Opwarming van de aarde is een zegen 'i h ïlSL'JT vroegboek voordelen €249* €299* €399* €449* (M (Ss Eigen tuin eerst Romke van de Kaa V Inkorten Profiteer nu van de De Clematis armandii blijft groen in de winter. Koop er niet zomaar eentje, want er bestaan nogal wat inferieure types. —..éi grote groeikracht en vaak zal het nodig zijn om de plant na de bloei sterk terug te snoeien. Dat komt het uiterlijk ten goede, want hoewel de plant groenblijvend is, blijven de individuele bladeren niet eeuwig groen. Oud blad verdort en valt af. Hoewel, viel het maar af. Clematis armandii heeft veel voordelen, maar een nadeel is dat hij altijd hardnek kig blijft vasthouden aan zijn oude, verdorde blad. Uiteindelijk valt het wel af, maar pas nadat het gedu rende lange tijd het aangezicht van de plant ontsierd heeft. Vandaar dat een drastische snoei na de bloei een goed idee is, zelfs als de plant ge noeg ruimte heeft. beschutte plaats, want hoe warmer onze winters worden, hoe vroeger de plant aan de groei gaat en hoe meer schade een onverwachte periode van strenge vorst kan aan richten. Je mag het natuurlijk niet zeggen, maar de opwarming van de aarde is een uitkomst. Voor sommige plan ten dan. Soorten die tien jaar gele den nog als niet-winterhard werden beschouwd, staan nu in tuincentra te koop. Clematis forsteri bijvoor beeld, en Clematis marmoraria, groenblijvende soorten uit Nieuw- Zeeland waarvan tot voor kort nie mand had gehoord. al langer bekend was, maar voor heen alleen in het westen van Ne derland een kans had om de winter door te komen, is Clematis arman- dii, een soort uit China. Deze clema tis wordt de laatste tijd steeds vaker verkocht, hoewel nog altijd niet met wintergarantie. De bloemen van deze clematis zijn meestal wit, vaak met een roze blos, en verschijnen in grote trossen in de bladoksels van lange ranken. Soms verschijnen ze niet. Dat kan het gevolg zijn van een late nacht vorst als de bloemknoppen al ge vormd zijn, maar vaker is dat niet- bloeien het gevolg van verwelkings- ziekte. Clematisverwelkingsziekte is een aandoening waarbij de ranken van een clematis slap gaan hangen. Binnen enkele dagen worden ze bruin. Er wordt wel beweerd dat kleinbloemige clema tissoorten, zoals Clematis armandii, niet vatbaar zijn voor clematisverwelkings ziekte, maar hoop is de vader van deze gedachte en in de praktijk is Clematis armandii misschien wel vaker het slachtoffer dan sommige grootbloemige hybriden. Wie zich hierdoor niet laat af schrikken, doet er goed aan om niet zomaar een Clematis armandii te kopen, maar om op zoek te gaan naar een aantrekkelijke variëteit. Er zijn namelijk nogal wat inferi eure planten in de handel, met kleine, spinachtige bloemen. Een goede keus is 'Snowdrift', met grote bloemen en brede, ronde bloembla den. Mijn favoriet is 'Appleblossom', met bloemen die eruitzien zoals de naam belooft, en die bovendien een bedwelmende geur van va nille verspreiden. De bloemen steken prachtig af tegen het leerachtige donkergroene blad van het voorgaande jaar en het bronskleurige jonge blad van het lopende seizoen. Clematis armandii heeft een Selections Villages Appartementen Kristi VillagesQ Appartementen Sunny Days Bungalows Appartementen Zante Flower Deluxe Appartementen Sigalas 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. ZATERDAG 18 JANUARI 2020 GC Appleblossom. Snowdrift. Clematis forsteri. Plant Clematis armandii op een Een groenblijvende clematis die Snoei de Clematis armandii na de bloei sterk terug. Sunweb LOGIES Griekenland - Kreta - Koutouloufari Gemoedelijke sfeer Kleinschalig complex In het knusse dorpje Koutouloufari LOGIES Griekenland - Rhodos - Ixia Gezellig restaurant Sfeervol appartementencomplex Ideale ligging t.o.v. het strand en centrum LOGIES Griekenland - Zakynthos - Alykanas Knus en gezellig Griekse gastvrijheid Restaurants en bars op loopafstand LOGIES Griekenland - Santorini - Kamari Sfeervol en kleinschalig Op loopafstand van het centrum Direct aan het vulkanische strand Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: t YJ thuiswinkel Vaouo SGR waarborg Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 76