De Goldies zijn een grote familie roemen het saamhorigheidsgevoel dat bij de Gold-lopers door de ade ren stroomt. Het is een grote fami lie. „Mensen zijn soms eenzaam of mankeren wat, het is belangrijk dat daar aandacht voor is", vertelt Jan Bostelaar (70), die voorzitter van Dynamica was tijdens de op richting van Gold en zelf ook elke week meeloopt. ,,Hier kan ieder een zijn verhaal kwijt en worden nog gesprekken gevoerd. Dat kan tijdens het lopen zijn, maar ook na afloop." Eenzaamheid Binnen de Gold-groep komen alle facetten van het leven voorbij. Het ouder worden, eenzaamheid, ziek ten en de dood. De groep krijgt er met grote regelmaat mee te ma ken. Bostelaar: ,,We zijn daar heel open over naar elkaar. En waar mensen steun nodig hebben, ge ven we die ook." Maar humor en relativeringsver mogen zijn minstens zo belang rijk. „Er worden ook harde grap pen gemaakt hoor", zegt Piet Beij er (71), Gold-man van het eerste uur en coördinator en aanspreek punt van het hele stel. „Het is soms maar goed dat de dames in een aparte kleedkamer zitten..." Waar die grappen over gaan laat zich al snel raden. Ook op hogere leeftijd proberen de mannetjes nog steeds indruk te maken op de vrouwtjes zo wordt al snel duide lijk tijdens de gemengde training. En voor alle duidelijkheid, er wordt wel netjes apart gedoucht. De warming-up zit er inmiddels op, alle Goldies zijn nog binnen boord. De spieren zijn opge warmd, de pezen losgemaakt. Tijd voor loopscholing. „Trek ze goed aan, die buikspieren. En maak je rug eens recht en lang Petra!", klinkt het corrigerend. Het is de gebronsde stem van trainer J ohn Overweel (68) die over de Vlis- singse atletiekbaan schalt. Als een herder waakt hij over zijn kudde. Maargeen beginnen aan blijkt snel. Een atleet kiest het hazenpad rich ting kantine. „Even de blaas ledigen." En twee an dere lopers laten het zigzag gen langs pylonen en over hekjes springen ook voor wat het is. Het zijn Wim Besuijen (68) en Gerrit Spaans (67). Ze hebben pas een nieuwe heup. Spaans komt elke dinsdag vanuit Goes naar Vlissingen om mee te trainen. „Ik ben hier weer begon nen na mijn heupoperatie. Wim heeft dezelfde operatie gehad dus dan is het prettig om ervaringen uit te wisselen." Schor Afhaken, plassen, stoppen, weer inhaken en doorgaan. Het kan en mag allemaal van trainer John. „Maar", zo moet hij toegeven, „in het begin had ik daar wel moeite mee. Na drie weken dacht ik, ik stop ermee. Liepen ze alleen maar te kwekken en deed de helft de oe feningen niet mee, of maar half half. Ik was te serieus, zeiden ze. Het was voor mij echt een proef tijd. Maar ik ben toch gebleven en nu doe ik het al vijf jaar met veel plezier. Ik laat ze oefeningen doen die voorkomen dat je spieren zwakker worden. Erg belangrijk op deze leeftijd. Net als blijven be wegen. Als het hardlopen niet meer gaat, wandel dan, maar blijf bewegen. Ik kan het niet vaak ge noeg zeggen. Ik had nooit kunnen denken dat hier nu tachtig man zou lopen in de regen, ik krijg het niet eens meer aan geschreeuwd. Als ik thuis kom, ben ik schor van het schreeuwen. We gaan de groep de volgende keer maar in tweeën splitsen, denk ik." Twinkeling Gerard Rommers staat dan alweer klaar voor de volgende oefening. Een twinkeling in zijn ogen ver raadt wat Gold voor de 80-plusser betekent. „Ik ben in november 2012 bij de groep gekomen", ver telt de Vlissinger. „Ik heb het thuis nog opgeschreven, ik was nummer zeventien die lid werd. En ik ben er elke week bij hoor, wat denk je dan. Mijn vrouw wandelt met een groepje dames. Als er een paar druppels regen valt, gaan ze koffiedrinken. Maar wij lopen altijd. Na afloop een lekkere warme douche en je bent zo weer opgeknapt. Ik zou het so ciale gebeuren niet willen missen. Het is zo'n hechte club.'' Jan Siere- veld (77) komt er bij staan en knikt instemmend: ,,Op mijn werk had ik altijd stress, maar na mijn pen sioen zo veel vrijheid. Ik loop nog drie keer in de week, het is mis schien wel de mooiste tijd van m'n leven. Ik hoop door te gaan tot m'n negentigste." Bont gezelschap Gold zit vol pensionado's, van al lerlei pluimage. Eerste hulp is al tijd dichtbij. Want in het Gold- team zitten onder anderen een oud-huisarts, -ambulancever- pleegkundige en als het echt mis gaat is er ook nog een oud-chirurg worden aangehaald, de ziekenboeg doorgenomen, jarigen toegespro ken en diploma's uitgereikt. Voor iedereen is er een hartelijk woordje, een klopje op de schou der. „Het is uniek voor Zeeland wat we hier doen. Onlangs hebben we nog een kerstdiner georgani seerd voor meer dan honderd man, moesten we uitwijken naar het clubhuis van de hockey hier naast omdat onze kantine te klein is." Gold draait zonder subsidie, zonder dure marketingcampagne aanwezig, die deze dinsdag ook rustig zijn rondjes over de baan meedraait. „Het is een bont gezelschap", stelt Piet Beijer, die zelf uit het onderwijs komt. Als een vol leerd schoolmeester spreekt hij de groep steevast toe voor de training volgens een vast ritueel. Bij zondere prestaties DAG XX MAAND 20XX WW VERVOLG VAN PAGINA 3 1 Mia van Belle is een trouwe deel neemster aan de trai ningen van Gold, ook als het plenst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52