FEMKE HEEFT EEf Vandaag bij deze krant PLAY Genieten van de stationspianist. M C (Dan maar een trein later) Wijkwinkelcentra trotseren webwinkels en groeien in aantal, maar niet overal JOL Walcheren Dit is de échte Soldaat van Oranje Familie wil erkenning dat Peter Tazelaar heldhaftige daad verrichtte in plaats van Erik Hazelhoff Roelfzema Verhuizen naar een kleine woning en kan je grote kamerplant niet mee? Of ga je op vakantie en is er niemand die voor je gevoelige plantje kan zorgen? Breng ze naar Femke Vos de Wael uit Middelburg. Haar winkel Plantaardig heeft meer weg van een oerwoud en is tegelijk een hotel en asiel. Het bureau analyseerde de centra in de periode 2004-2019 en komt tot de conclusie dat wijkwinkelgebie- den de afgelopen vijftien jaar zijn gegroeid in omvang en aantal. Ook de samenstelling is sterk gewijzigd. Er zijn vooral meer kappers bijge komen en het aantal massagesalons is bijna verviervoudigd. Videothe ken zijn vrijwel verdwenen en het aantal bankkantoren is met twee derde gedaald. Frank Verwoerd, hoofd research bij Colliers International: „On danks de groei van online shoppen, doet de buurtwinkel het eigenlijk supergoed. Sleutel tot succes is de aanwezigheid van een supermarkt zoals Jumbo of AH in combinatie met een budgetsuper. Deze winkels trekken dagelijks veel publiek en daar profiteren andere winkeliers Ondanks de groei van online shoppen, doen ze het supergoed ook van. Sowieso doen zaken die verse producten verkopen het goed. Denk aan bakkers, slagers en vis winkels.'' Winkelgebieden die voor het grootstse deel zijn gericht op dagelijkse boodschappen, kennen amper leegstand. Uit het onderzoek blijkt dat het aantal wijkwinkelcentra sinds 2004 is toegenomen met 6,6 procent. Verwoerd: ,,Dat lijkt veel, maar de groei is vrijwel gelijk aan de bevol kingsgroei in deze periode. De ge middelde oppervlakte per centrum groeide de afgelopen vijftien jaar wel flink naar 4080 vierkante me ter, ofwel met een vijfde. Dit komt vooral doordat supermarkten gro ter zijn geworden om de consu ment beter te bedienen.'' Dauwendaele In de 34 centra die het niet goed doen, waaronder Dauwendaele in Middelburg, moet volgens Colliers rigoureus worden ingegrepen. ,,Vaak is sloop de beste oplossing. In ieder geval is een grote afname van het winkeloppervlak onontkoom baar.'' P14 MELIESTE GLAS zaterdag 18 januari 2020 Nieuwsmedia p* P4 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Buurtwinkels floreren Tegen de trend van online kopen in, staan de meeste wijkwinkel centra in het land er goed voor. Ruim 80 procent van de 632 centra trekt voldoende klanten en scoort een dikke voldoende. Bij slechts 34 winkelcentra is er sprake van leegstand. Dat blijkt uit onderzoek van vastgoedbu reau Colliers International. Sanne Schelfaut Amsterdam —Frank Verwoerd, Colliers Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Wisselvallig weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1