II 10 NIEUWS COMING-OUT TREITERIJEN Niet iedere transgender krijgt zoveel positieve reacties bij zijn of haar coming-out, zoals Nikkie de Jager. Kristiana en Arianne uit Heerlen weten er alles van. Maar zij lieten zich niet kisten door eenzaamheid, pesterijen en mishandeling. Nikkie is een echte vrouw. Misschien verlost hetons van het vooroordeel dat mensen hebben over een transgender Coming out van Nikkie Tutorials Je mag denken wat je wilt, maar val ons niet lastig. Maar ze hielden niet op Heerlen e afspraak was al gemaakt voordat make-up vlogster Nikkie Tutorials vorige week de wereld verraste met haar miljoe nen keren bekeken en positief ont vangen coming-out. Het geeft het ge sprek met Kristiana Moretti en Ari anne Brink nog een beetje meer ur gentie. De video van Nikkie is een steun in de rug voor alle transgen- ders, zo voelen Kristiana (28) en Ari anne (26) dat ook. Arianne: ,,Een po pulaire, succesvolle vrouw die ervoor uitkomt dat ze transgender is, dat is goed voor de acceptatie.'' Kristiana: ,,Nikkie is een echte vrouw. Mis schien verlost het ons van het voor oordeel dat mensen hebben over een transgender als een vent in een jurk.'' Waar Nikkie de Jager wereldwijd werd overladen met steunbetuigin gen, hartjes en complimenten, be leefden Kristiana en Arianne hun coming-out in heel wat minder fraaie omstandigheden. 'Die rotzooi hoef ik niet in mijn huis', zei de vader van TOT NU TOE Arianne toen zij, ze heette nog Rody, als 22-jarige vertelde dat ze ontdekt had dat ze transgender was. Kristiana was een jaar of 16 en luisterde naar de naam Roberto. ,,Mijn stiefvader gaf me een pak slaag.'' Nadat ze een paar jaar geleden een relatie kregen, was de narigheid nog lang niet voorbij. Vorig jaar moesten Kristiana en Arianne verhuizen, na dat ze door hangjongeren waren weggepest uit hun flat in het ruige, kansarme Heerlen-Noord. Kristiana werd meerdere keren mishandeld. Nu zitten we in hun nieuwe appar tement op een andere plek in Heer len - het exacte adres houden de twee buiten de publiciteit. ,,Voor het eerst in mijn leven heb ik het idee dat ik rust heb'', zegt Kristiana. ,,De strijd is gestreden, we hebben een fijne plek.'' Arianne: ,,Je zit hier zo in de natuur. We gaan graag wandelen.'' Tijd Het is een uitermate praatgraag duo. Kristiana snijdt een onderwerp aan, Arianne vult aan. Of andersom. ,,We zijn nogal kletskousjes, ja'', glimlacht Kristiana. Het is alsof ze de verloren tijd willen inhalen, de tijd dat ze niet vrijuit konden praten met iemand bij wie ze mogen zijn wie ze willen zijn. Arianne groeide op in Genemui- den, hartje bible belt. Homo- of trans- seksualiteit, als kind wist ze niet eens wat het wSs. ,,'s Avonds ging ik sla pen met de gedachte: 'Ik hoop dat ik wakker word als een meisje.' Maar ik dacht dat het maar fantasieën waren. Ik had niet de woordenschat om te kunnen omschrijven wat ik voelde of wie ik was, omdat het in mijn omge ving gewoonweg niet bestond.'' De half-Italiaanse Kristiana werd grootgebracht in het Limburgse heu velland. Op school noemden klasge noten haar Roberta, scholden haar uit voor manwijf. Thuis was het al niet beter. Ze werd mishandeld door haar stiefvader. ,,Op mijn 11de wist ik dat ik geen jongen wilde zijn. Later heb ik bij een vriendinnetje thuis gecrossdresst, we deden elkaars kleren aan. Het voelde goed, maar ook raar, zo'n jongenslijf in meisjeskleren. En ik wist dat er thuis toch geen ruimte voor was.'' Zo groeiden ze ver van elkaar op met een geheim dat ze niet konden delen. Hoe je je dan voelt? Arianne: ,,Ontzettend opgesloten en onzeker. Je kijkt in de spiegel, en bent niet blij met wat je ziet. Dit ben ik niet, dacht ik altijd. Maar je kunt je niet uiten.'' Arianne verhuisde in 2016 naar Zuid-Limburg om de omgeving waar ze opgroeide te ontvluchten. Dat Kristiana ook in Heerlen woonde, was een mooi extraatje. De twee ken den elkaar net, via internet. Een half jaar later gingen ze samenwonen. Ze waren gelukkig met elkaar, en blij dat ze eindelijk konden worden wat ze wilden zijn. Maar de route die ze af legden richting volwassenheid, vol hobbels en diepe kuilen, zorgde er wel voor dat ze met een rugzak vol psychische ballast hun flat in Heer len-Noord binnenstapten. De groep jongeren die daar rond hing en drugs dealde en gebruikte, had geen boodschap aan die omstan digheden. De treiterijen begonnen in 2018 en duurden meer dan een jaar. Eerst was het uitschelden. 'Vieze manwijven!' 'Omgebouwde kut- vent!' Daar bleef het niet bij. Kristi- ana werd drie keer mishandeld door de leider van de groep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld. Kristiana: ,,We hebben tegen die pestkoppen gezegd: je mag over ons denken wat je wilt, maandag 20 januari 2020 GO Niet iedere transgender overspoeld met hartj es en likes Chris van Mersbergen -Kristiana Moretti -Kristiana Moretti Miljoenen hartjes en likes kreeg Nikkie de Jager, beter bekend als make- upvlogster Nikkie Tutorials, toen ze vorige week bekend maakte transgender te zijn. De visagiste en You- Tube-ster liet in een video boodschap ook weten dat ze gechanteerd en afge perst werd. ,,Het was beang stigend om erachter te komen dat er men sen zijn die zo kwaadaardig zijn dat ze geen res pect hebben voor iemands ware iden titeit", zei ze. Meer dan twaalf miljoen mensen zijn geabonneerd op de YouTube-video's van Nikkie Tutorials. Ze had in haar make-up-video's eerder sterren als Lady Gaga en Kim Kardashian te gast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10