De boot gemist MONICA Spijt heeft Monica, veel spijt: had ze maar een huis gekocht toen dat nog te betalen was. fmfflgguij Ik heb best een fijn huis, laat ik dat vooropstellen. Dicht bij het centrum, vier slaapkamers, een kleine woonkamer en ook nog 12 vierkante meter die in makelaarstermen een stadstuin zou heten. Maar een deel van mij is diep gefrustreerd omdat het een huurhuis is en geen koop woning. Ik heb de boot gemist, zo voelt het. Een paar keer heb ik op het punt gestaan een huis te kopen tijdens de recessie. Voor een bedrag waarvoor je nu slechts de helft van eenzelfde huis zou kunnen aanschaffen. Maar ik durfde het niet aan in mijn eentje: onderhoud, belastingen, een hypotheek regelen. En in die tijd kon je zelfs de overdrachts belasting nog laten meefinancie- ren. Nu sla ik mezelf natuurlijk voor de kop. Had ik de gok maar gewaagd, destijds. Inmiddels meldt de krant om de maand dat een koopwoning voor jongeren zo goed als onmo gelijk is geworden. Ik hoor al jaren niet meer bij de jongeren, maar op de woningmarkt voel ik me nog steeds een lammetje. Leeftijdgenoten maken links en rechts berekenin gen van overwaarde, lage hypo theekrente en spaarpotten die worden gevuld met de afbetalin gen - en ik maar braaf elke maand de huur overmaken. Enige troost is dat ik geen wolf als huurbaas heb, maar dat het geld naar een keurige woning corporatie gaat. Misschien draagt dat nog bij aan enig maatschap pelijk belang, houd ik mezelf voor. Het weerhoudt me er niet van nog steeds elke dag op Funda te surfen of er misschien toch niet een betaalbaar pareltje in mijn buurt staat dat wonderlijk genoeg door niemand anders is opgemerkt. Vooralsnog niet. Een collega maakte het laatst allemaal nog een tikkeltje erger. De renteperiode van zijn hypo theek liep ten einde en met het nieuwe aanbod van de bank hal veerden zijn betalingen, vertelde hij achteloos. Hij woont in een heerlijk, licht appartement voor de helft van mijn huur en over twintig jaar is hij nog de volle eigenaar ook. Het moest van ver komen, maar ik perste er 'wat fijn voor je' uit. Wel had hij problemen met de cv-ketel, vertelde hij. Er was een mannetje langsgekomen dat vakkundig constateerde dat het ding van binnen zo rot was als een bruine kies. Er moest een nieuwe komen en dat ging dan toch maar mooi 3000 euro kosten. Toen voelde ik me een week lang iets beter. yilb Een ^root overz'c^ van c'eze kunstvorm H met werk van vooral Belgische kunstenaars. Monica Beek (42) is jour nalist. Ze woont samen met haar dochters van 11 en 9 en heeft een vriend. ZATERDAG 18 JANUARI 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109