Griekspoor in het Engels, lastig 9 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Nadal, Djokovic en Federer én hun grote uitdager blikken vooruit op Australian Open Zal het eerste Grand Slam-tennis van dit decennium, vannacht in Melbourne begonnen, tot revolutie leiden? Of wint er weer één van de Grote Drie: Federer, Nadal of Djokovic? Volgens John McEnroe is de Russi sche nieuwkomer Daniil Medvedev (23) de eerst aangewezene om oud gedienden Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic de ko mende twee weken bij de Austra lian Open van hun zo vertrouwde podium te stoten. „Medvedev heeft zich mentaal onderscheiden van de andere opkomende spelers. Hij ge looft er meer in en speelt niet het spel dat je nu zo vaak ziet'', zegt de Amerikaanse tennislegende in Melbourne. Dus vragen we aan de nummer 4 van de wereld uit Moskou zelf wat hij van de Grote Drie vindt, de mannen toch die de laatste twaalf Grand Slam-titels wonnen. Over Djokovic zegt Medvedev: ,,Als ik die naam hoor, dan komt er één woord in me op: 'vermoeiend'. Na al mijn partijen tegen hem liep ik compleet gesloopt naar de kleedkamer." Over Nadal: ,,In één woord: 'men- taliteit'. Die gast is er voor elk punt en geeft je voortdurend andere bal len. Slice, spin, hoge ballen et cetera. Maar je wordt er beter van, het doet je nog meer van tennis houden.'' Over Federer: ,,Bij hem zeg ik: 'taai'. Van alle drie heeft Roger voor mij het moeilijkste spel. Hij gaat al maar naar het net, neemt de bal snel, gunt je geen tijd om na te den ken. Ik speelde twee keer tegen hem en de wedstrijd was met veer tig minuten al kort, maar hij gaf me het gevoel dat ik slechts vijf minu ten op de baan had gestaan.'' En denkt Medvedev zelf die ge vestigde orde bij het eerste Grand Slam-treffen van het decennium onderuit te gaan halen? Hij durft zich niet op te werpen als de Grote Uitdager. ,,Ik wil natuurlijk win nen, maar als ik reëel ben, moet ik al tevreden zijn als ik de kwartfi nale haal'', aldus de lange Rus, die bij de laatste US Open-finale Nadal toch tot vijf sets dwong. Het zegt al les over het respect van de jonkies voor Federer (38), Nadal (33) en Djokovic (32). Gaan de 'oude meesters' het dus weer uitvechten? En zo ja, wie heeft dan de beste papieren? Duidelijk: van Federer mag het minste wor den verwacht. Nooit won een 38- jarige een Grand Slam-titel. Zijn laatste dateert van begin 2018 in Melbourne. Daarbij begint hij zon der dit jaar een toernooi te hebben gespeeld aan de Australian Open. ,,Ik heb niet meer dezelfde energie als op mijn 25ste, maar ik vind het spel nog steeds heel leuk'', aldus de Zwitser, die bij een zege van Nadal op zondag 2 februari zijn record qua Grand Slam-titels van 20 zou moe ten delen met de Spanjaard. Passeren Net voor zijn vlucht naar Melbourne (met zijn vrouw Mirka en hun vier kinderen) liet Federer vanuit win- terresidentie Dubai weten rekening te houden met de mogelijkheid dat Nadal, en ook Djokovic, hem spoe dig passeren in het belangrijkste tennisklassement. ,,Zij zijn daar goed genoeg voor, dat bleek wel in 2019 toen zij de vier Grand Slam-ti- tels verdeelden. Er zit gewoon meer aan te komen voor hen.'' Nadal dan als winnaar? Voor de Spanjaard is er één weinig hoopvol gegeven: hij won in Melbourne nooit van Djokovic. En zijn verlies in de finale van 2019 tegen de Ser viër was pijnlijk: 3-6 2-6 3-6. Ook hij tempert bij zijn eerste mediapraatje op Melbourne Park derhalve de verwachtingen. ,,Zelfs voor mij is het steeds weer een verrassing als ik zie waar ik sta op mijn leeftijd.'' Als ik de naam Novak Djokovic hoor, denk ik: vermoeiend. Na al mijn partijen tegen hem was ik gesloopt Djokovic, recordhouder down- under met zeven titels, is de grote favoriet. Hoe gaat hij het toernooi in? ,,Ik probeer me altijd te zien als een winnaar. Volgens mij schuilt daar kracht in'', zegt de man die in de Rod Laver Arena op de steun kan rekenen van een grote groep Aus sies met een Servische achtergrond. ,,Maar'', vervolgt hij, ,,zoiets is na tuurlijk makkelijker gezegd dan ge daan.'' HOOFDTOERNOOI maandag 20 januari 2020 GO Roger Federer 20 Rafael Nadal 19 Novak Djokovic 16 Roger Federer 6 Rafael Nadal 1 Novak Djokovic 7 Federer 31 Nadal 27 Djokovic 25 Aantal Grand Slam-titels Aantal zeges AO Meeste finales in Grand Slam Rafael Nadal (links) verrast nog steeds zichzelf, Novak Djokovic probeert zichzelf altijd te zien zien als een winnaar en Roger Federer geniet nog van het spel. fotos reuters De Oude Meesters gewogen Carl Houtkamp Melbourne -Daniil Medvedev (23) MELBOURNE In elk geval één tennisumpire heeft er bij de Australian Open een probleem bij. Want hoe spreek je dat nou precies uit: dat Griekspoor? De 23-jarige Amsterdammer met die achternaam, voornaam Tallon, plaatste zich zaterdag voor het hoofdtoernooi door in de derde ronde de Itali- aan Lorenzo Musetti met 6-4 7-6 te verslaan. Dat zijn naam door de umpire van dienst op baan 8 werd verbasterd tot iets van 'Grecspo', maakte de winnaar niet uit. Hij debuteert morgen tegen de als 29ste geplaatste Amerikaan Taylor Fritz in het hoofd- me a* w toernooi van een *y Grand Slam-evene- ment. „Het was zwaar", zei mj, V' Griekspoor. „Het was warm, ik werd moe omdat ik de laatste tijd niet veel kon trainen en ik voelde de druk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37