Fonda in Beuningen Het is zaterdag 18 januari 1975. Het is bewolkt en de temperatuur ligt iets boven het vriespunt als rond het middag uur de dan 37-jarige Jane Fonda, samen met haar schoonmoeder en haar zoon Troy van 1, over de drempel stapt van een boerderij in Beuningen, een dorp bij Nijmegen. Ik ben nog niet geboren, maar die boerderij is op dat moment in bezit van mijn groot ouders en het feit dat 'we' een Amerikaanse actrice op bezoek hebben zal nog lang als een trotse anekdote binnen mijn verder stugge en wat gesloten familie echoën. Een keer eerder verwelkomde Beuningen een beroemdheid. In 1950 komt koningin Juliana op werkbezoek. Ze is op doortocht en ze verlaat de auto niet. Alleen haar por tier gaat open, zodat de burgemeester een hand kan schudden. Vanaf de achterbank kijkt de vorstin nog even naar een groep dansende schoolkinderen en dan is ze weg. Jane Fonda stapt wel uit de auto, in dit geval de Opel van mijn opa. Ze loopt over het grindpad naar de boerderij, dineert in de voorkamer, vertrekt weer en komt 's avonds terug om te overnachten in de slaapkamer van mijn grootouders, die voor de gelegenheid ergens anders in huis slapen. Hoe belandt een Hollywoodicoon, op dat moment onder meer bekend van de kome die Barefoot in the Park met Robert Redford en van de thriller Klute waarvoor ze een Oscar ontving, bij mijn opa in huis? filmactrice Jane Fonda, afgelopen zat n Vietnam-manifestatie, heeft zaterdag In De Gelderlander werd verslag gedaan van het bezoek van Jane Fonda. Links op de krantenfoto hieronder staat de opa van Willem Claassen, rechts Giel Jansen, de pen ningmeester van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. De foto links, met opa en oma Claassen naast Jane Fonda, is genomen voor de boerderij. Tijdens de Vietnammanifestatie in cultureel centrum De Lindenberg in Nijmegen sprak Jane Fonda het publiek toe. Om haar anti-Vietnamboodschap kracht bij te zetten, had ze de Vietnamese Pham Thi Minh meegenomen, de verte genwoordigster van de voorlopige revolutionaire regering. BEUNINGEN üe Amerikaanse filmactrice Jane Fonda, afgelopen zaterdag in Nijmegen ter gelegenheid van een Vietnam-manifestatie, heeft zaterdag ook even in Beuningen vertoefd. Het gezelschap waarvan zij deel uitmaak te arriveerde tussen de middag in da boerderij van de heer Claassen aan de Wilhelminalaan, waar het gastvrij werd ont vangen. Na het diner trok het gezelschdp tegen drieën weer richting Nijmegen. Op de foto links de heer Claassen, en in het midden actrice Fonda. ZATERDAG 18 JANUARI 2020 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113