Zeeuwse dansers tonen hoog niveau bij eerste dansdemonstratiedag IN DE REGIO 18 WALCHEREN Ambities waarmaken lukt niet zelfstandig MIJN DORP, MIJN STAD In 2050 moet Middelburg energie neutraal zijn, ofwel: net zo veel energie opwekken als verbruiken. Op eigen kracht gaat dat met wind en zonne-energie niet lukken. ,,De plaatsing van windmolens willen we beperken tot de grens met de Sloeweg en Vlissingen-Oost." En de kansen voor zonneweides zijn ook erg klein, blijkt uit een nieuw beleid voor zonne-energie dat vanavond voor het eerst wordt besproken. ,,De mogelijkheden voor panelen op land zijn inderdaad beperkt. Die voor panelen op daken ook, al zien we daar wel meer kansen dan nu worden benut." Dekker: ,,Dat heeft te maken met de grenzen van de stad. We hebben veel bebouwd gebied. En het groen daaromheen heeft vaak natuurhis torische en landschappelijke waar den. Oude polders bijvoorbeeld. Daar willen we geen zonneweides." „Ongetwijfeld zullen er dan proce dures volgen. Maar het is vooral ,,Het niveau van het dansen in Zeeland is de laatste jaren echt ge stegen. Dat is niet iets van alleen dit jaar, dat is al een paar jaar zo. Maar dat zag je zaterdag ook weer duidelijk terug. Ik heb veel leuke dingen gezien", zegt De Kam. Enkele honderden dansers tra den zaterdag op in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Tij dens deze eerste dansdemodag waren - verdeeld over een mid dag- en een avondvoorstelling - 49 dansen te zien. Het publiek kon genieten van modern dance, hip hop, street dance, jazzdance en showdans. Op de tweede demo dag op 18 april zullen ook weer tientallen dansen worden uitge voerd. Groepen die willen mee doen, kunnen zich daarvoor nog opgeven. De dansers die zaterdag hebben meegedaan, weten nog niet of de jury ze goed genoeg vindt. Dat hangt ook af van wat de groepen in april presteren. Ze moeten dus geduld hebben. De jury maakt pas een selectie na de tweede demo dag. Jury De jury let op originaliteit, cho reografie, techniek, plezier, aan kleding en of de dansers alles ge lijktijdig doen. Zelfs de interactie Het niveau van het dansen in Zeeland is echt gestegen met het publiek speelt een rol. „Uiteindelijk kiest de jury 25 tot 28 dansen uit", legt De Kam uit. ,,Een kwart gaat dus maar door." Wandelen op Blue Monday Burgemeester leest voor Spreekuur KOUDEKERKE ons besluit dat we het daar niet wil len." ,,Daarmee kan meer dan nu ge beurt. Zeker op bedrijventerreinen en ook op huizen en bijvoorbeeld carport-achtige overkappingen van parkeerplaatsen. Maar dan nog wordt het lastig. Gezien de Zeeuwse opdracht zouden wij veertig hectare voor zonnepanelen moeten hebben, maar we komen niet verder dan 25 tot 30 hectare." ,,Het einddoel moeten we niet ver anderen, maar met zon en wind ko men we niet ver. We moeten het op andere manieren doen. En dan wil len we vooral naar Zeeland als ge heel kijken. In ons stedelijk gebied kunnen we weinig. Er liggen meer kansen in havengebieden en lande lijke gebieden. We moeten provin- ciebreed kijken waar wind- en zonne-energie inpasbaar is." Zeeuwse opdracht, die kun je niet met een schaartje langs gemeente grenzen knippen." ,,Dat is anders, omdat we daarin de behoefte van mensen volgen. Ze willen in Middelburg wonen en werken." ,,Dat is toch van een andere orde. Het is niet zo dat wij dingen af schuiven richting andere gemeen ten, je moet kijken: wat kan waar het beste?" ,,Dat denken wij wel ja. Kijk naar de plannen van Terneuzen voor meer windmolens in de Kanaal zone. Dus wij denken dat andere gemeenten dit zelf ook wel wil len." maandag 20 januari 2020 WA Middelburg zoekt hulp voor milieu Middelburg heeft de hulp van andere Zeeuwse gemeenten nodig om haar milieu-ambities waar te maken. ,,Voor windmo lens hebben we te weinig ruimte en voor zonnepanelen ook", zegt wethouder van milieu Chris Dekker. ,,Bij andere gemeenten zijn veel meer mogelijkheden." Maurits Sep Middelburg Slechts twee plekken worden nu aangewezen voor zonneweides: de oude stortplaats aan de Oude Veerseweg en de Quarles- polder tussen Nieuw- en Sint Joosland en Vlissingen-Oost. Is er verder geen ruimte? Kan het niet omdat je dan be zwaarprocedures zou verliezen, of willen jullie het niet? Hygiea uit Westkapelle presenteerde één van de 49 dansde- monstraties in De Kruitmolen in Middelburg. foto dirkjan gjeltema De eerste van twee demoda- gen voor Zeeuwse dansvereni- gingen zit erop. De jury krijgt het nog best lastig om te bepa len welke groepen uiteindelijk mogen optreden in de schouw burg in Middelburg, zegt Nicole de Kam van de danscommissie van de gymnastiekbond KNGU. Maurits Sep Middelburg - Nicole de Kam, gymnastiekbond KNGU Kijk op de site bij /video 600 dansers azen op plek in Schouwburg Middelburg MIDDELBURG Stichting Manteling houdt vanmiddag een Blue Monday Walk in Middelburg. De wande ling is bestemd voor vrij willigers die zich inzet ten voor mensen met psychiatrische proble men. De wandeling start van middag om 14.00 uur vanaf de ingang van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Mid delburg. Aanmelden kan door te bellen naar 0118-553530 of door een e-mail te sturen naar info@ mantelingwalcheren.nl. MIDDELBURG In Middelburg wordt woensdag een voorlees ontbijt gehouden. Burgemeester Harald Bergmann en zijn vrouw Marjolijn lezen voor aan kinderen van twee tot vier jaar. Daarnaast wordt er een heerlijk ontbijtje geserveerd. Belangstellenden zijn woensdag om 9.30 uur welkom op het Plein in de ZB aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Deelname is gratis en aanmelden kan door een e-mail te sturen naar klantenservice@ dezb.nl. Burgemeester Harald Bergmann en zijn vrouw Marjolijn lezen woensdag voor. VLISSINGEN Adriaanse van der Weel advocaten, DRV Ac countants Adviseurs en Sauer Oonk Advi seurs Notarissen hou- den morgen een juri disch spreekuur voor ondernemers, aangeslo ten bij Dockwize. Het spreekuur is van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur bij Dockwize in Vlissingen. Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Cou- burg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senio ren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seni- orensoos MIDDELBURG Wijkcentrum het Palet, 13.30-16.30 uur: Koersbalclub; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Parasite; Van Eij- keren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot) ouder; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleu- tergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams VROUWENPOLDER Dorpshuis, 14.00 15.30 uur: Volksdan sen voor ouderen WESTKAPELLE Woonzorgcomplex De Kreek, 14.30 16.30 uur: Mondhar monica club De Kre kels; Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp. En zonnepanelen op daken? Wat betekent dat voor de milieu ambities van Middelburg? Dus andere gemeenten moeten zorgen dat Middelburg haar doe len kan halen? ,,Nou, dat moet je nuchter be zien. De op wekking van duurzame energie is een Dat doet Middelburg wel als het gaat om woningbouw en bedrij venterreinen. Dan willen jullie het binnen de eigen grenzen op lossen. Terwijl Vlissingen bij voorbeeld niet zit te wachten op bedrijventerrein Trekdijk en nieuwbouwwijk Essenvelt. Essenvelt komt in een open ge bied tussen Middelburg en Oost Souburg. Dat gebied offeren jul lie wel op voor een wijk, maar andere polders willen jullie niet opofferen voor zonnepanelen. Is dat niet inconsequent? En dat is vooral in andere ge meenten? I Wethouder van milieu Chris Dek ker: ,,De opwekking van energie is een Zeeuwse opdracht, die kun je niet met een schaartje langs ge meente grenzen knippen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18