanden geleden al de indoor- cross in het Groningse Zuidbroek. Vrijdagavond, op de eerste racedag in Goes, klopte Maillard eveneens al zijn concurrenten al in de Ame ricano Race, een spectaculaire af- valwedstrijd. Het gevolg was dat hij zaterdag met dik 2000 euro aan prijzengeld Zeeland verliet. GOES Kevin Spruijt vreest bij de Goese Supercross het was bord, de aaneenschakeling van tien venijnige bultjes. De mo torcrosser uit Axel rijdt nau welijks indoor en komt zo'n obstakel dus zelden tegen. ,,Toch ben ik blij dat ik in de fi nale heb laten zien dat ik er hard overheen kan", zei hij. Spruijt zorgde op de finalea vond voor een Zeeuwse podi umplek. Hij werd bij de 450cc, de op één na hoogste klasse, derde. En dat ondanks een val, uitgerekend op het wasbord. De Axelaar had kopstart in de eindstrijd, maar werd na een paar rondes gepasseerd door de Belg Kristof Van Vaeren- bergh. Daarna drong Spruijt aan, hij voelde dat een over winning erin zat. ,,In de voor- rondes ging ik op safe over het wasbord. Ik wist wel dat ik daarmee door zou gaan naar de finale. Maar toen ik zag dat in inliep op de koploper, heb ik juist op het wasbord gepro beerd hem te passeren. Ik ging vol eroverheen en zat aan het einde zelfs naast hem. Maar toen viel ik op het laatste buitje. Ik was de controle kwijt en werd gelanceerd." Spruijt krabbelde snel op en met een gehavende motor werd hij toch nog derde. ,,Ge- lukkig hoefde ik na die val nog maar één ronde. Anders was die podiumplaats misschien verkeken. Nu ben ik superblij. Voor eigen publiek een prijs pakken is toch mooi." maandag 20 januari 2020 Boris Maillard (rechts) neemt de felicitaties in ^vangst na zijn zege zaterdagavond. FOTO'S CYNTHIA CATS 'Gelukkig ben ik niet van kunststof Roeland van Vliet Goes Kevin Spruijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43