Zege op HUGO BORST International Blind is weer voorzichtig aan het trainen 1-1 2 EREDIVISIE WV-VENLO - PSV Trainer Ernest Faber moet bij PSV nog met een aantal erfenissen uit het recente verleden afrekenen. Het perspectief is ondertussen tamelijk beroerd. De twijfels over de selectie van PSV nemen almaar toe Column af. Willem is niet de enige die Troost een non-valeur vindt. Troost spreekt niet eens Engels, best onhandig als je bij een Ne derlandse topclub werkt. Dat hij die taal niet machtig is, las ik vorige week in een stuk in een krant die niet alle Feyenoord- supporters zal bereiken, NRC Handelsblad. Het artikel gaat over Toon van Bodegom, de president-commissaris van Fey- enoord. Iedereen die van de volksclub houdt, moet kennis nemen van de onderzoeksjour nalistiek van Hugo Logtenberg en Steven Verseput. De flamboyante, snelle Toon van Bodegom is de machtigste man van Feyenoord. Maar hij heeft een omstreden zakelijk verleden. Myler, het bedrijf waar hij algemeen directeur van was, heeft tussen 2012 en 2015 dubbele declaraties ingediend bij verzekeraar Achmea. Het gaat om 830.000 euro, precies het bedrag tussen winst en ver lies in de periode dat Van Bode- gom een overnamekandidaat zocht voor Myler. dracht te hebben gehandeld. Pijnlijk: een voormalige collega verklapt aan NRC hoe Van Bo- degom in lachen uitbarst als er weer ten onrechte geld naar zijn bedrijf wordt overgemaakt. In 2018 screent een extern bu reau de mogelijke nieuwe presi dent-commissaris in opdracht van Feyenoord. Ongelofelijk, maar de financiële perikelen bij Myler komen niet aan het licht. Terwijl Van Bodegom zich toch echt heeft moeten verantwoor den bij de rechtbank in Amster dam voor de dubbele declara ties. Een gefrustreerde rechter commissaris vraagt Van Bode- gom bij die gelegenheid of hij last heeft van geheugenproble men. Hoewel van Bodegom niet schuldig wordt bevonden, moet hij wel bloeden. De 830.000 euro moest terugbetaald, de verkoop van zijn bedrijf levert hem geen tientallen miljoenen op, maar - omdat Myler amper winstgevend is - slechts een fractie daarvan. goed blijft presteren met Feyen- oord 1. Dat leidt af van de poli tieke oorlogjes in de top van de club, zeggen ze. Nou, de vul kaan Feyenoord rookt. Van Ha- negem mot Troost niet, de Vrienden van Feyenoord dul den Troost niet in de raad van commissarissen, maar hoe denkt die heel grote Feyenoord- familie eigenlijk over president commissaris Toon van Bode- gom? Straks gaat het om een nieuw stadion. Met de bouw is een half miljard gemoeid. Straks moet de gemeente Rotterdam investeren in Feyenoord City. Wil de politiek zakendoen met een club die wordt gecontro leerd door iemand die financieel in opspraak is geraakt? Hoe denkt die grote familie over Van Bodegom? AMSTERDAM Daley Blind werkt aan een terugkeer bij Ajax. Dat vertelde zijn vader Danny zater dagmiddag bij Ziggo Sport. ,,Het gaat op zich goed", vertelde de oud-bondscoach. ,,Hij is weer begonnen met zijn trainingspro gramma. Er wordt nu per dag be keken hoe dat gaat en wat dan het vervolg moet zijn. Hij moet het langzaam weer opbouwen. Daley is weer aan het 'optrainen'. Vrij- dag heeft Erik ten Hag er ook wat over gezegd, ook om te voorko men dat iedere dag dezelfde vraag komt. Het wordt gewoon per dag bekeken." Daley Blind herstelt van een ont stoken hartspier. Bij hem is vorige maand een defibrillator aange bracht. De verdediger mocht geen grote fysieke inspanningen leve ren totdat testen uitwijzen dat hij weer helemaal in orde is. Venlo Van dromen over de schaal naar op passen voor een glijdende schaal, zo valt het gevoel bij dit PSV-seizoen onderhand wel samen te vatten. Koploper Ajax staat op een twaalf keer grotere afstand van de Eindho- venaren dan de ploeg op de eerste play off-plek: Feyenoord. Blijft PSV zo voetballen als giste ren in de abominabel slechte tweede helft in Venlo, dan mag in het Philips Stadion voor het ergste worden gevreesd. In een toch al hondsberoerd seizoen viel de ver toning tegen VVV niet eens uit de toon: PSV wacht al sinds 29 sep tember op een uitzege in de eredi visie en op deze manier lukt het na- tuurlijk nooit om tweede in de ere divisie te worden. Om in de beker finale te komen, moet de club ook drie uitduels overleven. Mogelijk achtereenvolgens tegen NAC (don derdag), AZ en Feyenoord. De club kan daarna Ajax in de finale tegen komen. Geklungel Door aanvallend en defensief ge klungel viel de herstart van de com petitie ook dit jaar in het water en de twijfels over het door technisch manager John de Jong in de afgelo pen zomer samengestelde elftal ne men almaar toe. Na het trainings kamp in Qatar hoopte PSV een frisse start te maken, maar daar kwam gisteren niets van terecht nadat onder meer Steven Bergwijn en Armindo Bruma dotten van kansen misten. Nepsprieten Op het perfect gekortwiekte gras in Qatar was het Bergwijn ongetwij feld gelukt om PSV snel naar een voorsprong te schieten, maar op de spekgladde nepsprieten van VVV gleed hij uit. Een verdedigende fout van linksback Olivier Boscagli na rust, waarop een penalty volgde, maakte de stemming in het Eind- hovense kamp nog negatiever. Trainer Ernest Faber ziet dat de Fransman ongelooflijk zijn best doet, maar dat is op het voor PSV gevraagde niveau natuurlijk niet genoeg. Boscagli valt in zijn eerste PSV-jaar te vaak op de grond en op zichtig door de mand en dat kostte PSV gisteren opnieuw twee pun ten. Het is een speler die aan de bal een heel behoorlijk niveau haalt, maar bij een prik van de tegenstan der te vaak niet meedogenloos blijkt. Faber heeft geen speler in de - - selectie die van origine linksback is en bij het uitblijven van een trans fer moet in de komende wedstrij den weer de beste man uit het cen trum (Nick Viergever) geofferd worden voor die positie. De trainer hoopt dan ook dat de club er nog in slaagt om Ricardo Rodriguez snel los te weken bij AC Milan, ook al omdat een positieve impuls voor de groep volgens hem welkom is. ,,Er kan een heel andere dynamiek aan de linkerkant ontstaan", vindt hij. De nieuwe coach zette de afgelo pen maand in op positiviteit en het groepsgevoel, maar zag gisteren dat Met een 1-3 zege op AZ kwam voor Pol Llonch een einde aan een emotionele week. De Spaanse middenvelder van Willem II besloot zich niet door Girona te laten verleiden. Alkmaar De voor Willem II toch al zo ge weldige avond in het dakloze sta dion van AZ kreeg een geweldig slot. Of hij er 1 februari nog bij is? Oei. Fraude? Van Bodegom ontkent betrokkenheid, maar meerdere me dewerkers vertellen in zijn op- maandag 20 januari 2020 GO Rokende vulkaan In zijn column in het AD brandt Willem van Hane- gem vandaag Sjaak Troost Het is fijn dat Dick Advocaat Frisse start in Rik Elfrink VVV-VENLO - PSV 68. Opoku (pen.) 1-0 1-1 90+2. Dumfries Opstellingen Unnerstall 7 Kirschbaum Dumfries 6,5 Pachonik Schwaab 5,5 Röseler Baumgartl 5,5 Kum Boscagli 4 R. Janssen Thomas 5 Linthorst Ihattaren 6 21. S. Janssen Rosario 5,5 Cattermole Bruma 5 Van Ooijen 73. Madueke Opoku Bergwijn 5 Darfalou Gakpo 5 Sinclair 62. Hendrix 85. Wright VVV-Venlo pakte voor het eerst sinds 2011 een punt tegen PSV. 12 Doelpogingen 14 37% Balbezit 63% 7 Overtredingen 10 4 Hoekschoppen 8 0 Buitenspel 1 4 Reddingen keeper 1 Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 7.059 Wilber Hack M Pol Llonch schreeuwt het uit van vreugde, de spelers van AZ zijn teleurgesteld. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30