A 0 ze hadden me niet afgeschreven. Ik had zo'n interview nog nooit gedaan...'' Lacht. ,,Ja, nee, nou, ik deed het op een relaxtere manier. Toen zat ik weer enigszins te paard. Ik ging presentaties doen, inlei dingen, interviewtjes na concerten. Ik droomde er al langer van om bij de televisie te werken, maar dat klinkt best ijdel, dus had ik het alleen aan mijn moeder verteld. Via iemand die mij nog kende van mijn tijd bij Entrée werd ik gescout voor Podium Witteman. Ik presenteerde een quizje tijdens een cellobiënnale toen er iemand kwam kijken. Ik stond stijf van de zenu wen. Hij vertrok al na vijf minuten spoor slags naar de bar. Ik dacht: nee dus, mislukt, wat denk je wel niet, dat je dat zou kunnen. Maar hij bleek juist heel enthousiast.'' Dat was in 2015. Zijn winkeltje draait inmiddels goed. Kortie wordt gezien als het jonge, frisse gezicht in de wereld van de klassieke muziek. Naast Podium Witteman presenteerde Kortie de tv-programma's Klassiek viert de zomer en Hart Ziel, programmeerde hij voor het buitenfestival voor klassieke muziek Wonderfeel en was hij afgelopen maanden druk met zijn Beetho ven-theaterprogramma. Gezonde spanning heeft hij nog steeds als hij op zondagmiddag de studio binnen komt met zijn tas vol muzikale nieuwtjes voor de rubriek Korties Kwesties, maar het zit hem niet langer in de weg. ,,Ik ben alert en geconcentreerd, gefocust. Een beetje spanning moet. Ik vroeg eens aan een pianist of hij voor een optreden nog steeds zenuwachtig was. Hij antwoordde: 'Als je dat niet bent, ben je of dronken of maakt het je niet uit'.'' Opnieuw die brede lach. Ziet hij het als zijn roeping jongeren te interesseren voor het klassieke genre? ,,Ik heb daar een beetje een dubbel gevoel over. Ik gun iedereen de ervaring die ik heb gehad, ik zou zeggen: probeer het een keer uit. Verbreed je horizon. Het vermoeiende is dat jongeren er soms met de haren bijge sleept lijken te moeten worden. Krampach tig. Alsof je een soort panda moet redden. Plus: doet het bestaande publiek er dan niet toe? Ouderen staan in de rij om naar een concert te gaan, tellen die niet mee? En bo vendien loopt de belangstelling voor klas sieke muziek totaal niet terug. Vroeger was het behoorlijk elitair, nu kun je er makkelijk bij, via Spotify, op YouTube, het is op tv, het zit in films, in hiphop. Het is juist alomte genwoordig.'' ik P- ...dus jij dacht: ik stort me er weer voor 100 procent in. ZATERDAG 18 JANUARI 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 99