Noisebands vieren feest €299* €329* €349* Een dynamische uitvoering met veel kleurnuances (M (Ss 20 ZEELAND m Profiteer nu van de DE PIT 50 JAAR Muziekprogrammeur Mark de Smit van het Terneuzense poppodium De Pit is jarig. Hij vierde zijn vijftigste verjaardag zaterdag in zjn podium en trakteerde op zijn favoriete acts van dit moment. André Joosse Terneuzen Geen tijd voor terugblikken, maar drie optredens van bands die met beide benen in 2020 staan. De Smit schotelt ons een fraai drieluik van hard gitaarge- weld voor. Hoewel alle drie de acts een geheel eigen stijl hebben, is de bindende factor vooral de muziekstroming noiserock. De band met de meest opmer kelijke bandnaam is voor een rockduo. Muziekvereniging De Clingse Bossen opereert vanuit de grensdorpen Clinge (Neder land) en De Klinge (België). Met drums, gitaar en veel electronica brengen ze meeslepende geluids landschappen beïnvloed door krautrock en postrock. Er wordt vrij geëxperimenteerd met song structuren waardoor het optre den wel wat weg heeft van een jazzconcert. De nummers zijn wel verpakt in de drie-minuten- popsong formule, wat de band lekker toegankelijk maakt. De drie Vlamingen in Peuk hebben een ijzersterke live-repu tatie. Vorig jaar werd dat nog be wezen in het Goese podium 't Beest en het Middelburgse Kaffee 't Hof. Invloeden haalt Peuk dui delijk uit de jaren negentig, bij ar tiesten als Nirvana en Sonic Youth. Maar de drie artiesten hebben zeker een eigen geluid. De songs van Peuk zitten vol heerlijke gitaarriffs die warrig én catchy klinken. Zangeres Nele Janssen klinkt soms lieflijk, maar vooral venijnig boos. Het is juist die wisseling in dynamiek, die het optreden zo goed maakt. Het Belgisch-Limburgs duo Vandal X mag het verjaardags feestje afsluiten. Ook de band viert vandaag een feestje, ze be staan dit jaar namelijk 25 jaar. Het volume, maar ook het tempo, gaat bij de afsluiter nog een tandje ho ger. De twee muzikanten gaan volledig los met een energieke wall of sound. Bizar hoeveel la waai je kan maken met twee man. Hun mix van noiserock en hard- corepunk zet het publiek in be weging, vol overgave wordt de pogo gedanst. Na een kwart eeuw hun agressie op de wereld geven tileerd te hebben is er nog lang geen teken deze te willen tempe ren. Hun laatste single Blood on the Street bewijst dat de band nog lang niet aan hun pensioen toe is. Zijn oratorium over de Schepping is een product van de Verlichting. Het werk is een optimistische versie van het scheppingsverhaal, het eindigt niet met de zondeval, maar met een happy end, met twee verliefde, ge lukkige mensen. De uitvoering vereist perfectie en dat is voor koren, die uit liefhebbers bestaan, een serieuze uitdaging. Ook de orkestleden hebben een be langrijke taak. Ze moeten vlekke loos schakelen tussen begeleiden, samenspel en solopassages. De uit voering bevatte vele momenten vol spanning. Dirigent Patrick van der Linden dirigeerde met brede arm bewegingen en had aandacht voor details en nuances, hierdoor werd de dynamiek extra onderstreept. De koorbalans was goed, zowel in de replieken met de solisten, als in de drie monumentale slotkoren. De sopranen klonken fris en helder, de alten kleurden mooi in en de teno ren en bassen, numeriek in de min derheid, vulden de donkere tonen perfect in. Het eerste glansmoment kwam na de zin 'Und es ward Licht'. Het was of er ineens een schijnwer per aanging. Pauken en orkest zorg den voor een stralende begeleiding. De schildering van de scheme ring en de opkomst van de zon en de schepping van de verschillende dieren was beeldend. Verzorgde so lo's van fluit, klarinet, fagot, contra fagot en hoorns, ruisende strijkers en effectvolle inbreng van de pau ken. Je hoorde, en zag als het ware de trotse leeuw, het bevallige hert, de twinkelende vogelgeluiden en het gewriemel van bodemdieren. Minder gelukkig was ik met de invulling van de solisten. Het was opmerkelijk dat basbariton Hans Cristian Hinz en sopraan Margreet Rietveld hun rol als Adam en Eva meer ontspannen zongen. Als aarts engelen kwamen ze minder goed over. Hinz zong sereen maar klonk soms wat eentonig. Rietveld into neerde niet altijd juist en de loopjes leken gekunsteld, ook was de adem steun niet optimaal. Tenor William Knight zong met een heldere, lichte hoge stem en overtuigde ten volle. De uitvoering was als geheel een genot om naar te luisteren. Selections Spark Hotel Vasia Village Hotel Gouves Waterpark Holiday Resort Villages Villages Appartementen llion Beach Appartementen Enorme Eanthia Beach 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl maandag 20 januari 2020 GO Peuk uit België was live opnieuw ijzersterk. foto thijs van der geld Waarom is Die Schöpfung van Joseph Haydn zo speciaal? Veel liefhebbers denken, bij het horen van de naam Haydn, aan een papa-figuur die aangename, toe gankelijke en niet te moeilijke muziek schreef. Maar Haydn was een genie. Jeanette Vergouwen RECENSIE Die Schöpfung van Haydn. Door Zeeuws Vocaal Ensemble, Canti- cum Amicorum, Ars Musica en solisten o.l.v. Patrick van der Lin den. Gehoord zaterdag 18 ja nuari in de Grote Kerk in Goes. Sunweb tr ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Sissi Familievriendelijk hotel Showcooking in het restaurant Gratis shuttlebusje naar het strand ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Gouves Vlak bij het zandstrand Waterpret in vele zwembaden Nederlandstalige Sparky Kids Club n i -ETÏ_B-rS=i LOGIES Griekenland - Kreta - Chania Zeer ruime appartementen Zwembad met zonneterras Geroemd om de Griekse gastvrijheid LOGIES Griekenland - Kreta - Chania Direct aan het zandstrand Veel faciliteiten voor kinderen Mooie gerenoveerde appartementen Vanaf per persoon Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Sunweb is aangesloten bij: Vwr V thuiswink VaPü0 SGR \0 waarbon 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20