Hondenresort breidt uit met snuffelbos en zwemvijver 7 GOESE POLDER MOBIELE KOFFIETAFEL Ze kwamen elkaar wel eens tegen. Dan werd er vriendelijk gegroet. Maar elkaar echt kennen was er niet bij. Tot inwoners van de Goese Polder gisteren ineens gezellig samen aan de koffie met appeltaart zaten. Hallo, kom binnen! Pe tra de Rooij uit de Ei- senhowerstraat trak teert de buurtgenoten die deze vrijdagoch tend bij haar voor de deur staan op een hartelijke ontvangst. Niet al leen daarop trouwens. Er is koffie en thee en op de salontafel staat een etagère vol zoete lekkernijen. ,,En ik heb appeltaart gebakken'', vertelt de gastvrouw. Petra is de eerste bewoner van de Goese Polder die haar deur openzet in het kader van de 'mo biele koffietafel'. Elke week zal een andere wijkbewoner zijn of haar buren gastvrij ontvangen voor koffie met iets lekkers. ,,Zeven mensen hebben zich al aange meld'', zegt opbouwwerker Matijs Gerrits van welzijnsorganisatie SMWO. Hij is zelf ook steeds aan wezig om eventuele knelpunten op te tekenen. Depressief Mark Spaanderman, die op een steenworp afstand woont, is de eerste die bij Petra de deurbel in drukt. ,,Ik geef dit initiatief een 10- plus'', vertelt hij even later en thousiast. ,,Hier naartoe komen, zit eigenlijk ver buiten mijn com- fortzone. Ik ben soms depressief en doe dit soort dingen niet zo ge makkelijk. Maar ik zag het als een soort opdracht aan mezelf om toch te gaan.'' Even later stapt ook Bart Fernhout uit de nabijgelegen Gas- peristraat binnen. Hij woont sinds een half jaar in de wijk met zijn zoon en dochter en grijpt de kof fietafel aan om eens echt kennis te maken met een paar van zijn bu ren. ,,Van gezicht kennen we el kaar allemaal wel'', zegt Petra. ,,Als we elkaar zien, groeten we elkaar vriendelijk. Maar daar blijft het meestal bij.'' Al snel ontstaat een geanimeerd gesprek over van alles en nog wat. Bart vertelt onder meer dat hij als servicemonteur van wasserijfa- brieken zo'n beetje de hele wereld Ik ben al lang blij dat er drie mensen zijn gekomen. Het zal moeten groeien heeft gezien. Mark doet uit de doe ken dat hij in een re-integratietra ject zit en één dag in de week aan het werk is bij een zagerkwekerij. ,,Het zou mooi zijn als ik daar straks kan blijven werken.'' Iedereen is vol lof over de mo biele koffietafel. Bart refereert aan iets soortgelijks in zijn vorige woonplaats Vlissingen. ,,Daar had den we buurtcredits. Als iemand een schilderklusje voor een buurt genoot uitvoerde, kreeg hij daar credits voor. Daarmee kon die per soon mij dan bijvoorbeeld weer een probleem aan z'n computer la ten oplossen, want daar ben ik goed in. Pas toen dat project liep, leerden we elkaar echt goed ken nen. Dan weet je ineens dat een bepaalde buurman alzheimer heeft en ga je toch iets beter op hem letten.'' Petra constateert dat het eigen lijk jammer is dat zulke initiatie ven nodig zijn. ,,Maar zo werkt het kennelijk in deze tijd.'' Drie buurtgenoten komen deze ochtend langs. Matijs Gerrits, die het project samen met andere in woners en organisaties uit de wijk bedacht, is daar blij mee. ,,Je weet nooit of iets zal aanslaan'', zegt hij. ,,Ik ben al lang blij dat er drie men sen zijn gekomen. Het zal moeten groeien.'' De mobiele koffietafel blijft zolang er behoefte aan is. ,,Als het over een tijdje wat war mer wordt, willen we het in de buitenlucht gaan doen.'' Het geblaf op De Kamperhoeve zwelt aan zodra Marina Steendijk de deur naar de 24 hondenverblij- ven opent. „Dit is dus waarom we met openingsuren werken voor het brengen en halen", zegt ze lachend. „Als mensen een hele dag in en uit kunnen lopen, is het voor de dieren veel te onrustig." Ze lijnt een her dershond aan en overhandigt hem in de ontvangstruimte aan zijn zongebruinde baas. Na een hoop De honden kunnen straks uitrusten in een luxe huiskamer kennel met ligbed en vloerverwarming gekwispel en geknuffel vertrekt het tweetal naar huis. „Bedankt voor de goede zorgen en tot de volgende keer", roept de man bij de deur. „Wat leuk trouwens, die plannen van jullie. Ik ben heel benieuwd!" Toch zullen het voornamelijk de honden zijn die plezier gaan heb ben van de nieuwe componenten van De Kamperhoeve. Zij kunnen straks ravotten in de indoor speel hal van duizend vierkante meter met zwemvijver, tunnels en obsta kels. Of rondscharrelen in het nieuwe snuffelbos en daarna uit rusten in een luxe huiskamerken nel met ligbed en vloerverwar ming. Familiebedrijf Dat klinkt niet bepaald als een hon denleven, maar dat was het met de huidige hokken, speelweides en wandelingen ook niet. Waarom dan toch uitbreiden? „De afgelopen ja ren werkte Scott hoofdzakelijk op ons agrarische familiebedrijf en hield ik mij bezig met de kennel", legt Steendijk uit. „Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat het toch echt de honden zijn waar onze har ten liggen. Vandaar dat we ons alle bei fulltime op De Kamperhoeve Aangezien je met twee mensen meer kunt dan alleen, zijn we plannen gaan smeden gaan richten. En aangezien je met twee mensen meer kunt dan alleen, zijn we plannen gaan smeden." Die plannen worden binnen en- kele maanden werkelijkheid, want de benodigde vergunningen zijn binnen. De werkzaamheden begin nen in maart of april en moeten eind juli klaar zijn. Omdat de in door speelhal op de plek komt van de grootste speelweide, hebben An derson en Steendijk een strook landbouwgrond gekocht van 25 meter breed en 130 meter lang. Daar komen een nieuwe speelweide en het snuffelbos. Wandelpaden Het is niet de eerste keer dat De Kamperhoeve uitbreidt. Anderson en Steendijk begonnen hun hon denpension in 2004 met 10 ver blijven en breidden dat in 2008 uit naar het huidige complex met 24 hokken en verschillende speelwei des en wandelpaden. zaterdag 18 januari 2020 BE Eens écht kennismaken met de buren Rob Paardekam Goes Petra de Rooij trakteert haar gasten op iets lekkers. Dat zijn welzijnswerker Matijs Gerrits en buurtgenoten Bart Fernhout en Mark Spaanderman (vlnr). foto cynthia cats - Matijs Gerrits, SMWO Logeren bij hondenresort De Kamperhoeve is al geen straf, maar het wordt voor viervoeters nóg beter en leuker aan de Ste- keldijk in Kamperland. De ko mende maanden toveren Scott Anderson en Marina Steendijk hun pension om in een waar hondenwalhalla met een grote indoor speelhal, een snuffelbos en twintig luxe verblijven. Ellen Smaardijk-Jobse Kamperland - Marina Steendijk, De Kamperhoeve Kijk op de site bij /video Bakkie doen in de Goese Polder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 140