Bij de Hoekmannen gaat het bijna altijd over voetbal ZEELAND 13 müi »De familie Hoekman is actief bij drie verschillende voetbalclubs visie speelde. ,,Als scout en wed strijdanalist", legt Hoekman uit. ,,Ik maakte wedstrijdanalyses voor het eerste elftal.'' Later kwam hij vanuit die functie met ADO'20 in aanra king. ,,Ook voor die club ging ik analyses van tegenstanders schrij ven. Via contacten die ik had opge daan in het voetbal, kwam ik met steeds meer clubs in contact.'' Certificaat Het bleek het begin van een mooie, nieuwe uitdaging in de voetbalwe reld. ,,Vanaf januari 2018 werkte ik al achter de schermen bij ADO'20. De club wilde het certificaat Regio nale Jeugdopleiding behalen en vroeg of ik daarbij wilde helpen. In de zomer van dat jaar tekende ik uiteindelijk mijn contract als Hoofd Jeugdopleiding bij ADO'20. Vanuit die functie ben ik ook gestart met de cursus Hoofd Opleiding A van de KNVB, de één na hoogste cursus. Daarboven zit alleen nog Hoofd Opleiding Pro, voor het betaalde voetbal.'' Afgelopen maandag, twee dagen voor zijn 28ste verjaardag, kreeg Hoekman zijn diploma uitge reikt. ,,De jongste Nederlander die in bezit is van Hoofd Opleiding A, dat maakt het nog extra mooi na tuurlijk.'' Hij legde daar een pittig traject voor af. „Tijdens de oplei ding ben ik continu bezig geweest met de drie kerntaken van een Als ik dan zie wat voor afstanden de teams van Kloetinge moeten afleggen... Hoofd Opleiding: (doorontwikke len van jeugdvoetbalbeleid, imple menteren van jeugdvoetbalbeleid en het begeleiden en scholen van trainers.'' ,,Deze rol vind ik echt heel mooi'', zegt Hoekman over zijn functie als Hoofd Jeugdopleiding bij ADO'20. ,,Ik denk dat ik echt een opleider ben. In het dagelijks leven werk ik bijvoorbeeld als docent lichame lijke opvoeding op een middelbare school in Amsterdam. En tijdens mijn werkzaamheden bij ADO'20 ben ik bezig met het opleiden en begeleiden van trainers en het beter maken van de spelers in de ver schillende jeugdelftallen.'' In Heemskerk is de Krabbendij- kenaar verantwoordelijk voor alle jeugdploegen en het tweede elftal. ,,Dat is bij ons zeg maar Jong ADO'20, een onder 21-elftal dat in de reserve hoofdklasse speelt. Dat hebben we zo gedaan, om de kloof met het eerste elftal kleiner te ma ken. Ook in het tweede elftal zijn we nog echt bezig met opleiden.'' Bij die lichting spelers staat Hoek man er niet alleen voor. ,,Samen met de technische commissie zor gen wijervoor dat dit proces zo goed mogelijk verloopt.'' Nu hij in Noord-Holland woont en werkt, houdt Hoekman het Zeeuwse voetbal nog altijd in de ga ten. Als liefhebber en vanuit zijn functie. ,,Ik kijk wel eens naar de ontwikkelingen binnen de jeugd elftallen van Kloetinge en ben blij dat ze inzetten op de jeugdafdeling. Vanuit een duidelijke visie leidt de club spelers op en wordt er geïnves teerd in de jeugd. Er is alleen wel een groot verschil tussen onze re gio's. Als ik dan zie wat voor afstan den de jeugdteams van Kloetinge op divisieniveau moeten afleggen... Hier is de concurrentie wat dat be treft veel groter. Als je een cirkel van 25 kilometer om Heemskerk heen zou trekken, heb je daarbinnen zó veel divisieploegen.'' Scooterafstand Als het om het aantrekken van spe lers gaat, is de concurrentie in Noord-Holland eveneens moor dend. „District West 1 is een heel sterke regio'', legt Hoekman uit. ,,Er lopen hier heel veel goede voet ballers rond. Wij trekken alleen in de hogere jeugdelftallen spe lers van buitenaf aan. Spelers die met eigen vervoer naar de club kunnen komen. Scooterafstand noemen we dat. En het beleid is dat we in het eerste elftal in de derde divisie vijftig procent spe lers uit eigen opleiding willen hebben. Dat halen we nu.'' Het is nog de vraag of Hoek man daar ook volgend seizoen weer aan gaat bijdragen. ,,De club wil mijn contract graag verlen gen, maar ik ben er nog over aan het nadenken.'' Want de geboren Zeeuw, die ook voor de KNVB werkt voor het proj ect 'Club ont wikkeling op maat', is ambitieus. ,,Als ik de kans van een club krijg, zou ik nog wel de cursus Hoofd Opleiding Pro willen volgen en weer voor een BVO actief willen zijn. Maar als de ambities van ADO'20 overeenkomen met die van mij, kan ik hier nog met veel plezier blijven werken.'' En misschien leidt de toe komst de jongste gecertificeerde Hoofd Jeugdopleiding van Ne derland met een A-status ooit nog wel terug naar Zeeland, om zijn naam ook hier provincie- breed te vestigen in het voetbal. ,,Wie weet, ik kom er nog regel matig. Het blijft een fantastische provincie, met al zijn mogelijk heden en onmogelijkheden.'' zaterdag 18 januari 2020 GO Q AMSTERDAM Als de drie oudste mannen van het gezin Hoek man bij elkaar zijn, gaat het vooral over voetbal. ,,Er zijn dan mensen van drie verschillende clubs bij elkaar, dus er is een hoop te bespre ken", zegt Pasquale Hoekman. De 28-jarige Krabben- dijkenaar, actief bij ADO'20 in Heemskerk, is de oudste van drie broers. Zijn middelste broer Lorenzo Hoek man (23 jaar, momen teel geblesseerd) is keeper bij derdedivisio nist Goes en vader Kees Hoekman is voor zitter bij zaterdag-der deklasser Krabben- dijke. ,,We hebben alle drie andere functies en wisselen dus dingen met elkaar uit. Dat kun nen we weer meene men naar onze eigen clubs.'' Dat Lorenzo afgelopen zomer de overstap maakte van Krabben- dijke naar Goes kwam Pasquale wel goed uit. ,,Goes speelt in de derde divisie regelma tig hier in de buurt. Als ik kon, probeerde ik wel te gaan kijken. Al leen de drukke sche ma's van ons allebei maakten dat soms wat lastig. In het begin van het seizoen keepte Lo renzo een aantal duels, als vervanger van Brian Meulmeester. Daarna raakte hij helaas ge blesseerd." Hoewel de afstanden groot zijn geworden door de verhuizing van Pasquale, weten de drie Hoekmannen el kaar goed te vinden. „Zeker, we houden al tijd contact.'' M Pasquale Hoek man (links) zet zijn handtekening onder zijn di ploma Hoofd Op leiding A in het bijzijn van René van Baren, hoofd docent van de KNVB. EIGEN FOTO -Pasquale Hoekman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41