Iedere dinsdagmorgen is de atletiekbaan voor de senioren 3 Elke dinsdagmorgen komen zo'n zeventig senioren bijeen op de atletiekbaan in Vlissingen. Om te bewegen, te ouwehoeren over vroeger en elkaar te steunen als weer eens een of andere rotziekte heeft toegeslagen. Ze noemen zichzelf - met een knipoog - de gouden generatie, kortweg Gold. et kraakt en piept deze dinsdagmorgen in de kleedkamer van Dynamica op sport park Vrijburg in Vlis singen. 60-, 70- en zelfs een 80- plusser proberen zich in een hip hardloophempje te hijsen. Daarna gaan de compressiekousen nog bij menig atleet om de knoestige kui ten en worden gifgroene sloffen om de gekromde tenen gema noeuvreerd. Wanneer de laatste loper zijn gehoorapparaat heeft uitgedaan en de leesbrilletjes vei lig zijn opgeborgen in de sporttas kan de training beginnen. Wel kom bij de Gold-groep. Regendruppels stuiteren over de atletiekbaan in Vlissingen, een woeste zuidwestenwind doet de rondetijden kelderen. Het is rond uit beestenweer als zo'n zeventig senioren aan hun warming-up beginnen tijdens hun wekelijkse dinsdagochtendtraining. Maar weer of geen weer, Gerard Rom- mers is van de partij. 81 jaar wordt-ie, in april. ,,Je denkt toch niet dat ik vanwege een beetje re gen thuis blijf zitten?" Meer bewegen, blijven sporten, gezonder leven. Je kunt de tv niet aanzetten of de krant openslaan of het gaat erover. Toch zijn er nog veel te veel ouderen die de bank niet afkomen. Iets meer dan een op de drie 65-plussers voldoet aan de beweegrichtlijn van het minis terie van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport (VWS). Omdat 'we' allemaal langer blijven leven, is het van belang om ook langer te blijven bewegen, dat besef is er bij iedereen wel. Maar hoe hou je ou deren gemotiveerd? Die vraag hoef je aan Gerard Rommers niet te stellen. ,,Maar jongen toch, ik kijk heel de week uit naar die dinsdagmorgen. Om met m'n oude kameraden lekker te trainen en na afloop koffie te drinken. Ik ben blij dat ik dit nog kan op mijn leeftijd. Wat mijn ge heim is? Je moet geluk hebben. Ik zit nu twintig jaar thuis en heb al zeventien oud-collega's weg moe ten brengen." Rommers is een van de 84 le den van de Groep Ochtend Lopers van Dynamica, Gold-groep voor intimi. In 2012 begonnen ze met een man of tien bij de plaatselijke atletiekclub met als doel om ou deren in beweging te krijgen en vooral ook te houden. Inmiddels gaat de teller snel richting de hon derd. Het sociale aspect en spor tieve presteren vormen elke dins dag een gouden tandem. De leden GO ZATERDAG 18 JANUARI 2020 Kijk op de site bij /video Loopgroep voor ouderen is een groot succes De groep is bezig aan de warming-up. Spieren los, pezen soepel, dan kunnen de Goldies los. foto dirkjan gjeltema Oud zijn ze, maar nog lang niet versleten MAURICE STEKETEE H LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51